Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 99

Temat: Wymiana silnika z 2,0 TwinSparks 165KM na NIE TWIN SPARKS

  1. #61
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dalej rozmawiamy o TS 16V? Jeśli tak to widzę że jakakolwiek dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu.

  2. #62
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Udaj sie mistrzu na piszemy bajki.pl
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    czytam i się martwię....wyremontowałem mojego TS-a kompleksowo (4000 zł)
    Nie miał obróconej panewki tylko zajechane pierścienie i szklanki....Nie wymieniłem pompy oleju....po remoncie ideał,zero spalania oleju Millers EE semi 10w40.Po remoncie ok 80kkm.
    OCZKO W GŁOWIE
    Wymienić pompę oleju?

  4. #64
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    czytam i się martwię
    Gdybym poczytał to forum przed kupnem Alfinki to bym jej nie kupił.
    Moja Bella

  5. #65
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Udaj sie mistrzu na piszemy bajki.pl
    Fanboy TS 16v w czystej postaci. Niestety zaklinanie rzeczywistości nic nie da.

  6. #66
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    A o jakich przypadkach mowa?O tych zadbanych?.
    Tak, właśnie o tych. Mowa o tym, że w NOWYM aucie, nie żadnym szrocie sprowadzanym, mimo dbania wcale , wcale nie ma pewności że wszystk będzie ok.
    Może będzie.
    A może nie będzie. Natwomiast Ty uważasz, że byle odpowieni olej i jego poziom i już mamy _gwarancję_ że będzie ok. Sprawa oleju jest mocno przeceniana, po prostu nic więcej zwykły użytkownik nie może zrobic, na nic innego nie ma wpływu, więc piszą wszyscy o tym oleju.

    A o używanych to już w ogóle ruska ruletka. Ale nie o tym mowa, tylko o tym co na początku stwierdziłeś - że "dbany nie sprawi kłopotów" . A jak dbaniem ma być tylko to co oczywiste i wcale żadnym dbanien nie jest, tylko zwykłą obsługą (olej co 10 tys , przyzwoity, poziom utrzymywany) to już w ogóle o dbaniu mowy nie ma. Dbanie to jak już okresowa kontrola panewek, dodatkowy porządny wsk ciśnienia oleju, okresowa wymiana pompy oleju, albo tej zębatki (dziwna sprawa, ze komuś się chce robić i najwyraźniej jest zbyt, gdyby nie pękała raczej by nikt na taki pomysł nie wpadł nie? ):

    http://www.ahmotorsports.co.uk/produ...oil-pump-gear/

    (opis : "wymienić zamiast standartowej zębatki , która pęka" , ale to na pewno jakiś "hejter" , i "nienawidzący włochów" ktoś napisał)
    Cena - wyższa niż całej pompy oryginalnej nowej do TSa.

    Więc temat oleju i braku ciśnienia, jednak podtrzymuję, ma swoje uzasadnienie mechaniczne, (lejące dysze natrysku na denka plus puszczające ciśnienie łożyskowanie wałków balansujących do kompletu i można sobie lać ze złota olej i guzik z pętelką to da).

    Wracając do tego o jakich mowa (ja mówię o doświadczeniach z NOWYM ) , nie wiem czy interesowałeś się nimi gdy TSy były w sprzedaży nowe - było głośno o pozrywanych w czasie gwarancji rozrządach, procesach z serwisami z tego powodu. Kolega wyżej przytoczył swój, ja przytaczałem swój (30tys po wymianie zerwany pasek, w sumie historia podoba po później po 50 tys silnik kaput - panewki, wał , korbowód nie wiem co jeszcze . Ale może i nie była zadbana - nie miała włoskiej flagi i koniczynki, faktycznie, i fele 16tki marne seryjne.

    [MENTION=12722]kabanow[/MENTION] - nie wiem co Ci radzić. Może choć wsk ciśnienia z konkretrnym alarmem o spadku ( https://www.youtube.com/watch?v=Qrj0mk9XFGs ) , może nie aż tak ekstremalny, ale coś nie do przeoczenia. Bo trudno jeździć wciąż ze wzrokiem na kontrolkę skierowanym . I najlepiej też wsk ciśn oleju (ostrzeżenie ostrzeże o pompie, wskaźnik o spadku stopniowym niezauważalnym inaczej)
    Jak się moja pompa rozleciała (własnie dokładnie ta zębatka) - momentalnie zatrzymałem, później ze 2 krótkie uruchomienia i wielkich szkód nie poczyniła, ot panewka jedna przytarta. Poszła nowa pompa + panweki profilaktycznie i silnik hulał cały ten sezon (1000 km tylko wyłącznie torowego łojenia, praktycznie bez drogowego użytku, tyle że on jest popoprawiany po włoskiej dokładności składania ) .

  7. #67
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    czytam i się martwię....wyremontowałem mojego TS-a kompleksowo (4000 zł)
    Nie miał obróconej panewki tylko zajechane pierścienie i szklanki....Nie wymieniłem pompy oleju....po remoncie ideał,zero spalania oleju Millers EE semi 10w40.Po remoncie ok 80kkm.
    OCZKO W GŁOWIE
    Wymienić pompę oleju?
    Czytałem gdzieś że pasuje pompa od JTS. Więc jak wymiana to najlepiej na taką.Jest wydajniejsza.W TS 2,0 była pompa jak w pozostałych silnikach z rodziny. Co moim zdaniem było błędem ponieważ w 2,0 jest więcej do olejenia(wałki balansujące).
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #68
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Czytałem gdzieś że pasuje pompa od JTS. Więc jak wymiana to najlepiej na taką.Jest wydajniejsza.W TS 2,0 była pompa jak w pozostałych silnikach z rodziny. Co moim zdaniem było błędem ponieważ w 2,0 jest więcej do olejenia(wałki balansujące).
    [MENTION=59338]imtm[/MENTION] sprawdzał , jest taka sama.
    Nie istnieje na rynku bardziej wydajna i trwalsza. O ile wiem w jts i końcowych ts ach byly ciut inne tłoki, szersze niektóre kanaly olejowe, inne natryski na denka, ale pompa nie.

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    [MENTION=59338]imtm[/MENTION] sprawdzał , jest taka sama.
    Nie istnieje na rynku bardziej wydajna i trwalsza. O ile wiem w jts i końcowych ts ach byly ciut inne tłoki, szersze niektóre kanaly olejowe, inne natryski na denka, ale pompa nie.
    - Za duże ciśnienie oleju też nie jest dobre, ze względu na głowicę i pracę zaworów, pracę całej magistrali i układów z nią powiązanych. Montowanie samej pompy z JTS może spowodować wygenerowanie innej usterki.
    - wg dokumentacji ePer – blok, wał, korbowody i panewki to są te same elementy w TS i JTS 2.0.
    - pozostałe elementy są inne, w tym pompa oleju, i to także dotyczy innych układów.
    - jak i co sprawdził?

  10. #70
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    - Za duże ciśnienie oleju też nie jest dobre, ze względu na głowicę i pracę zaworów, pracę całej magistrali i układów z nią powiązanych. Montowanie samej pompy z JTS może spowodować wygenerowanie innej usterki.
    - wg dokumentacji ePer – blok, wał, korbowody i panewki to są te same elementy w TS i JTS 2.0.
    - pozostałe elementy są inne, w tym pompa oleju, i to także dotyczy innych układów.
    - jak i co sprawdził?
    Wziął i położył obok siebie rozebrane o ile pamiętam, pewnie ilość zębatek, średnicę itd., składu materiału na pewno nie. JTSową kupił bo taką miał w dobrej cenie, o szczegóły jego pytać trzeba. Zrobił 1,6TSa z turbo, właśnie kończy 2.0 Turbo, do tego szukał wydajniejszej pompy, ja też szukałem - nie ma, za każdy namiar czegoś konkretnego z góry dziękuję!!!
    Za dużego ciśnienia nie będzie, bo jest zawór przecież w pompie.
    U mnie uciekało na panewkach wałków balansujących, u imtm'a na natryskach na denka - tam są jakieś zaworki, które powinny psikać powyżej 3 barów czy jakoś tak, lały przy każdym ciśnieniu. W tej co się rozleciała - nie wiem, tylko skutki widziałem, nie było dochodzenia.
    Ale o czym my tu mówimy w ogóle, o podstawowym silniku z niegdysiejszej oferty AR , zwykłych 1,6-2.0, nie topowym, dla użytkownika typu "wsiadam, jadę i wysiadam" , a nie o żadnych konstrukcjach wyczynowych wysilonych (150 koni z 2 litrów to żaden wyczyn przy choćby hondzie) specjalnej troski, żeby się w takie szczegóły zagłębiać miał zwykły użytkownik??? ślęczeć nad częściami, eperami, mierzyć , rozbierać, badać, składać.

Podobne wątki

  1. Remont silnika Twin Spark 2.0
    Utworzone przez dave w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 06:48
  2. ILE TO PALI - 2.0 JTS o mocy 165KM
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 19:11
  3. spalanie w 2.0JTS (165KM)
    Utworzone przez Piotriix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-12-2006, 22:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory