Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: [CROSSWAGON] Problem z napędem Q4

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Nie trzeba nic rozkręcać. Siedzi dosyć ciasno, ale młotek i drewniany klocek da rade.

    Edit:
    Nie wiem jak mocno siedzi łożysko na krzyżaku, bo go nie ściągałem. Pewnie też trzeba będzie użyć trochę siły ewentualnie prasy.
    Ostatnio edytowane przez Złoty ; 04-01-2018 o 17:48


  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dziękuje że dziękujecie koledze który wstawił fotki bo ja się zagapiłem. Przez moją pomysłowość zaoszczędzicie po 1500 polskich złociszy. Podporę potraktować młotkiem i zejdzie na pewno cała podpora nadaje się do wymiany. Przy składaniu wału sprawdzić frezy bo dwa są złączone i w inny sposób nie wejdzie.
    Ostatnio edytowane przez SLAWAK ; 04-01-2018 o 21:20

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Hmm, serio? Serio mechanicy tak lecą w ciu*a? Ja u siebie miałem tak samo jak na zdjęciach, tylko to u mnie samo wyszło Wał był w stanie tragicznym, dlatego tak czy siak warsztat musiał mi w nim parę rzeczy ogarnąć, luzy były wszędzie więc nie ominąłem większego wydania kasy. Ale jak bym za samą podporę miał wydać 10 razy więcej to był zastrzelił chyba... A wymiana 2 podpór, regeneracja przegubów i krzyżak nowy + jakies tam rzeczy (już nie pamietam dokładnie) pochłonęło mnie też znaczną część kasy, chyba w okolicach 1700 sie zamknąłem.

    I fakt, te 2 części ze zdjęcia powinny mega mocno siedzieć, u mnie same w ręce się wypięły podczas sprawdzenia podpory.

    @ DziedzicPruski Dzięki za cynk, ja już się przyzwyczaiłem że tak musi być z tym pukaniem Na wiosnę / lato jadę z autem na małe mody, będę wygłuszał cały tył samochodu i może te pukanie nie będzie takie słyszalne
    [MENTION=26271]Złoty[/MENTION], a coś Ci sie ze skrzynią dzieje? Czy wymieniasz sprzęgło?
    Ostatnio edytowane przez TSparrow ; 08-01-2018 o 12:29

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Rozsypał się 3-ci bieg i zęby na wałku pośrednim (atakującym). Miałem skrzynie na wymianę łożysk, bo wyły i gość spartaczył robotę. Łożyska na szczęście całe, ale zęby się pokruszyły.

    W innym temacie kilka dni temu szukałem tego wałka

    Dzisiaj przyszedł wałek i jutro jadę do znajomego, któremu dałem skrzynie na poprawę, to zrobię fotki jak to wygląda... Właściwie, to sam nie wiem, bo nie widziałem, tylko przez telefon mnie poinformował o awarii.

    3ci bieg leci z UK... Różnica w cenie kolosalna. W PL znalazłem najtaniej za 250+przesyłka, a w UK za 12£ + 6.50 przesyłka, oba OE.


  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Hmm, a jakie miałeś objawy? Wiesz, ja mam np. tak, że jak jest zimno na dworze, to jedynka, dwójka czasami ciężko wchodzą, ale po chwili jazdy wszystko tak jak by jest ok i sie zastanawiam czy to oznacza jakiś problem. Już ponad rok tak mam, i nic sie nie polepsza ani nie pogarsza, wiec przyjąłem że tak ma byc

    A cena kolosalna... mam nadzieje że ta wiedza jednak nie przyda mi sie w przyszłości

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 [2006]
    Postów
    40

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej to wina oleju w skrzyni. Im jest zimniejszy tym bardziej gęsty. Jak przejedziesz kawałek to temperatura wzrasta i olej jest bardziej płynny. Można pokusić sie ewentualnie o wymianę oleju.

    A występuje jakieś zgrzytanie bądź stuknięcia przy wbijaniu biegu?



    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    No wlasnie nic, cichutko.

    Wiesz, już u mojego poprzedniego mechanika wymieniałem, ALE kolo wlał chyba najtańsze gówno. Co polecacie do skrzyni?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 [2006]
    Postów
    40

    Domyślnie

    Ja mam Motula i nie narzekam. Polecam stronke dobierz-olej.pl tam bedziesz miał napisane ile Ci wchodzi i jaki należy lać.

    Nie mniej jednak takie objawy mogą wystepowac nawet na dobrym oleju. Takie sa jego wlasności. Jeżeli Ci skrzynia nie wyje a nic w tym temacie to możesz narazie olać temat. Albo wymienić żeby mieć pewność co masz. Wybór należy do Ciebie.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kosznajderia
    Auto
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Postów
    38

    Domyślnie

    Ja kupiłem Tutela Matryx 75W-85 wiosną w zeszłym roku i też jest OK
    Obecnie przymierzam się powoli do tylnego mostu by wymienić olej na VALVOLINE HEAVY DUTY AXLE OIL PRO GL5 80W90 LS, ale za bardzo jeszcze nie wiem jak się za to zabrać.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 [2006]
    Postów
    40

    Domyślnie

    Generalnie to nic specjalnego. Na elearnie powinno być pokazane gdzie jest korek spustowy i korek rewizyjny. Najlepiej kanał lub auto na kobyłki.

    Polecam wcześniej trochę pojeździć, żeby łatwiej było zlać olej. Aha i polecam zwsze odkręcać najpierw okienko przez które będziemy napełniać, żeby sie nie okazało, że olej spuszczony ale nie ma jak wlać bo korka się nie da odkręcić.

    Poza tym przydatna jest strzykawka do oleju ale nie najtańsza z allegro bo miałem taką i od razu wylądowała w śmieciach bo przeciekała z każdej strony.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. 156 Crosswagon problem z napędem
    Utworzone przez MichałQ4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 06:18
  2. Problem z alarmem crosswagon
    Utworzone przez Wuziu w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2013, 19:33
  3. crosswagon problem z elektronika
    Utworzone przez Wuziu w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 14:54
  4. Problem z napędem przy 156 1.8TS
    Utworzone przez Obi.Wan w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 17:33
  5. problem z napędem (?)
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 12:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory