Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: [CROSSWAGON] Problem z napędem Q4

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Djemik
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon Q4
    Postów
    3

    Domyślnie [CROSSWAGON] Problem z napędem Q4

    Witam, problem dotyczy Alfa Romeo 156 CROSSWAGON Q4

    Zakupiłem sobie nowa zabawkę na zimę i nurtuje mnie problem z stukającym napędem przy zmianie biegów, stukniecie pojawia się za każdym razem z 1 na 2 z 2 na 3 itd. Dziś wymieniłem tuleje podpory dyfra bo myślałem ze to one są winne. Oczywiście znalazłem poradnik na forum jakie tuleje kupić itd. Niestety po wymianie dalej to samo. Zauważyłem jeszcze wibracje które występują od 60km/h wzwyż. Alfa miała już przerabiany wał na rozbieralny z tego co przekazał mi sprzedający.
    Jutro biorę się za ściąganie wału i sprawdzanie luzów oraz podpory która tez była łatana klejem do szyb czy coś takiego. Moje pytanie czy ktoś miał taki problem i co było przyczyna i jest mi w stanie zdiagnozować lub naprowadzić na zużyta część.

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 Crosswagon
    Postów
    6

    Domyślnie

    Też mam stukanie przy zmianie biegów, mechanik wykluczył podpory i stwierdził luzy w moście, a dokładniej w miejscu gdzie wał łączy się z mostem, okolice koła talerzowego. W Warszawie naprawa tego kosztuje około 1500 zł, jeśli ktoś zna taniej to proszę o wiadomość A wibracje też miałem, ale po wyważeniu wału one zniknęły.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Siema Djemik, widze Twój pierwszy post! Mam nadzieje że jak dojdziesz do tego co to, to dasz nam wszystkim znać i nie zapomnisz.

    ... stukającym napędem przy zmianie biegów, stukniecie pojawia się za każdym razem z 1 na 2 z 2 na 3 itd.
    Pojawia się on przy zmianie biegów oraz np. jak szybko z luzu wciśniesz gaz że auto zerwie i wtedy też masz ten stuk? Jest on głuchy i dochodzi z tyłu auta czy bardziej taki metaliczny?

    Jutro biorę się za ściąganie wału i sprawdzanie luzów oraz podpory która tez była łatana klejem do szyb czy coś takiego.
    Też mialem klejem, w moim przypadku wał był agonalnym stanie. Wymieniłem zarazem przednią jak i tylną podporę, zregenerowałem wał przy okazji (jeszcze jest lekki luz ale myśle że nie ma on wpływu większego na jazdę, jak na lato kasa będzie to auto juz będzie w stanie perfekto, a jest na razie bardzo dobrze ). Podpora objawiala sie metalicznym stukiem zaraz pod siedzeniem kierowcy, wszystko było rozerwane w niej, jestem zdania że jak robić to, to już dobrze. Jak klej Ci puści, to już wymieniaj na nową, to dobre rozwiazanie na 1, może góóóóóra 2 sezony.

    Wiesz, swoją drogą u mnie tez występuje lekki stuk po zmianie biegów, czy dynamicznym przyśpieszeniu. Wiem że mam lekki luz na jednym elemencie wału, ale baaardzo niewielki. Bardzo dużo sie naczytałem, bardzo dużo jest głosów że jak jest Q4 to przy zmianie biegów, dynamizniejszym szarpnięcu taki stuk tak czy siak powstanie i sporo osób do tego przywyka po jakimś czasie, mnie już aż tak nie nurtuje, ale marzy mi się jednak żeby było cicho ( o ile możliwe). Więc czekam na info co tam podzialales!

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    U mnie słychać stuknięcie jakby z okolicy tylnego mostu gdy za szybko zmieniam biegi. Czasem mi się uda zmienić bieg płynnie i wtedy nic nie słychać.
    Czy to znaczy, że mam się czymś martwić (prócz tego, że muszę popracować nad techniką zmiany biegów )?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Mam dokładnie tak samo! Bylem u 2 mechaników i na przeglądzie takim dodatkowym na diagnostyce i... NIC nie wykryli. Nie wiem czy ten typ tak ma, czy jest jakieś zaczarowane miejsce które to powoduje

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar czalson
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Pożdżenice woj.Łódzkie
    Auto
    Była 146 1.4 TS 105km,1997 i 156 1.9JTD,115km,2003 r.. jest Crosswagon 2004 r. ,159 2.4 ti
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witajcie u mnie tez jak u kolegów przy kazdej zmianie biegow pukniecie w moscie jest to dosc uciazliwe mam nadzieje ze znajdzie sie ktos z dobrym rozwiazaniem.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon 2005 150KM+
    Postów
    85

    Domyślnie

    No to jest nas więcej
    Wał siedzi sztywno jak erekcja u Łysego z Brazzers (podpory i wieszaki ogarnięte) a mimo tego potrafi puknąć przy zmianie biegu albo dodaniu/odpuszczeniu gazu.
    +mam wyraźne szumy z okolic dyfra (a może to łożysko kół?), po świętach odstawiam do mechanika!

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Może wszyscy się umówimy na jeden dzień u jednego, hurtowo powinno być taniej a wg. mnie wszystkie te nasze Crossy (i jak słyszałem również zwykłe 156 Q4) mają takie zjawisko, i założę się że przyczyna jest baaardzo ciężka do znalezienia, LUB tak ma być Ahoj! Czekamy na info! Ja mojego nie ruszam do Kwietnia, wszystko w nim gra, a to pukanie to juz sie przyzwyczailem troche. Ale w kwietniu może coś zacznę szukać żeby znaleźć przyczyne.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ppavlo
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    SPS
    Auto
    156 Crosswagon
    Postów
    6

    Cool

    No to może jakiś zlocik Crosswagonów?
    Pogadamy, porównamy, kawy się napijemy?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Ohoho! Fajny pomysł To tego, na śląsku najlepiej to zorganizować, bede mial blisko no i tego... wiadomo że dojade

Podobne wątki

  1. 156 Crosswagon problem z napędem
    Utworzone przez MichałQ4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 06:18
  2. Problem z alarmem crosswagon
    Utworzone przez Wuziu w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2013, 19:33
  3. crosswagon problem z elektronika
    Utworzone przez Wuziu w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 14:54
  4. Problem z napędem przy 156 1.8TS
    Utworzone przez Obi.Wan w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 17:33
  5. problem z napędem (?)
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 12:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory