Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ar 2.0 jts wypadanie zapłonu a niedoładowany aku

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 156.jts 166km SW FL
    Postów
    58

    Domyślnie Ar 2.0 jts wypadanie zapłonu a niedoładowany aku

    Witam jak w temacie, jakiś czas temu przy niższych temp. ( poniżej 4-5 stopni ) wypadał mi zapłon zaraz po odpaleniu na 4 cylindrze i tak około 10 sek. po czym wszystko wracało do normy i w czasie jazdy już się nie powtarzało, zastanawiam się czy wypadanie zapłonu może być spowodowane niedoładowaniem aku. Miałem ostatnio weekend wolny więc postanowiłem zabrać aku do domu i nabić na maxa, po tym zabiegu wypadanie zapłonu ustało. I wszystko śmiga cacy.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał pele21 Zobacz post
    zastanawiam się czy wypadanie zapłonu może być spowodowane niedoładowaniem aku.
    Raczej mało prawdopodobne.
    Prędzej masz zabrudzone :
    - styki na wtyczkach cewek ,
    - styki cewek na świecach ,
    -same świece zasyfione ,
    -możliwy olej w gniazdach świec.
    To wszystko może powodować zbyt duże spadki napięcia i ujawnia się przy niedoładowanym akumulatorze.
    Moja Bella

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Prawdopodobnie kolega wyciągając akumulator zrobił reset ustawień samoadaptacyjnych. Za jakiś czas problem pewnie powróci. Czasami tak jest ze po skasowaniu usterek komputerem silnik na jakiś czas wraca do życia ale usterka dalej jest i daje o sobie ponownie znać po jakimś czasie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 156.jts 166km SW FL
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witam resetu ustawień nie robiłem świece mam nowe zalecane przez producenta styki jakiś czas temu pryskałem kontaktem od naładowania aku jeździłem bez problemu przez 3 tygodnie dziś znów wyskoczył zapłon po odpaleniu na 5 sek. Trasy ogólnie robie bardzo krótkie po 6-8km po mieście. Aku może się niedoładować. Cewki podmieniałem zapłon wypada ciągle na tym samym cylindrze. Już kombinowałem że to czujnik ciśnienia listwy, wtryskiwacz ale usterka pojawia się rzadko a czasem tak jak ostatnio znika na prawie miesiąc po naładowania aku.

    Ps. Sytuacjia pojawia sie naprawde sporadycznie i tylko w niskich temp. Niema żadnego schematu. Jak jest ciepło nie występuje w ogóle.

    A w ogóle można zrobić reset ustawień adaptacyjnych wyciągając tylko aku?? Nie znam się aż tak ale myślałem że tylko za pośrednictwem kabla i kompa.
    Ostatnio edytowane przez pele21 ; 28-12-2017 o 12:38

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    A w ogóle można zrobić reset ustawień adaptacyjnych wyciągając tylko aku?? Nie znam się aż tak ale myślałem że tylko za pośrednictwem kabla i kompa.[/QUOTE]



    Można.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    U mnie było podobnie, na słabym aku masa błędów i wypadanie zapłonu. Na nowym aku jest już ok.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 156.jts 166km SW FL
    Postów
    58

    Domyślnie

    Aku mam ogólnie nowy 6 miesięczny ale jak wyżej pisałem auto odpalane jest kilkanaście razy a robi max 30km dziennie i tylko po mieście

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulietta 1.4 120 KM, 2010 r
    Postów
    5

    Domyślnie Wypadanie zapłonu.

    Witam. Czy po wymianie akumulatora w dłuższym czasie nie wywalało zapłonu ? Pytam bo mam Alfę Giulietta 1.4 , 120KM, 2010r, nowe świece bosch, podmienione cewki, podmienione wtryskiwacze, a dalej raz na miesiąc lub na 2 tygodnie wypadanie zapłonu zawsze na 4 cylindrze w trakcie jazdy po mieście i check engine migający . Borykam się 6 miesięcy, ostatnio sam zajrzałem do świec i na 4 cylindrze po wyjęciu cewki był olej silnikowy w ilości powiedzmy płaska łyżeczka oleju na dnie, podjechałem do serwisu właściciel miał wymienić uszczelkę pokrywy ale pracownicy dokręcili świecę mówiąc że może była nie dokręcona , żeby nie rozpinać rozrządu jeszcze . Pojeździłem tydzień i znów 4 cylinder, przebieg 233000 km, bez gazu auto . Olej zmieniony rok temu 3000 km zrobione . Mam zamontowany nie taki akumulator jak trzeba bo nie do start stopu tylko zwykły i słabszy . A mam start stop , który oczywiście nie działa, taki już siedział.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    B
    Auto
    AR 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Akumulator akumulatorem, mało prądu, jak to się mówi, uwidacznie problemy nieco wcześniej, wymiana akumulatora na nowy lub podładowanie obecnego to tylko odwlekanie problemów, które powrócą.
    Zabrudzenia, zaśniedzenia, a przy wypadaniu zapłonu najszybciej obstawiałbym cewkę.
    Jak wróci, sprawdź, na którym masz wypadanie, podmień cewki i zobacz, czy cylinder się zmieni, jak zmieni wraz z cewką, to masz winowajcę na talerzu.

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  2. wypadanie zapłonu
    Utworzone przez kelus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 16:38
  3. Wypadanie zapłonu JTS
    Utworzone przez dawid0924 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 20:29
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez gajowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory