Witam,

Nie mogę sobie poradzić z błędem P0191 - brak sygnału na regulatorze ciśnienia paliwa. Problem pojawił się po wymianie silnika, jednak przełożenie czujnika ciśnienia jak i samego regulatora ze starego silnika (który nie miał takiego problemu) nic nie pomogło. Samochód na wolnych obrotach trochę nierówno pracuje, przy normalnej jeździe nie czuć różnicy w charakterystyce pracy.

Dodam jeszcze, że w MES odczytane ciśnienie jest około dwa razy większe niż zadane przez ECU, stopień otwarcia regulatora utrzymuje się na około 30%.

Na regulator dochodzą dwa przewody, jeden od zasilania a drugi od sygnału sterującego (sterowanie impulsem wypełnienia?). Bezpieczniki sprawdzone, napięcie do wtyczki dochodzi (nie wiem, czy przez wtyczkę też, bo nie mogę wsadzić tam końcówki od miernika) i jest równe temu na akumulatorowi, jednak nie wiem jak sprawdzić ten drugi przewód - ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

Inna sprawa, jaki typ wtyczki dochodzi do tego regulatora (zdjęcie poglądowe w załączniku). Podejrzewam, że jest to wtyczka C280 dwupinowa, ale nie jestem pewny.

1) Błąd P0191
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ALFA_P0191.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	23.8 KB
ID:	239495

2) Zdjęcie poglądowe regulatora ciśnienia paliwa
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	regulator.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	76.5 KB
ID:	239496

3) Wtyczka C280 dwupinowa
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtyczka_C280_2PIN.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	213.5 KB
ID:	239497