Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: 156 plywa tyl

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie 156 plywa tyl

    Zalozylem sprezyny eibach pro kit. Pojezdzilem na nich moze dzien lub dwa i wydaje mi sie, ze nie zauwazylem jakichs duzych zmian. Nastepnie pojechalem na geometrie. Oczywiscie katy kol sa jakie sa, ale to przez obnizenie.

    Pan (oczywiscie twierdzil na poczatku, ze sie nie da) ustawil mi jedynie zbieznosc z tylu bo byla odchylka. Zalaczam fotke wydruku. Przodu nie ruszal, pozatym jest ok, auto ladnie utrzymuje kierunek na wprost.

    Po tym zabiegu juz na pewno zauwazylem roznice. Tyl bardzo nieprzyjemnie plywa. Jak wpadne w studzienke, to czuc wyraznie zarzucenie. Przy szybkich ruchach kierownica jest slabo, tyl ucieka. Tak samo jest na zakrecie, na krotkim uskoku poprzecznym chce uciec.

    Nic takiego nie bylo przed zmiana sprezyn no i po ich zmianie raczej nie zauwazylem czegos takiego, a mysle ze wyczulbym od razu tak jak widzialem roznice po zmianie zbieznosci tylu.

    Co moglo sie stac po tym ustawieniu zbieznosci tylu ??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbieznosc.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	169.8 KB
ID:	239776
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Kątów się w 156 nie zmieni. Bo nie ma do nich regulacji.
    Powodem pływania tyłu najczęściej są opony , ja musiałem wymienić 3 letnie micheliny mimo że z wyglądu nic im nie było. Kolejna rzecz to tuleje w wahaczach poprzecznych

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Kątów się w 156 nie zmieni. Bo nie ma do nich regulacji.
    Powodem pływania tyłu najczęściej są opony , ja musiałem wymienić 3 letnie micheliny mimo że z wyglądu nic im nie było. Kolejna rzecz to tuleje w wahaczach poprzecznych

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    147 1.6, 156 1.9, 156 V6 2.5->3.0
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jedź na stację (ja bym nawet pierw pojechał na inną) sprawdzić czy nadal zbieżność jest zachowana i czy wszystkie gumy są całe. Mi się zdarzyło że przy ustawianiu zbieżności śruba od regulacji była słabo dokręcona i wahacz się przestawił zmieniając zbieżność. Problem z kołami bym rozważał gdyby zbieżność i luzy w zawieszeniu były w normie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie tuleje przy zwrotnicach i tzw cukierki na wahaczach wzdłużnych.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Sprawdź czy wahacze są dokłądnie dokręcone (głównie te długie śruby)- ja tak zrobiłem 1000 km i zwalałem to na opony, ale okazało się że koła chodziły po 2 cm na boki bo typek ich nie dokręcił...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Sprawdź czy wahacze są dokłądnie dokręcone (głównie te długie śruby)- ja tak zrobiłem 1000 km i zwalałem to na opony, ale okazało się że koła chodziły po 2 cm na boki bo typek ich nie dokręcił...
    Tez sie sklaniam ku temu, ze sruby sa niedokrecone. Sprawdze to.

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Kątów się w 156 nie zmieni. Bo nie ma do nich regulacji.
    Powodem pływania tyłu najczęściej są opony
    Tak, wiem ze sie nie zmieni katow. U mnie nie sa to opony, bo bylo wszystko ok przed usluga.
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    I tu jesteś w błędzie. Identyczną sytuację miałem w 166. Zapobiegawczo pojechałem zrobić zbieżność mimo że z autem nic się nie działo. Po zrobieniu zbieżności alfa zaczęła pływać w koleinach i uskakiwac na latach czy studzienkach.
    Oczywiście uważałem że winny jest gość od zbieżności bo skoro wcześniej było ok to dlaczego po zbieżności jest źle. Zmieniłem opony na zimowe i nagle auto zaczęło jeździć tak jak powinno.
    Ja obstawiam że masz podjechane tylne opony i one to powodują. Wcześniej jakoś to działało na nieco przestawionej zbieżności,po zmianie wartości już nie działa.

    Jakbyś miał niedokrecobe śruby to by się tego nie dało nie usłyszeć.
    Niedokrecone wahacze poprzeczne grają na każdej nierówności .
    Kwestię tylnego zawieszenia w 156 po moich dwóch 156 mam rozwiklaną pod każdym mozliwym względem.
    W obecnej pół roku kombinowalem z wahaczami i zbieżnością . Mógł bym o tyn pracę magisterską napisać a powodem objawów takich jak twoje były topowe ,trzyletnie opony za 660 zlotych za sztukę. Nawet nie były zurzyte granicznie czy też na krawędziach ,a nosiło calym tyłem.
    Drugie w kolejności mogą być tuleje wahaczy poprzcznych , gdy stają się zbyt miękkie auto zaczyna pływać. Można też kupić zbyt miekki zamiennik ( największe gowno to moog ,nawet fast jest lepszy a najlepszy jest 15 letni oryginał).
    I nie sugeruj się tym że wcześniej było dobrze ,bo wcześniej nie miałeś zbieżności,więc niewiadomo jak to wszystko się niwelowalo.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 05-01-2018 o 18:49

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasyl Zobacz post
    Zalozylem sprezyny eibach pro kit. Pojezdzilem na nich moze dzien lub dwa i wydaje mi sie, ze nie zauwazylem jakichs duzych zmian. Nastepnie pojechalem na geometrie. Oczywiscie katy kol sa jakie sa, ale to przez obnizenie.

    Pan (oczywiscie twierdzil na poczatku, ze sie nie da) ustawil mi jedynie zbieznosc z tylu bo byla odchylka. Zalaczam fotke wydruku. Przodu nie ruszal, pozatym jest ok, auto ladnie utrzymuje kierunek na wprost.

    Po tym zabiegu juz na pewno zauwazylem roznice. Tyl bardzo nieprzyjemnie plywa. Jak wpadne w studzienke, to czuc wyraznie zarzucenie. Przy szybkich ruchach kierownica jest slabo, tyl ucieka. Tak samo jest na zakrecie, na krotkim uskoku poprzecznym chce uciec.

    Nic takiego nie bylo przed zmiana sprezyn no i po ich zmianie raczej nie zauwazylem czegos takiego, a mysle ze wyczulbym od razu tak jak widzialem roznice po zmianie zbieznosci tylu.

    Co moglo sie stac po tym ustawieniu zbieznosci tylu ??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbieznosc.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	169.8 KB
ID:	239776
    Na fotce nie widać tego co najważniejsze,czyli jaką masz ustawioną zbieżność na tyle.
    Powinno być to jak do sportpacka czyli 3,14 +/- 1 mm. A takiej raczej nie masz? Opowieści o pływaniu tyłu przez opony włóż między bajki.
    Przód także masz rozjechany. Wartość prawidłowa to -2,05 +/- 1 mm
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 05-01-2018 o 21:32
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Jak wół ma na wykresie zbieżność tyłu i przodu ekspercie.

    Tylo fachowcu z dupy wzięty w stopniach a nie tak jak jest zapisane w instrukcji.

    Po raz kolejny się kompromitujesz fachowcu.

    W sportpacku zbieżność rozni sie tylko przodem bo tył sportpacka miesci sie w zakresie dopuszczalnym do zwyklej.

    A pisząc o oponach wykazujesz to co w kazdym innym temacie . Jestes ignorantem który swoje chore i głupie teorie z autoswiata przedklada ponad przyklady innych użytkowników.


    Kolego wasyl zbieżność masz ustawioną poprawnie,widać że gość ustawial ci to na parametrch do sportpacka bo zbieżność przodu masz robiona jak najbliżej zera.

    Pozostaje tylko pytanie dlaczego na złej zbieżności ( tył miałeś ustawiony jakby ktoś robił zbieżność na zero ) jeździł ok
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 06-01-2018 o 15:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory