Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: AR 156 2.5 silnik dziala tylko bez przepływki, czasem szarpie dlawi sie.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    GWE
    Auto
    AR 156 '00 1.9 JTD
    Postów
    19

    Domyślnie AR 156 2.5 silnik dziala tylko bez przepływki, czasem szarpie dlawi sie.

    Siemanko, czesc wszystkim.
    Mam problem z moja Bella. Kupilem samochod i od razu dalem go do mechanika na wymiane 12 letniego rozrzadu. Po wymianie sa takie dosc dziwne objawy, mianowicie:
    -silnik odpala i od razu gasnie gdy przeplywomierz jest podpiety,
    -podczas jazdy ponizej ~4k obr wszystko jest oki, jesli przeciagne go pod czerwone i potem chce jechac spokojnie, z delikatnie wciskanym gazem samochod mocno szarpie, dlawi sie, nie ma mocy, tak jakby blokuje sie na jakis obrotach,, najgorzej w zakresie 2.5-4.5k, gdy wcisne gaz do podlogi 1s zwloki i jedzie normalnie, po np kilometrze czy dwoch jest okej. Gdy w trakcie szarpania zgasze i odpale fure wszystko znika jak reka odjal.

    Co zrobilem:
    -zalozylem jakis maly stozek a probe, bo orygianlna pucha byla mocno nieszczelna, zniknely falujace obroty, niestety czuc,ze za mala przepustowosc i brakuje mocy, podczas szarpania jest jeszcze gorzej niz bylo,
    -olej i filtr wiadomo, 10w60 vr1 + mann,
    -przedmuchalem wiekszosc wtyczek pod maska, psiknalem contact sprayem, ze wzgledu na to, ze samochod dlugo stal nieuzywany i wszystko jest w kurzu i dosc zapyziale pod maska, zastale,
    -sprawdzilem pod kompem, byly bledy przeplywki, czujnika temp powietrza zasysanego, potencjometra gazu, polozenia przepustnicy, sondy lambda i grzalki sondy, a takze zasilania albo masy sterownika silnika, wszystkie sie usunely oprocz przeplywki i czujnika temp.,
    -jedna cewka WN jest z Lanci z 2l motorem, przednie 3 cewki maja pekniete fajki w polowie dlugosci, czuc ze sie ruszaja w tej gumie,
    -swiece maja dobry kolor, tzw kawa z mlekiem, swiece to ngk prf6b bodajze, suche, bez zadnych nalotow, osadowze,
    -wyczyszczone wszystkie piny przekaznikow obok aku, dwa czerwone, od klimy i 2go went., mialy takie jakby osmolenia na pinach, jakby byly spalone, ale klima dziala,wentylatory oba dzialaja.

    Powiedzcie mi czy dobrze mysle,ze przyczyny musze szukac w elektryce/elektronice? Tylko to mi przychodzi do glowy, ze to cos z np jakas wtyczka. Generalnie po miescie da sie jezdzic, ale w trasie to uciazliwe, a w niedzielę robie tym 1800km
    Pozdro i licze na Wasza pomoc Alfaholicy.!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Hmmm...no co mamy Ci podpowiedzieć?Zostawiasz u mechanika albo mając kompa z programem diagnostycznym kombinujesz z podmianą części np.od kolegi z forum z okolicy żeby koszta były mniejsze...ale fakt błedów sporo....
    A przed wymianą rozrządu jak motor pracował?Bo pewnie nie chodził tak przed kupnem bo byś nie kupił?
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 05-01-2018 o 20:52

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Założę się, iż rozrząd blokad nie widział. Odebrałeś od mechanika nie sprawne auto i my mamy Ci je naprawić? Podałeś różne nieprawidłowości i się zastanawiasz co z nimi zrobić? No proszę Cię ...
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    GWE
    Auto
    AR 156 '00 1.9 JTD
    Postów
    19

    Domyślnie

    Chodzil normalnie przed wymiana. Nie mowie, ze wy macie szukac, tylko podpowiedziec czy dobrze kombinuje,czy faktycznie to wszystko bardziej sklania sie ku elektronice czy to bedzie jak bladzenie w polu. Jak bedzie trzeba to bede po kolei wymienial i eliminowal. Napisalem temat, bo moze ktos mial jakies podobne objawy jak u mnie i moglby podpowiedziec co sprawdzic.
    Rozrzad prawdopodobnie bez blokad, ale mysle, ze wtedy samochod od odpalenia by jakos kulawo chodzil, a nie dopiero w jakim momencie, tym bardziej, ze nie ma tu zadnych zmiennych faz czy czegos podobnego.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie

    Oj dramat jakiś.... ale .... auto troszkę przejechało... komp Ci podpowiada. Przepływka to tylko część problemu, jak miałem uszkodzoną to w moim przypadku auto śmigało super, ale tylko do 160 km/h. później się dławiło jak by brakowało mu paliwa. Masz różne cewki ...czyli różne wartości rezystancji dla kompa sterującego silnikiem, to że chodzi nie znaczy że konstruktorzy przewidzieli jakieś duże różnice tolerancji dla cewek (myślę, że nikt nie będzie miał takich informacji), kup używki ale z modelu.. (raczej rzadko padają ja mam JTS-a i tylko jeden raz mi jedna padła przez 14 lat) Myślę, że tu jeszcze daje w tyłek silnik krokowy lub potencjometr gazu. Ale to są moje dywagacje. To wszystko są wydatki..... Twoje możliwości i decyzje.
    Pozdrawiam z Krakowa.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    GWE
    Auto
    AR 156 '00 1.9 JTD
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz.! Dzis sprobowalem z podpieta przeplywka, jechal slabo, bo sciagnieciu filtra zadnej zmiany, teraz kleje i uszczelniam ori puche i sprobuje na tym zlozyc i zobacze jak bedzie chodzilo. Jeśli ze szczelna pucha nie bedzie banglac na przeplywce to raczej przeplywka padla.
    Wymienialem tez akumulator.. Czy po odpieciu aku trzeba robic jakas adaptacje przepustnicy czy cos czy to samo podczas jazdy jakos sie 'uczy'? Bo jest moja elektroniczna, w sumie nie wiemwiem czy w tych alfach byly mechaniczne?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 [2006]
    Postów
    40

    Domyślnie

    Możliwe że pęknięte fajki od cewek powodują przebicie, co moze objawiać sie falowaniem i szarpaniem.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Pierwsze co ja bym zrobił to wywalił te cewki , tym bardziej jeżeli są różne.... kup używane cewki i orginalny dolot w tej chwili kosztuje to grosze . To ,że komputer wypluwa błędy czujnika temp i przeplywki to nie znaczy ,że problem tkwi w samym przepływomierzu . Chyba ,ze faktycznie mechanik coś Ci zepsuł

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    GWE
    Auto
    AR 156 '00 1.9 JTD
    Postów
    19

    Domyślnie

    Siemanko wszystkim.
    Więc tak, zrobiłem te 1800km do Anglii, jeżdżę tutaj od tygodnia. Jeszcze zanim dojechałem do granicy czuć było znaczną poprawę w pracy samochodu. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego szarpania, dławienia się, braków mocy itp. Wciąż jeżdżę na odpiętej przepływce, dziś może spróbuję podpiąć i zobacze jak to teraz działa. Ogólnie samochód wręcz lata, jestem ciekawy czy ta przepływka robi różnicę czy nie, bo mam wrażenie, że jeździ bardzo podobnie do byłego Saaba, który też miał koło 200km. Nie wiem czemu tak się stało, na trasie przegniłem ją tak średnio koło 170-200kmh i problemy zniknęły.. Może potrzebowała trochę więcej przejechanych km z butem w podłodze, bo zapomniała jak to jest? Cewki, świece itp oczywiście będę wymieniał, to nie tak, że jest okej i zapomnę o tym. Powoli będę sobie robił wszystko, tak, żeby samochód był sprawny.

    Dzięki za wszelkie podpowiedzi, sugestie, myślę, że temat można zamknąć, skoro jest rozwiązany. Pozdro dla wszystkich.

Podobne wątki

  1. Na zimnym szarpie i sie dlawi.
    Utworzone przez Robson74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2017, 14:59
  2. szarpie dlawi sie
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 18:38
  3. Auto CZASEM szarpie BP + LPG
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 08:24
  4. [GTV] Dlawi sie silnik - zapala sie marchewka - 2.0 TS
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 09:14
  5. [GTV] Szarpie, czasem gaśnie
    Utworzone przez wojtekcem w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory