Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Dziwny dzwiek pracy silnika (turbiny)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie Dziwny dzwiek pracy silnika (turbiny)

    Witam posiadam Alfę 156 1.9 Jtd 136km. I mam problem tego typu ze podczas dodania gazu na postoju słychać dziwny metaliczny "szum" no sam nie wiem jak to nazwać (czasami czuć wtedy spalony olej ale to nie zawsze)w czasie jazdy niby nic takiego nie słychać chyba ze silnik i wiatr zagłusza. Dwóch mechaników twierdzi ze to turbina. Więc myślę ze sprawdzę wirnik na turbinie zdjąłem rurę ale luzów brak. spadu mocy niby nie odczułem oleju też nie ubywa.No ale myślę dziś jeszcze tez poszperam,zdjąłem wężyk od tak zwanej "gruchy" i co chodzi cichutko żadnego szumu nie ma... Więc teraz sam już nie wiem czy to na pewno turbo? A o to praca silnika https://www.youtube.com/watch?v=SNm6...ature=youtu.be

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    To zmienna geometria,dosyć głośna już co prawda

    Kiedy zdejmujesz wężyk od podciśnienia to wtedy zmienna geometria nie zmienia geometrii dlatego jest cicho

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    To pasowało by pewnie poddać ją regeneracji? Bo i tak chyba sie to nie minie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    miałem też kiedyś ten dźwięk w swojej 156jtd16v , oprócz dźwięku żadnych innych symptomów , oleju nie brała , zresztą nawet po regeneracji tak chodziła , nie z tym nie robiłem i nic się nie działo , kolega w swojej 156 jtd16v to samo miał , też nic nie robił
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Miałem tak ( tylko ciszej ) w 166 i nic się nie stalo.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Tylko że z początku była cisza,a teraz jest coraz głośniej. Więc myślę że jak by ja oddał do regeneracji to by chodziła cicho,bo przecież zmienną geometrię też robią.

    - - - Updated - - -

    A i jeszcze dziś ściągnąłem przewód z turbo do intercoolera i w intercoolerze stal olej. A turbina z zewnątrz jest lekko zapocona olejem.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar czalson
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Pożdżenice woj.Łódzkie
    Auto
    Była 146 1.4 TS 105km,1997 i 156 1.9JTD,115km,2003 r.. jest Crosswagon 2004 r. ,159 2.4 ti
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam w moim crosswagonie taki swist mam od 3 lat nawet po wyczyszczeniu zmiennej geometri swist pozostal. Oleju nie bieze ,mocy nie brakuje ,wiec nic z tym nie robie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał czalson Zobacz post
    Witam w moim crosswagonie taki swist mam od 3 lat nawet po wyczyszczeniu zmiennej geometri swist pozostal. Oleju nie bieze ,mocy nie brakuje ,wiec nic z tym nie robie.
    Ale tu chodzi o metaliczny dźwięk. Nie chce żeby i gdzieś turbiny rozwaliło,bo dźwięk pojawił się nagle i robi się coraz to głosniejszy więc to chyba nie jest normalne...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Odrobina oleju w dolocie, intercoolerze czy zapocenie turbiny jest normalne oby tylko nie było tego oleju dużo . Na dzwięku z filmiku słychać nie tylko świst turbiny ale jakby gdzieś była niewielka dziura, uciekające powietrze pod ciśnieniem ten zapach oleju od czasu do czasu może być z tej nieszczelności. Nieszczelność też będzie powodować głośniejszą pracę turbiny musi ona troszkę bardziej się rozpędzać aby nadrobić ubytek ciśnienia.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa159peeter Zobacz post
    Odrobina oleju w dolocie, intercoolerze czy zapocenie turbiny jest normalne oby tylko nie było tego oleju dużo . Na dzwięku z filmiku słychać nie tylko świst turbiny ale jakby gdzieś była niewielka dziura, uciekające powietrze pod ciśnieniem ten zapach oleju od czasu do czasu może być z tej nieszczelności. Nieszczelność też będzie powodować głośniejszą pracę turbiny musi ona troszkę bardziej się rozpędzać aby nadrobić ubytek ciśnienia.
    Tylko że wszystkie przewody od podciśnienia zostały sprawdzone i nie widzę tam jakichkolwiek nieszczelności. Bardzo niepokoi mnie ten metaliczny dźwięk...Bo to nie sztuka jest jeździć dalej,gorzej jak coś się rozleci w trakcie jazdy a wtedy koszta już będą o dużo większe.
    No A co do tego oleju to jak ściągnąłem przewód od intercoolera to palec można było zanurzyć w oleju. Miałem już nie jednego diesla i czegoś takiego nie było ani oleju ani tego metalicznego głosu.
    Ostatnio edytowane przez kris605690 ; 08-02-2018 o 10:20

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd dziwny dzwiek
    Utworzone przez alfik15624 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 15:19
  2. Dziwny dzwiek silnika na wolnych obrotach, 1.9JTD 115
    Utworzone przez xCinek w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 09:14
  3. Dziwny skrzypienie w zakresie pracy turbiny.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 08:20
  4. Dziwny odgłos pracy silnika (2.0 ts)
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 12:21
  5. Dziwny dzwiek z silnika 2.0
    Utworzone przez alfasportwagon2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory