Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Temat: Czy warto kupić Alfę 156 w tym stanie?

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Wszystko zależy gdzie alfa była użytkowana. Egzemplarze sprowadzone z ciepłych krajów trzymają się świetnie bo nie zaznały soli w zimę. Ja mam 156fl krajową i prawy próg i podłoga są w tragicznym stanie.
    tez tak mysle , jak ktoś pyta mnie o 156 to jedynie polecam auto świeżo sprowadzone z Włoch , inaczej tych aut już nie warto kupować , ich czas przeminął , szybko się zestarzały , właśnie przez blachy ;

    jednocześnie miałem również 146jtd 2000r i ona była w owiele lepszym stanie blacharskim niż 4 lata młodsza 156fl , i 156 poszła do zyda , a 146 jeszcze jeździłem ponad 2 lata , a sprzedałem dopiero jak wyjeżdżałem za granicę i nie było opcji posiadania 2 aut . Teraz chetnie bym jeszcze kupił 146 ,fajna tania w eksploatacji , bezawaryjna alfka
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  2. #52
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    salon PL , kupiona jako 3 latek , sprzedana jako 10 latek bo ją ruda zaczęła wpierdzielać od srodka , ponoć przedlifty lepsze blachy maja , ja miałem polifta

    - - - Updated - - -



    bo nie wiedzieli że im auta od środka zjada , gdzie nie ma ocynku , ani zabezpieczenia antykorozyjnego , ja też nie wiedziałem
    Sory Sedici że przesadziłem z tym p... ale mylisz się.Ruda Zośka hula i w środku po tym jak gdzieś już pojawi się dziura i jest wtłaczana non stop woda.
    Mam taką w garażu i po blacharzu spędziłem sporo wekendów na pozbycie się każdego zarzewia korozji.I powiem Ci że jest co robić.
    Przyczyny stanu rzeczy są dwie.Technologia produkcji i sam projekt płyty podłogowej która zasadniczo konstrukcyjnie sięga lata wstecz(zahaczając np budową progów i ich wzmocnień rozwiązań stosowanych przez Fiata w latach 60tych). Dochodzi jeszcze trzecia przyczyna to oszczędne stosowanie podkładu i masy uszczelniającej.
    Mimo tych wad kupiłem 156 w pełni świadomy jej niedoskonałości pod tym względem.
    156 jest dla mnie autem które daje tyle przyjemności z jazdy jak rzadko jakie.I mimo że w 156 którą kupiłem włożę 4 albo 5 razy tyle ile za nią dałem i tak uważam że warto.Pozdr
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #53
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Ja myślę, że 156 szybko się zestarzały lub może raczej zniknęły z rynku głównie za sprawą znacznego spadku cen 159-tki.
    Co do "rudej", to producenci, a i użytkownicy dbają w szczególności o zewnętrzną część karoserii. O konserwację przed zimą, o umycie samochodu po zimie, bo sól z drogi itp. Natomiast mało kto pamięta, że to co wnosi do samochodu na butach wcześniej czy później dostaje się do wewnętrznej części blach. Nawet gdy są dobrze zabezpieczone, to czas i mechanika odkształceń robią swoje. A kto po zimie zagląda pod dywaniki ?
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. czy warto kupić Alfę 147 z 2001r. ?
    Utworzone przez mjacob w dziale 147
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 17:24
  2. Czy warto kupić Alfę GT w benzynie
    Utworzone przez kasica-76 w dziale GT
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:25
  3. Czy warto kupić Alfę 156 ?
    Utworzone przez mistico w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory