Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa Romeo 156 1.6 TwinSpark - Gałka zmiany biegów.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TwinSpark 120km
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.6 TwinSpark - Gałka zmiany biegów.

    Witam Serdecznie.
    Piszę z pytaniem od jakiś 7 dni jestem posiadaczem Alfy Romeo 156 1.6 120km TwinSpark, ostatnio wracając z pracy miałem nieprzyjemną sytuację w trakcie jazdy było wszystko okej, pojechałem do sklepu zrobiłem zakupy i odpalając samochód chcąc wrzucić bieg, zauważyłem że gałka biegów luzno lata tylko w lewą stronę i na środku nie trzyma tego pionu co trzeba tylko jest jak by luzna.. jedynki dwójki i wstecznego nie mogłem wcale wbić, jedynie trójka.. przypaliłem trochę sprzęgło żeby na tej trójce dojechać do domu, mam pytanie co to za awaria mogła być? oddałem już ją do mechanika który ma zobaczyć co tam się zadziałało, skrzynia wcześniej działała dobrze, bez żadnych luzów zgrzytów biegi wchodziły gładko, po tej awarii wchodziła mi 3/4/5 bez wsteka i 1/2, co może być powodem tego linki tak jak czytałem czy skrzynia do wymiany? Nie chcę być również naciągnięty przez mechanika dlatego tutaj piszę !


    Pozdrawiam
    Erwin

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    To dźwignia zmiany biegów ci lata, nie gałka. Pewnie strzeliło mocowanie linki od biegów do grzybka wybieraka biegów na obudowie skrzyni. Opcje są takie, że można to zapewne zamocować na trytytki , wymienić całą linkę, albo samą końcówkę - ale co do tego ostatniego, to nie dam sobie ręki uciąć.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Pęknięty plastikowy element w którym osadzona jest dźwignią zmiany biegów.
    Widać to po podniesieniu mieszka z dźwigni zmiany biegów.
    Element kosztuje groszowe sprawy i jest dostępny bez problemu.Tyle ze wymiana jest dość pracochlonna.

    - - - Updated - - -

    Pęknięty plastikowy element w którym osadzona jest dźwignią zmiany biegów.
    Widać to po podniesieniu mieszka z dźwigni zmiany biegów.
    Element kosztuje groszowe sprawy i jest dostępny bez problemu.Tyle ze wymiana jest dość pracochlonna.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że takie samo gniazdo jest w Seicento (pewnie dlatego jest takie tanie)
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TwinSpark 120km
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuje Panowie za wszystkie informacje dokładnie jak napisał [MENTION=99]lesio146[/MENTION] wszystko zostało zmienione już w warsztacie, aktualnie zajmują się całą blacharką podłogą pozamawiałem klocki wahacze i wszystko do wymiany póki co ten wątek można zamknąć - zapraszam do drugiego mojego wątku w dziale tuning - temat związany z wydechem, może ktoś mi pomoże znalezc coś fajnego.

    Dziękuje !

    Pozdrawiam
    Erwin

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory