Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Soczewki

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie Soczewki

    Ello wszystkim Alfisti. Cześć koleżankom i kolegom.

    Jutro zabieram się za montaż soczewek (przeróbkę) w lampach po FL. Czym rozkleić lampy? Bo reszta to pikuś.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Opalarka lub piekarnik, filmiki z retrofitu znajdziesz na Youtube.

    Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Opalarka. Ustawiasz na pierwszy bieg i jedziesz powoli dookoła lampę na zgrzewie między kloszem a obudową. Uważaj żeby nie przygrzać za mocno ani nie urwać zatrzasków. Objedziesz tak ze 3-4 razy po obwodzie całe szkło i zacznij podważać płaskim, dużym śrubokrętem. Jak nie będzie się chciało poddać, to jeszcze jedno okrążenie i znów próba. Da skutku - delikatnie, ale stanowczo. Potem wydłubujesz resztki kleju i szukasz na allegro "wałek butylowy" albo "sznur butylowy". 5-6 mm grubości wystarcza, jak kupisz ~10m to powinno starczyć na 2 albo 3 komplety lamp.

    Pamiętaj że gdybyś się zdecydował na malowanie maskownic, to daj im 3-4 dni odpocząć, żeby mieć pewność że cały rozpuszczalnik odparuje z lakieru, bo jeżeli skleisz świeżo pomalowane, a resztki rozpuszczalnika zaczną od ciepła z żarówki parować, to mogą zmatowić klosz od wewnątrz.

    Sklejanie jest już proste: układasz wałek butylowy w rowku po kleju w obudowie, grzejesz dookoła opalarką i ściskasz szkło z obudową.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Jeden reflektor sam się praktycznie rozpołowił przy wyciąganiu więc jeden kłopot z głowy, ale będę potrzebował nowych kloszy niestety.

    Myślałem, że od środka dadzą się wyczyścić, ale niestety są już zmęczone. Na Alledrogo poszukam lampy po FL z połamanymi uchwytami. Byle klosze były w miarę dobre.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Jak wsadzasz soczewki to bierz lampy z anglika. Cała konstrukcja jest taka sama, a różnią się jedynie wyprofilowaniem odbłyśników, na które i tak przyjdzie cały zespół soczewka+bańka odbłyśnika kontynentalne.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Jak wsadzasz soczewki to bierz lampy z anglika. Cała konstrukcja jest taka sama, a różnią się jedynie wyprofilowaniem odbłyśników, na które i tak przyjdzie cały zespół soczewka+bańka odbłyśnika kontynentalne.
    Chcesz powiedzieć ze montujesz soczewkę usuwając odbłyśnik który jest z nią i wykorzystujesz odbłyśnik który jest w reflektorze???
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Chcesz powiedzieć ze montujesz soczewkę usuwając odbłyśnik który jest z nią i wykorzystujesz odbłyśnik który jest w reflektorze???
    Czytanie ze zrozumieniem boli? Zespół soczewka z odbłyśnikiem, które mają wyprofilowanie do ruchu prawostronnego nasadza się na starą kołyskę z odbłyśnikiem w fabrycznej lampie, więc oryginalne wyprofilowanie odbłyśnika znajdującego się w kołysce nie ma znaczenia, bo przesłona na soczewce będzie nadawać linię odcięcia światła dostosowaną pod ruch prawostronny. Dlatego przy uszkodzonej lampie przerabianej na soczewkę lepiej kupić tańszą oryginalną gb, niż np. zamiennik eu.

    Na filmie masz pokazane co i jak, skoro czytanie idzie z takim oporem:

    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Źle zrozumiałem.Filmik nie jest mi potrzebny.W pierwszej 156 którą miałem naście lat temu przerabiałem na soczewki.I wcale nie dla tego że ori słabo świeciły a z powodu wyglądu...
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Jeśli ma się tak jak ja xenon to soczewka jest niezbędna! Bez soczewki na zwykłym odbłyśniku strumień światła jest rozpraszany co było widać na przeglądzie. W starej Alfie miałem soczewki od kolegi z forum i na przeglądzie już nie było problemów a i soczewka nadaje pewnego stylu Alfince

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Czym wypolerować wnętrze kloszy??

    Używek nie kupię, szkoda kasy. Po FL nie są takie tanie

Podobne wątki

  1. Soczewki 156 FL
    Utworzone przez www156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 17:48
  2. soczewki
    Utworzone przez 17bobek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 06:01
  3. [156] Soczewki
    Utworzone przez kilu w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 18:17
  4. 166- soczewki
    Utworzone przez sympatyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 10:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory