Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Temat: Nadgorliwa kontrola trakcji 156 V6

  1. #51
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    GT 2.0 jts
    Postów
    5

    Domyślnie GT ten sam problem

    Cześć, czy problem w jakiś sposób został zażegnany?
    W mojej GT mam to samo, ciężko jest mi stwierdzić czy pojawił się on gdy jest w moim posiadaniu czy wcześniej.
    Przechodząc do rzeczy, podczas skrętu w lewo pojawia się problem zapalającej lampki kontroli trakcji. Według moich spostrzeżeń koło zaczyna przyhamować przeważnie przy jednym kącie skrętu kierownicą. Zauważyłem również, że na małym wyboju w dużo szerszym zakręcie też sie ujawniło, może zbieg okoliczności, choć wątpię bo gdy miałem założone zimówki było rzadkością. Aktualnie orginalne 17 z oponą 215/45.
    W aucie została zrobiona maglownica, drążki kierownicze, amortyzatory i cały zestaw zawieszenia przedniego (wahacze góra dół) łączniki stabilizatora, tuleje stabilizatora, amortyzatory i oczywiście zbieżność nic to nie dało.
    Po wymianie wahaczy problem większy. Więc celował bym dalej w tą zbieżność, a za razem może się wszystko utwardził i fakt faktem jakiś przewód czujnik "ma gorzej"(to już takie chwytanie się brzytwy z braku pomysłu).
    Przeczytałem forum lecz w tym temacie nie ma prawie nic, bądź źle czytam, sam ten post już przestudiowałem X razy.
    Więc dlatego proszę jeśli wpadłby ktoś na jakiś pomysł doradził będę wdzięczny. Mam nadzieję, że będzie jakiś odzew i uda się uporać z problemem.
    Ostatnio edytowane przez Figlu ; 05-08-2023 o 14:37

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    Hejka , mi się to uspokoiło z rok nie miałem z tym problemów, a po wymianie skrzyni biegów znowu się to pobudziło pojechałem ba zbierznosc bo w tylnym zawieszeniu się poluzowała śruba od wahacza i nic to nie dało dalej to samo nie wiem w czym tkwi problem
    V6 są powody do mruczenia
    156 V6 98 2.5 Blue cosmo: było
    156 V6 99 3.0 Azurro Nuvola: było
    156 V6 02 3.2 Q2 Azurro Nuvola, 155 1.8 8v

  3. #53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    GT 2.0 jts
    Postów
    5

    Domyślnie

    Przepraszam za tak późną odpowiedź. Alfa przez ten czas wróciła do garażu i kompletnie o tym zapomniałem. Chcąc nie chcąc troszkę mnie frustruje ten problem w szczególności, że założyłem nowe opony na oryginalnych alufelgach 17 i problem znów pojawia się częściej tak jak na letnich całkowicie inny komplet felg więc to nie ich wina. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą tylnego zawieszenia, lecz wątpię czy coś to da. Zauważyłem jeszcze dość sporą rozbieżność, a przynajmniej tak mi się wydaje w układzie w różnicowym, a dokładnie po załączeniu biegu i podniesieniu lewej strony luz jaki występuje na zewnętrznym obwodzie koła jest w granicy 3.5cm zaś po prawej stronie wynosi aż 7cm. Możliwe, że tego nie powinno się tak sprawdzać, być może tak działa mechanizm różnicowy jeśli tak proszę mnie wyprowadzić z błędu, ale to mi się nie podoba. Według mnie te wartości powinny być zbliżone do siebie‽ Chociaż teraz jest to całkiem dziwne ponieważ po wymianie skrzyni u Ciebie problem pozostał. Jeszcze na myśl przychodzi mi czujnik przyspieszenia poprzecznego, ale czy w taki sposób mogły by wyglądać objawy. Coraz bardziej skłaniał bym się co do niedomagania elektronicznego którejś z części niż uszkodzeniu mechanicznym.

Podobne wątki

  1. [159] Kontrola trakcji
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 17:38
  2. [159] Kontrola trakcji
    Utworzone przez KuASY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 21:16
  3. Problem z abs i kontrola trakcji
    Utworzone przez Adi169 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 17:06
  4. Kontrola trakcji (VDC)
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 08:34
  5. [166] kontrola trakcji
    Utworzone przez ED w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 14:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory