Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: pomocy:(

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie pomocy:( mały przepływ powietrza

    witam, w skrocie. Alfa nie wchodzila mi na obroty od samego dolu. Ja mu gazu a auto ledwo co ruszalo do przodu i tak az do 2 tys pwyzej 2tys w miare ok. Pokazywalo blad przeplywki. Kupilem wiec nowa z boscha i skasowalem bledy i auto jezdzilo dobrze 3 dni. Po 3 dniach znow problem wrucil ja chce przyspieszyc wciskam gaz a auto nic. Pojechalem do mechanika, ktory wymienil egr na nowy za 550zl gdyz stwierdzil ze zaslepienie nic nieda bo sie zablokowal w pozycji otwartej czy zamknietej niepamietam. Dzis odbieram auto i ciutke lepiej bo nie muli juz tak bardzo podczas ruszania ale dalej jest lipa bo dalej brak reakcji na gaz w dodatku bardzo swiszczy mi turbina i mechanik twierdzi ze przeladowuje niewiem co to znaczy. Skleil miryre z turbiny bo byla dziura w niej. Gdzie jeszcze mam szukac problemu ze auto niechce sie zbierac tylko jak chce przyspieszyc to on w ogole nieprzyspiesza dopiero po paru sekundach trzymania nogi na gazie cos tam przyspieszy ale itak slabo. Wymienilem przeplywke na nowa egr nowy a dalej pokazuje na kmpie przeplywomierz blad nr P0101. Prosze pomozcie bo juz wszystkie pieniadze wydalem a auto dalej mega muli dziekuje ps.wtyczke z przeplywki niby sprawdzal i jest wporzadku chociaz ten mechanik wyglada na janusza. Aha na.kompie.pokazuje przepływ powietrza 56 a zadane jest 250.
    Ostatnio edytowane przez Zabrze1990 ; 23-01-2019 o 18:16

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Udaj się do Cinsoft Gliwice.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Kurde ja już 2x po 700zl wydałem nie mam już kasy na mechaników kolejnych poza tym nie ufam im już. Masz jakieś sugestie co do tematu?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Problemem jest wybór niewłaściwych mechaników. Jeśli nie masz namiarów na nikogo lepszego to jedź do ASO, tam mają odpowiednie przyrządy, wsparcie techniczne producenta i możesz tam egzekwować prawidłowość naprawy. Jeśli naprawa będzie tam za droga, to niech chociaż zdiagnozują problem, ale tańsze warianty napraw z czasem też do niczego dobrego nie prowadzą.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    zamiast zamieszczac multum tematow co do "jednej" usterki(bo troche ich juz utworzyles) poczytaj troche forum a znajdziesz tam chociazby odpowiedz gdzie w Twojej okolicy jest ktos kto bezposrednio moze Ci pomoc.Rury od dolotu powietrza sie nie łata tylko wymienia.Lewe powietrze to spadek mocy wiec przejrzyj dokladnie caly uklad dolotowy(to moze zrobic nawet laik) wystarczy poczytac trochę. Tu jest wszystko co jest Ci potrzebne do rozwiązania problemu z autem.Podstawa to kabel i program(najzwyklejszy MES), logi dynamiczne i juz wiesz na czym stoisz...a tak tylko się napiszesz tematów nic nie wnoszacych do forum i burdel sie robi...a administratorzy,moderatoezy zamiast pokierowac trochę uzytkownikiem wolą dawac niektórym ostrzezenia za rozpoczynanie zdania z "malej litery" tlumaczac to brakiem patriotyzmu. Powodzenia w rozwiazaniu usterki!

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory