Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Gaśnie z powodu zbyt bgatej mieszanki. 1.8 TS 2000 r.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    156 1.8 T Spark 144km; Doblo 1.9 JTD; Punto II 1.2; Chrysler Newport 1967
    Postów
    6

    Domyślnie Gaśnie z powodu zbyt bgatej mieszanki. 1.8 TS 2000 r.

    Witam,

    Jest to mój pierwszy post. Szukałem po forach, ale tylko jeden gość miał dokładnie ten sam problem co ja, a rozwiązanie nie opisał. A problem jest następujący:
    -zakładamy, że robimy reset (90 sec on, 90 sec off i 15 min z włączonym silnikiem bez dotykaniu gazu)
    -odpala, pięknie słychać, że ustawia odpowiedni biej jałowy powli....chodzi równo
    -po ok 13 min jak temperatura zbliża się do 90 stopni, bieg jałowy pada prawie do zero rpm i spowrotem w górę do ok 1200 rpm i znow w dół aż po kilku minut dławi się i gaśnie. Jak próbuję odpalić, to odpala i znowu gwałtowne falowanie.
    -dopiero kiedy odłączam odmę, to chodzi równo. Ale tak nie da się jechać ponieważ przy wciskaniu sprzęgło przed hamowaniem chce gasnąć

    Co zrobiłem:
    -Multiecuscan nie chce mi się połączyć z kompem. Raz jakimś cudem się udało i pokazał p1173 FRA autoadaptation parameter oraz p0170 Lambda sensor integrator. Już kolejny raz mi się nie połączył, więc nie mogłem bardziej się bawić z tym. Nie wiem od jak dawna te błędy były zapisane. Może problem jest kabel? Mam Gerrantz Fiatscan 2.6. Do mojego Punto 2 łączy się bez problemu.

    -przepustnica czysta
    -MAF wygląda czysty i tak naprawdę nie miałem problemy podczas jazdy
    -czujnik temperatury silnika - wymieniony rok temu
    -odma - wyczyściłem "mleczko" z całego systemu
    -Sonda Lambda - i tu wpadłem po wydaniu 200 zł. Stara sonda nie dawała znaku życia. Miałem nadzieję, że tu lezy problem, ale nici. Może i równiej chodzi, ale jak tylko silnik rozgrzeję się, to problem wraca.

    Nie wiem co jeszcze sprawdzić. Co może powodować, że ECU daje taką bogatą mieszankę przy rozgrzanym silnikiem, że dopiero po mocnym dodaniem tlenu (z odmy) chodzi równo? Gdyby winny był silnik krokowy, to by świrował przy chłodnym silnikiem. Nie?

    Proszę o pomoc/porady. Wiem, że temat wałkowany od lat, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże rozwiązać problem. Mam Bellę od 2 lat i naprawdę świetny samochód. Jedynym problemem zawsze był bieg jałowy (spadał przy wciskaniu sprzęgło na stopie), ale nauczyłem się radzić z tym. Jak dawałem gazu (do 2000 rpm) przed hamowaniem, to silnik krokowy spadał wolno do 900 rpm.

    Z góry dziękuję,
    Tomasz

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zmień kabel. Nowy VAG KKL to koszt 30-35 zł. Poza tym nic nie piszesz o przepływomierzu. Ja bym tutaj szukał przyczyny, skoro tyle już sprawdziłeś. Podmień go na inny, zanim kupisz nowy. Tylko nie idź w zamienniki...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    156 1.8 T Spark 144km; Doblo 1.9 JTD; Punto II 1.2; Chrysler Newport 1967
    Postów
    6

    Domyślnie

    Belfer, znalazłem taki kabel: allegro.pl/oferta/interfejs-obd2-fiat-alfa-lancia-vag-kkl-usb-7148430732, Spróbuję, dzięki.

    Przepływomierz wygląda czysty, nigdy nie miałem problemów podczas jazdy. Ale trudno będzie znaleźć jakiś do spróbowania...Bywa, że powodują problemy z falowaniem?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Od Viakena masz taniej, tylko porównaj jeszcze koszty wysyłki: https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-...tyku-obd2.html

    Do tego wersję demo MultiEcuScana stąd: https://www.multiecuscan.net/ReleaseHistory.aspx , do TSa nie potrzeba niczego, co jest w pełnej wersji.

    Przepływomierz możesz całkiem odpiąć, i zobaczyć, czy to coś zmieni, wyświetli ci się marchewka na desce, ale sam silnik powinien działać bez zakłóceń (ECU zamiast dopasowania dawki paliwa na podstawie odczytu z przepływomierza podstawia sobie ,,na sztywno" gotowe mapy).

    Ciekawe jest to, co piszesz o spadaniu obrotów przy wciskaniu sprzęgła... u mnie mam falowanie obrotów, ale wyłącznie, gdy jadę na wstecznym .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 27-02-2019 o 19:13

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    156 1.8 T Spark 144km; Doblo 1.9 JTD; Punto II 1.2; Chrysler Newport 1967
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za poradę. Kupiłem w Viaken
    Chwile temu bawiłem się czujnikiem temperatury. Z silnikiem włączonym, jak odłączyłem czujnik, wszystko pięknie wróciło do normy bez falowania. Tylko, że wiatrak chłodnicy włączył się. Więc wykręciłem czujnik i z mierzyłem opór zimnego (1900 ohm) i gorącego (219 ohm). Gorący miał ok. 380 ohm miedzy kontaktami do ECU. Więc chyba ok.

    Kolejne czyszczenie przepustnicy też nic nie dodało, ale skoro wszystko git w sytuacji jw. to raczej nie przepustnica/silniczek krokowy.

    Co do przepływomierzu, kiedy odłączam, to dużo gorzej chodzi...i nie odpali.

    Czekam na kabel walczę dalej

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Ktory rocznik? Masz tam sterownik M1.5.5? Jak dla mnie najlepszy do tego sterownika byl AlfaDiag. Kiedy sprawdzales swiece, cewki i przewody?
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Hmm...jeśli odpinasz czujnik temperatury i jest wszystko OK, to może on jest w jakiś tam sposób jednak zwalony? Jeśli go odepniesz, to możesz sobie normalnie jeździć, bez gaśnięcia silnika?

    Ciekawa sprawa z tym przepływomierzem. Jutro zobaczę, jak będzie u mnie, gdy go odepnę.


    ___________________________
    Chrysler Newport 1967
    ___________________________

    Masz takie coś? O-o! Jak się tym jeździ?

    EDIT: A, jeszcze jedno: sprawdzałeś piny w tych dwóch wtyczkach na korpusie przepustnicy? Może coś tam jest zabrudzone, albo skrzywione piny?
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 27-02-2019 o 22:09

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Faktycznie, po odłączeniu przepływomierza jest bida. Mój odpalił, ale ledwo co pracował, nie reagował na pedał gazu, i był na granicy zgaśnięcia. Wygląda na to, że w przeciwieństwie do JTD, Twin Sparki muszą mieć sprawną przepływkę, żeby w ogóle działać.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    156 1.8 T Spark 144km; Doblo 1.9 JTD; Punto II 1.2; Chrysler Newport 1967
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Hmm...jeśli odpinasz czujnik temperatury i jest wszystko OK, to może on jest w jakiś tam sposób jednak zwalony? Jeśli go odepniesz, to możesz sobie normalnie jeździć, bez gaśnięcia silnika?

    Ciekawa sprawa z tym przepływomierzem. Jutro zobaczę, jak będzie u mnie, gdy go odepnę.


    ___________________________
    Chrysler Newport 1967
    ___________________________

    Masz takie coś? O-o! Jak się tym jeździ?

    EDIT: A, jeszcze jedno: sprawdzałeś piny w tych dwóch wtyczkach na korpusie przepustnicy? Może coś tam jest zabrudzone, albo skrzywione piny?

    Newport....Nie skręca jak ALfa. W zasadzie lepiej jechać prosto ALE dzięki doświadczenia w takim samochodzie nasze Twin Sparki wydają się mega ekonomiczne

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał czesany Zobacz post
    Ktory rocznik? Masz tam sterownik M1.5.5? Jak dla mnie najlepszy do tego sterownika byl AlfaDiag. Kiedy sprawdzales swiece, cewki i przewody?
    Czesany, mam sterownik M1.5.5 (TS98)...świece mają 1,5 roku, ale cewki nie sprawdzałem. Dzięki
    Rocznik mam 2000 r.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    W/g mnie wygląda na uszkodzony nastawnik przepustnicy. Żaden program tego nie pokarze bo to uszkodzenie mechaniczne przekładni w nastawnika.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [159] ALFA 2.4 Gaśnie bez powodu
    Utworzone przez FISZU w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 14:18
  2. [159] gaśnie na luzie bez powodu
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 10:40
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 23:05
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 07:41
  5. [GTV Spider] Silnik gaśnie jak jest zimny lub obroty wskakują do poziomu około 2000
    Utworzone przez filip gtv w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory