Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wskrzeszenie-Alfa po 2 latach postoju + zawieszenie przód

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003
    Postów
    5

    Domyślnie Wskrzeszenie-Alfa po 2 latach postoju + zawieszenie przód

    Cześć, planuję w najbliższym czasie doprowadzenie do stanu używalności moją Alfę Romeo 156 1.9 JTD 2003.
    Alfa ze względu na problem z zawieszeniem na przodzie (stukanie, pukanie itp itd) stała na parkingu prawie dwa lata. Chcę poradzić się, żeby nie zrobić żadnej gafy.
    Mam dwa pytania, pierwsze, to czy orientuje się ktoś co do kosztów zrobienia przedniego zawieszenia w tym samochodzie. Być może będzie do wymiany większość części. Nie nastawiam się na drogie części, chciałbym na początek po prostu doprowadzić to do porządku. Być może ktoś w Łodzi lub okolicach zna jakiegoś sprawdzonego mechanika, bądź po prostu pasjonata, który by się tego podjął.
    Oprócz tego, czy muszę na coś zwrócić uwagę szczególnie wymieniając to zawieszenie.
    Kolejne pytanie, to czy po tak długim czasie muszę coś dodatkowo zrobić jeżeli chodzi o odpalenie tego samochodu. Oczywiście wiadomo, że nowy akumulator. Lecz czy po tak długim czasie przestoju nie uszkodzę go jeżeli będę chciał podjechać nim do mechanika właśnie zrobić to zawieszenie, czy w grę wchodzi tylko laweta.
    Silnik był już w niej wymieniany na ten sam lecz z mniejszym przebiegiem, również rozrząd oraz turbina była regenerowana.

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Diesel nie lubi postojow tak długich. Jak auto stało nieodpalane dwa lata to zawsze jest ryzyko. Kiedy był rozrzad wymieniany bo warto przed odpaleniem spojrzeć na stan paska i tego od urzadzen pomocniczych. Dwa ze uszczelki i uszczelnienia dostają po dupie. Jak nie cieknie z silnika juz to dobrze. Jak nie ruszałes go w ogóle dwa lata to nigdy nie wiadomo bo jezeli nawet wszystkie połączenia elektryczne są sprawne to kij wie czy pierscieni nie chwyciło czy wtryski "ruszą" . Jak paski całe i auto elektrycznie "ozyje " to można spróbować zakręcić. Ryzyko zawsze istnieje. I tak go musisz ruszyc więc albo albo. Sprawdz stan oleju. Po takim przestoju i tak lepiej wymienic ale zrobiłbym to dopiero jak zagada.
    Jak o czyms zapomniałem to niech ktos mnie uzupełni

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003
    Postów
    5

    Domyślnie

    Rozrząd był wymieniany razem z silnikiem. Po tym czasie może było jeżdżone z pół roku maksymalnie na niedużych odległościach.

    Auto przez te dwa lata było ze dwa razy odpalone. Pamiętam po pierwszym roku po naładowaniu akumulatora odpaliło od razu.

    Okey, czyli mam zwrócić uwagę na pasek plus sprawdzić czy nic nie kapie oraz czy jest olej i reszta płynów.
    Czy oprócz oleju i filtrów coś wypada także od razu wymienić ze względu właśnie na ten postój?

    Plus czy orientujesz się może jaki koszt byłby wymiany zawieszenia na przód. Ponieważ nie wiem, czy to w ogóle gra warta świeczki. Jeżeli koszt wyjdzie ponad 2 tysiące.
    Ostatnio edytowane przez Majkelos ; 09-04-2019 o 18:50

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    nie wiem ile masz kasy na zawieszenie ale ludzie montuja np. zestawy z fasta ok 500zl - chwala, zestawy z master sport ok 500zl - chwala, inni zaladaja np. dol fasta, gore np. lemforder lub trw...

    w sumie co bys nie zalozyl to pojezdzisz taka prawda...

    co do odpalenia po 2 latach balbym sie tylko o "zlezany" rozrzad (chociaz te 2 lata to nie az tak duzo) opcje masz dwie albo podchodzich na hardkora (po wczesniejszym obejrzeniu paska) i odpalasz albo laweta i wymieniasz na nowy

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    nie wiem ile masz kasy na zawieszenie ale ludzie montuja np. zestawy z fasta ok 500zl - chwala, zestawy z master sport ok 500zl - chwala, inni zaladaja np. dol fasta, gore np. lemforder lub trw...

    w sumie co bys nie zalozyl to pojezdzisz taka prawda...

    co do odpalenia po 2 latach balbym sie tylko o "zlezany" rozrzad (chociaz te 2 lata to nie az tak duzo) opcje masz dwie albo podchodzich na hardkora (po wczesniejszym obejrzeniu paska) i odpalasz albo laweta i wymieniasz na nowy
    Dopytam się odnośnie tych zestawów o których pisałeś. Zestaw jest na górę + drugi na dół czyli łącznie części 1000 zł czy jak to wygląda. Chciałbym po prostu zorientować się co do kosztów, żeby typowy mechanik nie próbował mnie na częściach okroić. Budżet właśnie nie mam duży, do 2 tysięcy na początek, bo dochodzi oprócz tego ubezpieczenie całe.

    Plus jak z tym rozrządem może być. Jeżeli przed postojem nie było na nim po wymianie dużo jeżdżone to muszę go wymienić całego czy np ten sam pasek.

    Wybaczcie za pytania laika/
    Ostatnio edytowane przez Majkelos ; 09-04-2019 o 19:01

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    nie, oba te tanie zestawy sa na kompletne, kompet czy to fast czy master sport kosztuje 500zl caly komplet, gorne + dolne + koncowki drazkow + laczniki + gumy stabilizatora...

    ogolnie to wrazliwy jest tylko gorny wahacz i jego zalecaja zalozyc lepszej firmy taki lemforder ok 150zl/szt


    Mozesz sam pasek wymienic... ja wymienialem rozrzad rok temu, teraz mialem robote z pompa oleju w 2.4 i wymienialem tylko sam pasek bo reszta świeża...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    nie, oba te tanie zestawy sa na kompletne, kompet czy to fast czy master sport kosztuje 500zl caly komplet, gorne + dolne + koncowki drazkow + laczniki + gumy stabilizatora...

    ogolnie to wrazliwy jest tylko gorny wahacz i jego zalecaja zalozyc lepszej firmy taki lemforder ok 150zl/szt


    Mozesz sam pasek wymienic... ja wymienialem rozrzad rok temu, teraz mialem robote z pompa oleju w 2.4 i wymienialem tylko sam pasek bo reszta świeża...
    Ok bardzo dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź.
    Czy mógłbym mieć ostatnią prośbę, gdybyś w wolnej chwili mógł podesłać mi link do produktu/kompletu jakby to wyglądało właśnie z tymi górnymi wahaczami tej firmy lemforder np.
    Bo jak patrzę teraz, to zestawy już są właśnie z tymi górnymi od firmy master sport. Czyli gdybym te górne chciał innej firmy wtedy muszę jakoś inaczej to skompletować?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Fast caly zestaw
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-wah...2-a657af182af8

    MasterSport caly zestaw
    https://allegro.pl/oferta/wahacze-la...-gt-4984195861

    Lemforder gorny:
    https://allegro.pl/oferta/lemforder-...156-7272369312

    Fast dolne:
    https://allegro.pl/oferta/wahacze-wa...awy-7767180203

    Koncowki drazka TRW:
    https://allegro.pl/oferta/trw-koncow...pra-5577270858

    Łączniki stabilizatora:
    https://allegro.pl/oferta/trw-laczni...t-p-5463852323

    Olej polecam marki PMO:



    ///
    Filtry z filtrona - nie przeplacaj daja rade przy czym sa tanie, a przez super UFI o malo mi sie auto nie spalilo w zeszlym roku (nowka sztuka pekla na pol)
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 09-04-2019 o 19:39

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003
    Postów
    5

    Domyślnie

    Super, dziękuję chłopaki, bardzo mi pomogliście.
    Jak doprowadzę Alfę do działania pochwalę się tutaj na forum
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. 166 po 3 latach postoju. Jakich usterek się spodziewać?
    Utworzone przez alfapier w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 12:45
  2. Odpalanie Alfy po 4 latach postoju pod chmurka....
    Utworzone przez maniek7752 w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 00:54
  3. [146] Alfa 146 po dwóch latach odkryłem że mam ABS
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory