Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Alfa Romeo 156 1.8 TS Problem z obrotami

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Jeśli wymieniasz termostat, to bierz BEHR!

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Siemanko witam ponowie po dluzszej nieobecności. Ogarnąłem w końcu tą wariatke masakra.. Wystarczyło wymienić termostat na Verneta, bo samochód się nie dogrzewał, dodatkowo zmieniłem sonde lambda bo tez się posypała zakupiłem tą z NGK i po tym wszystkim przestało szaprac na 2-gim biegu spalanie znacznie spadło zero czarnego dymu z rury, na tym wydechu co mam obecnie przestało go mulic bardzo pięknie przyspiesza z 4ki to startuje już jak rakieta ale dalej były falowania obrotów... Wkur** się i zobaczyłem do cewek, swiecy i przewodów, i aż za głowe się chwyciłem byłe jakie świece najtańsze 1 elektrodowe i zauważyłem tez ze jedna zaczęła już rdzewieć tak jakby była wilgoć i była mokra z wody. Wymieniłem wszystkie 8 świec kazda okopcona, a te dopalające to od fabryki pewnie nie zmienione bo jeszcze platynówki, zakupiłem 3elektrodowe z NGK i 1 elektrodowe dopalające i problem zniknął. Musze jeszcze wymienić cewki i przewody zapłonowe bo ze starości popękały gdy wymieniałem świece, poza tym super pracuje silnik, bardzo równo nie trzepie już tak nim na biegu jałowym. Także dziękuje wam Panowie za pomoc i pozdrawiam !

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Super! Teraz tylko śmigać .

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cześć to znów ja, hehe jak szybko się uporałem tak szybko problem wrocił. Przejechałem niuńką już hoho 400km+ po mieście, pogoniłem się nawet z nie jednym passeratti i do spalania się przyczepić nie mogę natomiast dalej pojawiają się falujące obroty :O do momentu złapania przez samochód temperatury i dobieraniu mapy z czujników jest okej, natomiast gdy już temperaturka jest taka jak powinna zaczynają się falowania obrotow, czy duże to już sam nie wiem bo różne ma wahnięcia od 800 do +/- 300 i od +/- 300 do 1300/1500max. Jedna rzecz nie daje mi spokoju, gdy dojeżdżam na luzie do świateł i faluja mi obroty na biegu jałowym to zaraz po zatrzymaniu albo nawet lepiej jak zaciagne i spuszczę ręczny to problem znika pojawia się dopiero przy następnych światłach. Smieszne to już dla mnie trochę bo jak się zatrzymie to wszystko jest cycuś glancuś. Nie mam już siły i nerwów na grzebanie z tymi obrotami bo bym musiał chyba mieć worek pieniędzy i wymieniać wszystko po kolei, lecz pytanie jest następujące czy dobrze myślę ze mogę mieć za słaby akumulator ? lub może któraś masa wymaga przeczyszczenia bo mi wygląda to bardziej na spadek napięcia przygasa oświetlenie zegarów nawet oświetlenie środka, światła mijania ?? Z góry dziekuje za odpowiedz Sensii

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Akumulator raczej nie, ale może faktycznie być coś z masą, czy okablowaniem. U mnie obroty falują dość solidnie na biegu wstecznym, nawet kiedyś się kolega z pracy pytał, dlaczego tak agresywnie parkuję . Podejrzewam, że włączenie światła albo czujnika biegu wstecznego Alfę denerwuje prądowo i faluje . Nie było różnicy, czy na starym, czy na nowym akumulatorze.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    smieszne jest tez to bo skumałem ze jak wcisne sprzęgło i chce zmienić bieg to mam wrażenie jakby klapka od przepustnicy przez moment pozostała w tym samym miejscu bo czuć tak jakby nie wiem to powiedzieć przytrzymanie na obrotach haha jakby linka od gazu na tej przepustnicy ciężko miała wrócić do zamknięcia przepustnicy

    - - - Updated - - -

    ja tam już nie kombinuje, mam niedaleko największy szrot chyba w okolicy ( RADOSTOWICE ) przejadę się tam poskakać po samochodach i popatrze do tych alficzek może znajde jakaś wporzadku przepływkę i przepustnice to zachachmęce ja do domu , co do wstecznego mam to samo haha, jeszcze z tym wydechem parkując po 2 zmianie o 23 pod blokiem jak przygazuje to społeczniaki w oknach a powiedz mi Zenek czy te obroty będą miały wpływ na spalanie ? bo wiadomo na odcince tam przykopci, ale wredota nie pali mi oleju

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    A bo ja wiem? Ale nawet jeśli, to raczej niewielki.

    Jakiego masz tego 1.8? Jeśli masz TSa CF3 (140 KM), to przepustnicę masz elektroniczną, bez linki gazu.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    mój TS 144km i jest na lince, bo czyscilem ją bo była czarna jak murzyn na słoncu, nie wiem jak tam krokowiec bo jego dziada się rozebrać nie da a szkoda mi kupywać przepki i kroczka bo to zabawa w magika i zgadywanke bo takim czymś to wymieniłem już to co wcześniej napisałem

    - - - Updated - - -

    Kurwa Zenek, masz łeb jak sklep tak sobie czytałem stare nasze wiadomości i oil catch tank dał mi pomysł, zagladam do odmy i dolotu ale tak patrze, czemu ta linka na przepustnicy taka cipka luźna, na takim jakby dystansie linki jest taka podkladeczka a tak z glupa ja przestawilem złożyłem dolot i odwalilem, nie podpialem przeplywki okazalo sie ze sprawna, i najlepsze jest to ze wyruszylem na miasto i falowania zniknlely tak samo te podtrzymania na obrotach to smig na parknig i ustawiłem jak bylo, okazalo sie na moj rozum ze ta linka byla za luzna i gdy samochod schodzil z obrotow to gwaltownie i falowania byly masakryczne szarpala ta linka jak nwm az sie balem ze spadnie, a na moim ustawieniu max do 1,1k rpm smieszne to dla mnie jest ale haha problem zniknal, ale nad tym separatorem odmy olejowej musze pomyslec bo zawsze jest ten odplyw do niego a nie do dolotu a sparwa za smieszne pieniądze
    Ostatnio edytowane przez Sensii ; 23-06-2019 o 16:18

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    O widzisz . To teraz muszę się swojej przyjrzeć .

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147- 1.6 TS - 120KM Problem z obrotami.
    Utworzone przez kamilbli w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 13:25
  2. [145] Alfa Romeo 145 1.6 TS - problem z obrotami oraz mocą
    Utworzone przez marieczko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 12:40
  3. Alfa 156 2,5 V6 24V problem z obrotami
    Utworzone przez szulagw w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 14:47
  4. Alfa Romeo 147 - Problem z obrotami, spalaniem, komputerem :/
    Utworzone przez ms3marcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory