Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa Romeo 156 1.8 TS Problem z obrotami

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.8 TS Problem z obrotami

    Witam panowie, posiadam Afle już od 2 lat.. Jestem w niej zakochany a problem w tym ze ukochanej coś dolega. Otóż tak problem wygląda następująco :
    - Po uruchomieniu silnika zauwazylem wysokie obroty ok. 1.5k zawsze odczekuje mała chwile by samochod złapał temperaturę lecz obroty nie spadają.
    - Zbliżając się do ronda/skrzyżowania jadąc na 3-im biegu wciskając sprzęgło podbijało mi obroty tak na oko poniżej 2krpm lecz po oględzinach dolotu i obudowy filtra powietrza była dziura na gumie idącej od filtra powietrza po wymianie problem się pojawia ale sporadycznie nie ma już takich dużych podbić, Bella ma moc i ładnie przyspiesza lecz gdy troszke dam jej w dupke to gdy nacisnę pedał sprzęgła to 1sek/2 obroty trzymają się na 2krpm spadna do 1krpm małe podbicie i wszystko ok..
    - Podczas jazdy na niskich obrotach przeważnie ok. 2kRPM zauwżyłem drgania lewarka zmiany biegow tj. gora/doł mysle ze spowodowane jest to poduszką
    - Duże spalanie ok. 16-20l 100km!! Nie wiem czym to jest spowodowane nie ruszałem termostatu ale alfa mimo tego ze dam jej troszkę pogonić a nawet w korku temperatura nie dochodzi na kreske 90*

    Moje pytanie wygląda nastepujaco, nie robilem komputerowej adaptacji przepustnicy, wypiałem na caly dzień aku+komp rano podpiąłem wszystko przekrecilem kluczyk na zapłon i odczekałem 90sek, zgasiłem zapłon odzekalem znow 90sek i odpaliłem niby nie szarpie już samochodem gdy jade na 2gim biegu i się toczę nie dodając gazu lecz raz za czas się to pojawia. Panowie czy komputerowa adaptacja przepustnicy rozwiąże mój problem ?? Dziekuje i pozdrawiam. Sensii
    Ostatnio edytowane przez Sensii ; 18-05-2019 o 18:04

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Co do termostatu, to jeśli masz możliwość, to podepnij pod komputer i zobacz, jaką temperaturę płynu chłodzącego pokazuje, bo może być tak, że wskazówka wariuje - choć generalnie, to powinno to wyglądać tak, że przy uruchomieniu zimnego silnika wskazówka powinna po kilku minutach jazdy dojść do 90C, i potem spaść na pierwszą kreskę z lewej strony, gdy otwiera się termostat. No i potem sobie wędrować między ta kreską a 90C, zależnie czy stoisz w korku czy jedziesz. Może być i tak, że masz uszkodzony czujnik temperatury w termostacie. Biorąc pod uwagę duże spalanie, to albo masz termostat zacięty na dużym obiegu i niedogrzany silnik, albo wadliwy czujnik i komputer myśli, że silnik jest niedogrzany i podlewa go paliwem.

    Kalibracja przepustnicy kompem jest chyba bardziej efektywna, ale szczerze mówiąc, nie pamiętam. Reset parametrów bez kompa robi się tak:

    1) Odepnij klemę minusową na 15 minut;
    2) Podłącz z powrotem;
    3) Włącz zapłon na 90 sekund, pozycja MAR, nie uruchamiaj silnika, nie dotykaj pedału gazu;
    4) Wyłącz zapłon na klejne 90 sekund, nie dotykaj pedału gazu, nie rób nic, odczekaj;
    5) Uruchom silnik, nie dotykaj pedału gazu, pozostaw tak włączony motor na kilka minut, możesz zastosować mogą poprzednią sugestię - do pierwszego uruchomienia wentylatora chłodnicy;

    *Sorki za wygłupy w wątku o wydechu, ale myślałem, że albo sobie trollujesz, albo piszesz w stylu facebookowych matołków od gleby i felgi . Jeśli chcesz, to wyślij mi link na PW, to go zamieszczę.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 18-05-2019 o 22:05

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cześć dziekuje za odpowiedz sparawa wygląda tak : samochód do pierwszego biegu nagrzać to jest problem bo chyba z godzina, mysle ze strzałem w 10-ke jest zaciety termostat ponieważ już od dnia zakupu o tym pomyslalem lecz to olałem bo obawiałem się innych rzeczy, co do tematu o wydechu nie ma sprawy linki już wysłane. Wracajac do termostatu jaki zakupić żeby go wymienić wraz z wszystkimi czujnikami znalazłem na allegro jakiś za 100zł a czujnik temp. wody z febi za ok. 50zł.. Hmm bardzo mi zależy na tym by Bella nie miała już tego problemu bo tyle nocy już nie spałem z myślą o niej ze pora trochę odespać hehe a dwa zaoszczędzić na paliwku
    Ostatnio edytowane przez Sensii ; 19-05-2019 o 10:12

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Z tego, co widzę, to termostaty są głównie Verneta, więc wyboru nie ma zbytnio, ale powinien być OK, w końcu to proste urządzenie, a nie silnik rakietowy . Co do czujnika temperatury, to - przynajmniej w termostatach do silników JTD - zdarzają się działające wadliwie (pokazują np. od razu 130C), więc jeśli masz możliwość, to lepiej chyba byłoby kupić gdzieś w stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym i w razie czego wymienić, niż bawić się z odsyłaniem i czekaniem.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    mam taką możliwość i popytam co i jak dziekuje za odpowiedz !
    Ostatnio edytowane przez Sensii ; 19-05-2019 o 12:10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    kurcze nie wiem czy nie warto byłoby też przeczyścić przepływke EGR cleanerem ponieważ mam błąd sondy lambda i może też temu kopci bo źle dobrana jest mieszanka paliwo/powietrze nie wiem już co na ten temat myśleć. Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie zakup nowego termostatu i czujnika cieczy i wtedy dopiero diagnoza komputerowa przymusowa adaptacja + gdy sytuacja nie ulegnie poprawie z wysokim spalaniem to wtedy zabiorę się za sonde i odmę bo tam tez może leżeć wina. To jest właśnie to że żaden poprzedni właściciel o nią nie dbał tak jak trzeba a teraz wychodzą wszystkie rzeczy a mnie aż serce boli razem z portfelem bo dojdzie mi do tego wymiana oleju na 10W50 bo to co teraz tam jest zalane to jest śmiech na sali i hamulce nie wiem czy jest to dobry pomysł aby inwestować w nią pieniądze, niekiedy mam ochote tym pierdolnąć i rozglądać się za czymś innym w JTD jest kilka sztuk w mojej okolicy ale nic ciekawego
    Ostatnio edytowane przez Sensii ; 19-05-2019 o 14:22

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Jeśli blacha podłogi jest zdrowa, to warto. Jeśli nie, to musisz się zastanowić. JTD mają wtryski, turbinę, dwumasę, a koszty zrobienia tychże są sporo wyższe, niż jakaś tam lambda czy przepływka .

    Odmę też warto przeczyścić, ale w TSach ona jest tak zrobiona, że spod pokrywy zaworów rura wraca do dolotu zaraz koło przepustnicy, więc siłą rzeczy dolot i przepustnica będą trochę zasyfione olejem. Jakimś tam rozwiązaniem może być oil catch tank, ale o ile pamiętam, to ludzie, którzy je montowali nie widzieli jakiejś szalonej różnicy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    właśnie spód i progi sa idealne sam dbam o nie i robie, czeka mnie tylko konserwacja ale z tym się mi nie spieszy bo gdy rozwiaze problemy z wysokim spalaniem to miałem możliwość zrobiena pełnej konserwacji

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Sensii
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    jestem wlasnie po czyszczeniu przepływki, bez adaptacji przepustnicy i mogę powiedzieć ze gorzej nie ma i zle tez nie, wypialem tą sonde lambda o której mówiłeś i nie było różnicy tylko tyle ze miała takiego buta ze masakra no nic, jutro będę wiedział wszystko co i jak jade do dobrego fachowca z mojej okolicy na komputerek i jeśli będzie konieczność to wymienie sonde, zrobie coś z tym katem i jeśli examiner pokaże źlą dawke powietrza to również wymienie przepływke na bosch'owska. Dziękuje za pomoc po wszystkim poinformuje co z moja Bellą
    Ostatnio edytowane przez Sensii ; 19-05-2019 o 16:37

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie


Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147- 1.6 TS - 120KM Problem z obrotami.
    Utworzone przez kamilbli w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 13:25
  2. [145] Alfa Romeo 145 1.6 TS - problem z obrotami oraz mocą
    Utworzone przez marieczko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 12:40
  3. Alfa 156 2,5 V6 24V problem z obrotami
    Utworzone przez szulagw w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 14:47
  4. Alfa Romeo 147 - Problem z obrotami, spalaniem, komputerem :/
    Utworzone przez ms3marcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory