Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wahania temperatury 1.9 jtd

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie Wahania temperatury 1.9 jtd

    cześć,
    od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne zachowanie auta mojej dziewczyny (Crosswagon, 1.9 jtd, 2006, 150 km):
    w jeździe od płynnej do autostradowej (max 160km/k) wskazówka temperatury trzyma się poniżej 90 *C (jak na obrazku), i idzie zecydowanie w dół jeśli zwolnię (np od 140 do 100).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190529_203710.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	29.8 KB
ID:	259416
    Natomiast jeśli po takiej jeździe na autostradzie zatrzymam samochód, stanę w korku albo nawet po prostu wjadę na górską drogę, gdzie silnik pracuje ciężej przy małej prędkości, to temperatura zaczyna rosnąć. Standardowo tak jak na drugim obrazku, ale w ostatnie upały nawet bardziej. Problem występuje szybciej przy włączonej klimie (oczywiście) ale nawet bez klimy sytuacja nie jest dużo lepsza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190512_183240.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	47.9 KB
ID:	259417
    Termostat i sporo węży było wymieniane w aucie w zeszłym roku. Płynu nie ubywa, choć mam wrażenie, że na jego powierzchni w zbiorniczku wyrównawczym są jakieś zanieczyszczenia, podobne do 'kożucha' na mocnej herbacie zrobionej z twardej wody.
    Jak sądzicie, czy są powody do zmartwień? Czy mieliście podobne problemy i ewentualnie co je rozwiązało?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Jezdzic - obserwowac...

    najprawdopodobniej termostat jakis zamiennik typu vernet tam siedzi i temu tak sie dzieje, pierwsza kreska za 90st to 100st - jesli nie bedzie wychodzil poza stowke to nie ma powodu do zmiartwien, to co masz na drugim zdjeciu to ok 94st (zamienniki tak wlasnie przy butowaniu trzymia bo maja inna temp pelnego otwarcia - pisze ze niby 88st ale w przypadku np. vernet to tylko czesciowe otwarcie a pelne ma przy 92-94st)

    chcesz by krecha stala zaloz termostat z behr - ale tak jak mowie nie ma sie czym martwic, normalne przy zamienniku - w lecie przegrzewa, z zimnie nie dogrzewa
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 18-06-2019 o 00:08

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    tak jak kolega mówi... Behr i stoi sztywno na 90 st. kabinowo. Jak miałem ori termostat to temperatury wahały się od 80-90 st ale nigdy więcej

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Ja mam Behra i u mnie stoi na 82-83 kabinowo, zresztą zgodnie z kompem, co jest chyba ogromną rzadkością w 156 Behr właśnie ma na obudowie 82°C bodajże wybite i tak utrzymuje, czy to lecąc autostradą z niemałą prędkością, czy podczas leniwej przejażdżki.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    Ja mam Behra i u mnie stoi na 82-83 kabinowo, zresztą zgodnie z kompem, co jest chyba ogromną rzadkością w 156 Behr właśnie ma na obudowie 82°C bodajże wybite i tak utrzymuje, czy to lecąc autostradą z niemałą prędkością, czy podczas leniwej przejażdżki.
    bo masz pewnie jeszcze oryginal - pierwsza seria przed modyfikacja miala wlasnie taka temperature, jednak w zimniejszych krajach sie to nie sprawdzalo i silnik przy np. -30stopniach ciezko lapal temp robocza (kombinowali pozniej z podgrzewaczmi wody na grodzi by temp szybciel lapal), pozniej byla modyfikacja wlasnie na 88stopni i takie byly montowane do konca produkcji - w zamienniku behra nie idzie kupic z tej 1 serii tylko 88st

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    pierwsza kreska za 90st to 100st - jesli nie bedzie wychodzil poza stowke to nie ma powodu do zmiartwien, (...) to co masz na drugim zdjeciu to ok 92st
    Ja tam widzę drugą kreskę, więc wedle tego, co piszesz w pierwszej części postu, temperatura przekracza już 100 st. Za chwilę dodajesz, że drugie zdjęcie to 92 st. Wydaje mi się, że 98 st Po podpięciu do komputera będzie jeszcze inaczej...

    Picek, zacznij od najprostszych i najtańszych elementów:
    1. Czujnik temperatury;
    2. Termostat Behr;
    3. Chłodnica (na pierwszy rzut oka może wyglądać całkiem o.k., ale wewnątrz może być różnie).
    Zatkana będzie kumulować ciśnienie. To właśnie ono przepcha newralgiczne punkty i zaobserwujesz spadek temperatury. To powinno dać Ci już do myślenia.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    bo masz pewnie jeszcze oryginal - pierwsza seria przed modyfikacja miala wlasnie taka temperature, jednak w zimniejszych krajach sie to nie sprawdzalo i silnik przy np. -30stopniach ciezko lapal temp robocza (kombinowali pozniej z podgrzewaczmi wody na grodzi by temp szybciel lapal), pozniej byla modyfikacja wlasnie na 88stopni i takie byly montowane do konca produkcji - w zamienniku behra nie idzie kupic z tej 1 serii tylko 88st
    Mam zamiennik, wymieniałem około roku temu. Możliwe w takim wypadku, że jakiś stary z magazynu.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Ja tam widzę drugą kreskę, więc wedle tego, co piszesz w pierwszej części postu, temperatura przekracza już 100 st. Za chwilę dodajesz, że drugie zdjęcie to 92 st. Wydaje mi się, że 98 st Po podpięciu do komputera będzie jeszcze inaczej...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temperatura.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	259426

    chodzilo mi o gruba kreske nie te male, te male to przeskok co 2st - czyli jemu pokazuje 94st


    na zdjeciu u mnie termostat behr, sprawny pokazuje pelne otwarcie 88st - przy mocnym butowaniu temp skoczy do rownych 90-ciu

    przy 97st odpala sie 2 bieg wentylatora z tego co kojarze i w sprawnym ukladzie tej temp nawet przy zamienniku typu vernet nie powinien przeskoczyc - jak przeskoczy szukac przyczyny
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 18-06-2019 o 00:14

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Dla mnie ta 'gruba' to zawsze 110 st., a przeskok o 4 st. ...

    Z odpalaniem termostatu pełna zgoda, ale zatkana chłodnica może zmylić trop. Sam poszedłem tą drogą i wymieniłem sprawny czujnik, termostat Ricambi i nawet węże na nowe, a problem tkwił w chłodnicy.
    Wydaje mi się, że najlepiej zacząć od tych najtańszych elementów. Co najwyżej dorzuci nowy płyn i bedzie miał spokój na lata:-)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Mam identyczną sytuacje i wydaje mi się, że nie włączają się wentylatory. Kiedy klima chodzi jest nieco lepiej i temp. trochę spada. Właśnie powyżej 90st. na zegarze nic nie kręci. A na apce Torque miałem już 96st. i nic. To kiedy te "śmigła" się mają kręcić?

Podobne wątki

  1. Wahania temperatury od 95 do 85
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 22:35
  2. Dziwne wahania temperatury plus błąd czujnika 3.2 V6
    Utworzone przez damian89 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 23:29
  3. wahania temperatury
    Utworzone przez pls w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 11:03
  4. Dziwne wahania temperatury silnika POMOCY!!!
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 09:40
  5. [156] Termostat a wahania temperatury
    Utworzone przez Krzysiek_wawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 00:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory