Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Alfa 156 przed FL cały czas załączona sprężarka klimatyzacji

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Przycisk śnieżynki działa, ale tylko w zakresie załączania/wyłączania wentylatora dmuchawy, wtedy zapala się/gaśnie zielona dioda wbudowana w przycisk.
    I bez złośliwości proszę, bo ja o "rzekomym programie" nic nie pisałem, tylko o blokadzie, a do tego niekoniecznie musi być program - może wystarczy gdzieś zewrzeć odpowiednie styki w sterowniku lub poza sterownikiem co da efekt podobny do zaprogramowania.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 05-07-2019 o 12:09

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    O jakiej różnicy piszesz?
    Autor tematu ma być może to samo, co ja - po ok. 5 sekundach od uruchomienia silnika automat załącza sprężarkę (...)
    (...) Jeśli na dworze jest niska temperatura to u mnie automat nie uruchamia sprężarki - i tyle w temacie.
    O. też tak mam, i też zależnie od temperatury. Myślałem, że coś się spierniczyło w panelu, bo w poprzedniej 156 tego nie było - a to taki ficzer. Tyle, że u mnie przycisk śnieżynki działa normalnie, i klimę daje się wyłączyć - gdy mam nawiewy skręcone ręcznie na zero i wyłączam ją przyciskiem, wtedy nawiew ustaje i klimatyzacja nie działa. Pod MESem ,,żądanie włączenia klimatyzacji" mam na OFF, i nie leci zimne powietrze. Osobiście mnie to trochę drażni, bo klimatyzacja włącza się niepotrzebnie gdy np. przeparkowuję samochód.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 05-07-2019 o 12:09

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Czyli u Zenona też wszystko działa dobrze
    Śnieżynka nie jest od włączana wentylatora. Co najwyżej gdy nawiew masz wyłączony to wciśnięcie śnieżynki może uruchomić pierwszy bieg wentylatora. Dzieje się tak, ponieważ aby kompresor się załączył to musi być wentylator co najmniej na pierwszym biegu.

    - - - Updated - - -

    SG0240 weź idź do auta i upewnij się na 100% kiedy sprzęgło kompresora się zatrzymuje a kiedy uruchamia. Czy jesteś na 100% pewien, że w żadnych warunkach przyciskanie śnieżynki nie wywołuje reakcji sprężarki? Przy czym podkreślam. Pracę sprężarki da się zidentyfikować w 100% tylko patrząc na obracające się sprzęgło i temperaturę przewodów.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Tak. Nawiew sam z siebie jest niezależny od klimatyzacji, wiadomo, że gdy jest skręcony na zero i włączam klimę to wentylator musi się włączyć; ale mogę mieć sam nawiew bez klimy. Zresztą słyszę, kiedy się załącza sprzęgło w kompresorze.

    ___________________________

    Może faktycznie coś jest nie tak z przyciskiem, coś jest sklejone na stałe? Bo na logikę, takie zaprogramowanie sterownika na wymuszenie klimatyzacji jest trochę nie halo, bo co w sytuacji, gdy układ będzie uszkodzony/nie będzie czynnika - sterownik będzie non-stop wysyłał sygnał do włączenia klimy, która zaraz będzie rozłączana?
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 05-07-2019 o 12:19

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale to i tak jest odrębne od problemu autora bo w jego przypadku kompresor działa ciągle bez względu na warunki (choć też mam wątpliwości co do przeprowadzonego testu).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Tak. Nawiew sam z siebie jest niezależny od klimatyzacji, wiadomo, że gdy jest skręcony na zero i włączam klimę to wentylator musi się włączyć; ale mogę mieć sam nawiew bez klimy.
    I tak właśnie musi być

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 21:53
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 22:31
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 14:41
  4. Pomocy sprężarka klimatyzacji alfa 147 JTD rok 2001
    Utworzone przez pisiekphil w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 21:17
  5. [145] alfa romeo 145 kontrolka od poduszki świeci cały czas
    Utworzone przez john270 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory