Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Alfa 156 przed FL cały czas załączona sprężarka klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 24v
    Postów
    43

    Domyślnie Alfa 156 przed FL cały czas załączona sprężarka klimatyzacji

    Witam forumowiczów. Mam problem. W ciągu ostatniego tygodnia zauważyłem że po 5 sekundach od odpalenia auta włącza się kompresor klimatyzacji i kręci się cały czas niezależnie od tego czy włączę go na panelu czy nie.. Jedyny sposób na jego wyłączenie to wyjęcie bezpiecznika/przekaźnika/odpięcie wtyczki panelu klimatyzacji/odpięcie presostatu. Nie jest to tez problem sklejonego przekaźnika. Czy będzie to jakieś zwarcie przy którymś czujniku? Uszkodzony presostat? Panel klimy?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A wcześniej tego nie było?
    Ja mam to samo i nie ma szans tego wyłączyć kombinacją pokręteł, bo samochód ma fabrycznie ustawione automatyczne włączenie klimatyzacji.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przeczytajcie instrukcję i zastosujcie się do niej. Tam jest napisane jak wyłączyć klimatyzację i żaden samochód nie ma fabrycznie "na stałe" włączonej sprężarki. Jeżeli kontrola z panelu nie działa to jest usterka. Trzeba zacząć od wymiany panelu.
    Druga sprawa to to na jakiej podstawie twierdzicie, że sprężarka pracuje ciągle? Pytanie niby proste ale zdziwilibyście się jak wiele osób nie potrafi tego zdiagnozować.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nie rób ze mnie debila. Ja wiem, kiedy sprężarka się załącza i wyłącza.
    Tu masz zdjęcie faktury zakupu mojego samochodu w ADF AUTO we Wrocławiu - dane osobowe nabywcy zostały zakryte.
    W wyposażeniu dodatkowym jest wyszczególnione automatyczne włączenie klimatyzacji, a także kilka innych rzeczy.
    Jak chcesz to przyjedź do Wrocławia (ze Strzelina masz blisko), a ja dam Ci oryginalną instrukcję samochodu i możesz sobie spróbować wyłączyć.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190704_210325[1].jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	44.6 KB
ID:	259913  

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przyjadę i zrobię Ci obciach. Po co? A dlaczego? Tłumaczę.
    Automatyczne włączanie klimatyzacji to nie to samo co ciągle włączona sprężarka. Skoro nie widzisz między jednym a drugim różnicy to nie mamy o czym dyskutować. Jeżeli jednak różnicę dostrzegasz to jeszcze raz podejdź merytorycznie do problemu autora. Ponieważ to o czym Ty piszesz nie ma zupełnie związku z tym co jest w pierwszym poście.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    O jakiej różnicy piszesz?
    Autor tematu ma być może to samo, co ja - po ok. 5 sekundach od uruchomienia silnika automat załącza sprężarkę i nie ma możliwości tego wyłączyć (w każdym razie mi się to nie udało kombinacją pokręteł), bo prawdopodobnie sterownik jest odpowiednio zaprogramowany.
    Przy czym nie mamy informacji, czy wcześniej było inaczej, bo autor zauważył to niedawno. Jeśli na dworze jest niska temperatura to u mnie automat nie uruchamia sprężarki - i tyle w temacie.
    Jak chcesz przyjechać to proszę bardzo, ale nie bądź taki pewny. Przy czym ja nie traktuję tego w kategoriach obciachu, tylko ewentualnej nauki od wybitnego znawcy.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 05-07-2019 o 07:02

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeszcze raz wyraźnie napiszę. Automatyczna klimatyzacja nie oznacza ciągle włączonej sprężarki a Ty to ciągle mylisz. Zrozum na czym to polega bo się nie dogadamy.
    Odpal samochód i daj temperaturę na HI. Dalej sprzęgło sprężarki się kręci?
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 05-07-2019 o 07:03

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Nie ma możliwości, jak wspomina Kolega Marek, żeby nie było możliwości wyłączenia. U mnie też klimatyzacja włącza się automatycznie po wciśnięciu "AUTO" na panelu, jeśli sterownik uzna, że jest za gorąco albo trzeba osuszyć szybę. Ale po kliknięciu "śnieżynki" klimatyzacja się wyłącza, a sterownik kieruje nawiewy tak, aby próbować osiągnąć zadaną temperaturę bez klimatyzacji. I to jest właśnie "automatyczne włączenie klimatyzacji"

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Panowie, ja wszystko rozumiem, ale po raz kolejny informuję, że nie mogę wyłączyć sprężarki, ani "śnieżynką", ani też procedurą kombinacji pokręteł do tego przewidzianą.
    Są zatem dwie możliwości: albo mam uszkodzony sterownik, albo w ramach dopłaty za wyposażenie dodatkowe samochodu celowo założono na sterownik blokadę uniemożliwiającą ręczne wyłączenie sprężarki. Niestety, nie jestem pierwszym właścicielem tego samochodu, więc nie wiem, jak było na początku, ale skłaniam się do wersji z blokadą sterownika, bo pierwszą właścicielką była kobieta, więc może zrobili coś w rodzaju "Idiotenklimaanlage", żeby nie trzeba było nic włączać/wyłączać, tylko ustawić żądaną temperaturę pokrętłem i jechać wygodnie, jak na kobietę przystało - nie uchybiając w niczym kobietom.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 05-07-2019 o 11:07

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Niesamowite historie wymyślasz
    Może się jeszcze znajdzie ktoś kto ma ten rzekomy program może ja o czymś nie słyszałem
    Jak dla mnie to masz uszkodzony przycisk "śnieżynki" i już. Możliwe że autor też. Albo sterownik. To nie jest normalne.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 21:53
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 22:31
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 14:41
  4. Pomocy sprężarka klimatyzacji alfa 147 JTD rok 2001
    Utworzone przez pisiekphil w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 21:17
  5. [145] alfa romeo 145 kontrolka od poduszki świeci cały czas
    Utworzone przez john270 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory