Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Klimatronik w 156 - klima cały czas chłodzi.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD, Alfa 159 1.9JTD
    Postów
    2

    Domyślnie Klimatronik w 156 - klima cały czas chłodzi.

    Niby dobrze, w końcu to klima no nie? W ramach prób naprawienia problemu, posiadam już dwa panele klimatronika... Pierwszy albo chłodził, albo grzał na maksa. Drugi, obecnie, tylko chłodzi na maks. Obecnie - dlatego, że po drodze była wymiana termostatu chłodnicy. Było podejrzenie, że nie działa, temperatura silnika była niska. Zmiana termostatu jak się wydaje nie miała związku z problemem z klimą. Załączam zrzuty ekranów z Multiecuscan. Czy ktoś może wie, skąd klima bierze info o tej temperaturze silnika. Dodam, że oba panele wskazują niską temperaturę silnika, nic nie zmieniło się przed/po wymianie termostatu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klima1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	97.9 KB
ID:	259898
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klima1-po resecie.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	104.6 KB
ID:	259899

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    To jest dobre pytanie podpinam się pod pytanie bo u mnie pokazuje zbyt duża temp

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Czy wymieniłeś termostat razem z czujnikiem temperatury, czy wkręciłeś stary? Bo info o temperaturze silnika (czyli właściwie cieczy chłodzącej) idzie właśnie z niego.
    Co do panelu, to ten typ wydaje się tak mieć. Sprawdzałem w dwóch 156, w jednej tez zmieniałem panel i było tak samo - jeśli pokrętło regulacji temperatury jest na maks. w lewo, to dmucha zimnym. Ale wystarczy dać o jeden ząbek w prawo, i już leci mocno ciepłe . Choć w sumie nigdy nie używałem trybu automatycznego...nie wiem czemu. Chyba zapomniałem, że jest .

    W mojej 156 klimatyzacja włącza się sama w ciepłe dni (ale można ją wyłączyć ręcznie), natomiast gdy jest chłodno na zewnątrz, to zwykle nie. Ale w poprzedniej 156 sama nie włączała się nigdy. Takie tam włoskie idiosynkrazje
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 03-07-2019 o 21:48

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD, Alfa 159 1.9JTD
    Postów
    2

    Domyślnie

    Właśnie dowiedziałem się (samochód jest używany przez ojca), że na razie termostat nie był wymieniony, natomiast był wymieniany czujnik temperatury i to dwukrotnie (pierwszy nie działał wcale!). Jeśli idzie o wskaźnik w kabinie to pokazuje on wysokie wartości, koło 90 stopni, natomiast klima błędnie raportuje wartości spoza zakresu stąd moje podejrzenie, że jest dedykowany czujnik raportujący do klimy. Albo mam do czynienia ze zdegradowanymi rezystancjami kabli po drodze do klimy, bo jeśli to jest system analogowy to niestety może tak być. Oba moje komputery klimatronik pokazują (prawie zgodnie) temeperatury silnika od czapy - około 0 stopni lub na lekkim minusie.

    Klima nie powinna ziębić lub grzać na maksa, w stanie stabilnym regulacja automatyczna działała przez lata bardzo dobrze, mieszanie powietrza było dość dokładne a nawiewy podawały powietrze o bardzo szerokim zakresie temperatur - w zależności od sytuacji.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115km fl
    Postów
    17

    Domyślnie

    Odpinaj po kolei czujniki i sprawdzaj wartosci w mesie. Ja mialem przeklamanie temperatury. Sprawdzalem czujnik w lusterku i w kabinie ale okazalo sie ze z przeplywomierza i dlatego klima raportowala blad

Podobne wątki

  1. [156] Klimatronik- chłodzi, nagle grzeje
    Utworzone przez domino_ck w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2018, 21:19
  2. 1.9 JTD 2000 Klimatronik cały czas grzeje
    Utworzone przez Marcin85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 21:44
  3. [159] klimatronik chłodzi z jednej strony
    Utworzone przez Jarek` w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2016, 13:26
  4. Klima syczy i nie chłodzi - AR 147
    Utworzone przez mat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 17:36
  5. Klima nabita a słabo chłodzi
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory