Witam wszystkich.

Mam niesamowity problem z swoją Alfa 156 2003r 115PS 8V, który dotyczy błędu P0236 overboost valve czyli zawór sterujący turbiną i za chiny nie można go wykasować bo od razu wraca już na samym zapłonie

Odstawiłem auto z tym tematem do warsztatu ale się poddali twierdząc że coś jest nie tak z elektryką no to jazda do elektromechanika i tam sprawdził całą instalację elektryczną ale nic nie znalazł więc padło podejrzenie na czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym jednak wymiana nic nie dała no to fachowiec stwierdził że ECU ( komputer ) do wymiany i tak też go posłuchałem i zamówiłem drugi taki sam o tym samym nr, przekodowany został i auto odpala ale problem nadal ten sam i tak grzebał się w instalacji elektrycznej dwa miesiące i dupa... w końcu przestałem wierzyć w umiejętności majstra i zabrałem samochód podejmując się samemu wymiany wszystkich możliwych części współgrających takich jak : EGR, przepływomierz i sam zawór sterujący turbiną. Dodam jeszcze że ten elektromechanik pod koniec powiedział że przepływomierz kradnie prąd i jak znajdzie tego przyczynę to i pewnie rozwiąże się problem ale że trwało to kolejne dwa tygodnie to dałem sobie z nim spokój …

Macie może jakiś pomysł gdzie by tu jeszcze łapy włożyć lub ewentualnie polecić jakiegoś fachowca w Lubuskim najlepiej w okolicy Świebodzina ?