Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: P1238 a zaślepiony EGR

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie P1238 a zaślepiony EGR

    Witam, ostatnio podczas trasy po przejechaniu ok 1500km wyrzuciło mi check engine wraz z komunikatem "Motor control system failure", zwolniłem auto jechało normalnie, miało moc etc. Po podpięciu pod kompa (Delphi) znalazło błąd P1238 przepływ powietrza, obecny. Skasowałem błąd wszystko było ok ale w sumie przejechałem po skasowaniu może z 20km.

    Jako że mój EGR był zaślepiony "częściowo" - jakaś taka zaślepka z dziurkami postanowiłem go zaślepić w całości. Wyczytałem, że przy silniku 2,4 20V 175KM konieczne jest usunięcie również programowe więc na takowe jestem umówiony za kilka dni ale po wsadzeniu całkowitej zaślepki błędu nie było do czasu aż nie przejechałem kawałek i ponownie nie zapaliłem auta. Skasowałem więc raz jeszcze, przejechałem się dość dynamicznie, z butem w podłodze i nic...

    Czy po całkowitym zaślepieniu EGR nie powinien się błąd pojawić od razu? Dodam, że jak zapali się check to auto ma moc cały czas i i kręci się tak jak bez checka.

    Jakieś rady?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    Jak zaślepisz całkowicie egr to wyrzuci ci właśnie ten błąd... Jak będzie zapchany to samo... Jak go zamkniesz w sterowniku to samo...(chodzi mi tutaj o te "EGR OFF ZA 50 ZŁ ZDALNIE !!!!" = Twoje wyjście to zrobić switch off. Miałem ten sam błąd przy 1.9 i zrobiłem właśnie tak jak ci mówię u najlepszego specjalisty od JTD (Conmir) oczywiście według mojej opinii. Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie

    Czaję, początkowo myślałem że to może przepływka bo dziwne, że zaraz po zaślepieniu błąd się nie pojawił tylko dopiero po przejechaniu kilku km.

    Co do wyprogramowania EGR jestem umówiony na czwartek na 16 do jakiegoś gościa poleconego od znajomego alfaholika w Rzeszowie.

    Dzięki za odpowiedź - nie natknąłem się na forum na to "jak będzie zapchany to samo...". Czyli pewnie jadąc sobie ostatnio po prostu zapchał się straszliwie i mimo, że zaślepka była z dziurkami nie powodująca błędu to wyrzuciło checka...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    dokładnie tak

Podobne wątki

  1. [159] Zaślepiony EGR wywala błąd
    Utworzone przez MikeMike w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-04-2018, 18:25
  2. Jak się upewnić czy jest zaślepiony EGR?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:06
  3. [146] 1.6 Boxer zaślepiony przewód???
    Utworzone przez radkuj w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 17:50
  4. zaślepiony EGR
    Utworzone przez arczi444 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory