Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Ocena napraw uszkodzonego tyłu 156 FL

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Na 99% będzie szkoda całkowita, AR156 jest niewiele warta na rynku wtórnym Sam zastanawiam się czy swoją sprzedać czy po prostu wystawić ogłoszenie za darmo

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilu934 Zobacz post
    No tak, tylko u mnie rzuca to na szkode calkowitą. W poniedzialek ma jeszcze obejrzec auto rzeczoznawca ubezpieczalni, wiec spodziewam sie juz całki. Wnękę koła zapasowego ciezko bedzie znalezc nawet na oryginalnych czesciach, a nawet jesli to pewnie cena bedzie kosmos.
    No i właśnie tez miałem szkodę całkowita. Koles wjechał w tył zatrzymując się na kole zapasowym. Robota zrobiona elegancko. To już 5 lat temu i zero jakichś purchli i tp po lakierowaniu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    No i właśnie tez miałem szkodę całkowita. Koles wjechał w tył zatrzymując się na kole zapasowym. Robota zrobiona elegancko. To już 5 lat temu i zero jakichś purchli i tp po lakierowaniu.
    Kolego bajki piszesz. Twierdzisz, że orzeczono szkodę całkowitą, a warsztat dokonał naprawy z użyciem nowych, oryginalnych części i ubezpieczyciel to zapłacił? Taki numer przechodzi jedynie w przypadku pojazdów zabytkowych, lub przynajmniej wpisanych do rejestru zabytków. To co napisałeś kłóci się z elementarną zasadą kodeksu cywilnego, wskazującego że wysokość odszkodowania nie może być wyższa od poniesionej straty (wartości auta przed szkodą). Pozwolę sobie przytoczyć treść Art 363 kc
    § 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.
    § 2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili.

    Zatem nie jest możliwe, by ubezpieczyciel zrekompensował koszt naprawy, większy niż wartość samego pojazdu.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Mi w warsztacie powiedzial ze w przypadku szkody calkowitej auto mozna naprawiac do jego wartosci.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilu934 Zobacz post
    Mi w warsztacie powiedzial ze w przypadku szkody calkowitej auto mozna naprawiac do jego wartosci.
    Tak. Do pełnej wartości przed szkodą, ale nie powyżej wartości przedmiotu szkody, jak to kolega
    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    .
    sugeruje
    Ostatnio edytowane przez hak64 ; 30-09-2019 o 13:54
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Oczywiście ze do wartości. Jakkolwiek auto mam zrobione i nie było z tym żadnego problemu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Oczywiście ze do wartości.
    To nie miejsce na przepychanki, ale z tego co napisałeś na poprzedniej stronie wynika co innego. Że przypomnę: "Zrobi Ci auto na częściach oryginalnych, wystawi fakturę i ubezpieczyciel musi zapłacić", "Warsztat dokonał naprawy na oryginalnych częściach, klapa, zderzak chłodnica i tp. Akurat nie Alfa a Ford, ale to bez znaczenia..."
    Napisałeś to pomimo mojej uwagi: "ubezpieczyciel nie zapłaci więcej niż auto było warte przed szkodą. Zatem naprawa z użyciem oryginalnych części odpada, bo sam zakup nowych części, niezbędnych do dokonania naprawy przekroczy wartość tego auta".
    Ja nie kwestionuję czyjegoś prawa do wypowiedzi, zwłaszcza jeśli dana osoba ma o wiele większy staż na forum i większe doświadczenie w eksploatacji Alf, jednak te wypowiedzi podważają moje zawodowe kompetencje i doświadczenie zdobywane przez dziesiątki lat pracy. Przy czym niosą ryzyko narażenia założyciela tematu na znaczny koszt, gdyż naprawa z użyciem części oryginalnych skończyła by się wystawieniem przez warsztat faktury na jakieś 14 tys zł, z czego ubezpieczyciel zapłaciłby 4 tys, a resztę sam poszkodowany.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Spokojnie. Akurat orientowalem sie w ASO jaki bylby koszt tego. I sam zderzak z malowaniem i montazem wychodzil juz ponad 5 tys. wiec poprzestalem na tym. Wyceny jeszcze nie mam. Mam jedynie ocene techniczna rzeczoznawcy. Czekam na dalsze kroki TU.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie

    Daj znać jak się to potoczyło. Skrzywiony pas tylni na pewno w jakimś stopniu da się naprostować a zderzaków używanych od zarąbania jest.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dyzio1506 Zobacz post
    Daj znać jak się to potoczyło. Skrzywiony pas tylni na pewno w jakimś stopniu da się naprostować a zderzaków używanych od zarąbania jest.
    Akurat pas tylni to pikus, gorzej z tą wnęką koła. Fakt ze jako uzywane te czesci są smiesznie tanie. Poki co nadal czekam na kalkulacje z ubezpieczalni. Chcieli juz tydzien temu kase wyplacac, a kosztorysu sie doczekac nawet nie moge. Auto na pewno zostaje u mnie i cos bede robil. Zbyt duzo rzeczy mam juz w nim porobione i progi oraz podloga w bdb stanie, ktore w tym roki zakonserwowalem. Wiec zrobie i bede nadal jezdzil bo dobrze mi sie nim jezdzi

Podobne wątki

  1. [156] objawy uszkodzonego wariatora
    Utworzone przez Arik w dziale 156
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 17:01
  2. Blos - szukam uszkodzonego
    Utworzone przez Lenin71 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 14:02
  3. [156] objawy uszkodzonego katalizatora?
    Utworzone przez bija22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory