Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Ocena napraw uszkodzonego tyłu 156 FL

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie Ocena napraw uszkodzonego tyłu 156 FL

    Witam, w zeszlym tygodniu dziadzio wpadł na samochod za mną i pchnął go na tył mojej AR 156 FL. Z tylu wyglada jakbym nadział sie na slupek, jednak skrzywiony jest tez pas tylni oraz wneka na kolo zapasowe po bokach. Podluznice proste. Jak oceniacie oplacalnosc takiej naprawy? Jakie potencjalne koszty i dostepnosc tych czesci? Ogolnie auto chce zrobic bo jest zadbana i mam sporo rzeczy porobione t.j. sprzeglo z dwumasem. Czekam obecnie na wycene, ale powoedzieli ze jest na granicy szkody calkowitej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190921_185613505.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	120.4 KB
ID:	262242Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190921_185600456.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	119.2 KB
ID:	262243Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190921_095718525_HDR.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	167.4 KB
ID:	262244
    Ostatnio edytowane przez wilu934 ; 26-09-2019 o 20:53

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Na granicy szkody całkowitej, bo samochód na rynku wtórnym jest mało wart. Biorą pod uwagę średnią krajową i pewnie będą chcieli wypłacić 5000zł za samochód, niż 6000 za naprawę. Sęk w tym, żeby wymienić zderzak, tył naprostować i będzie jeździć Myślę, że dobry blacharz to ogarnie i nie weźmie specjalnie dużo kasy

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Ogolnie jesli orzekną calke to warsztat moze naprawiac do 100% wartosci auta. Wiec jesli szkode wycenia niewiele powyzej to jestem w stanie np zrezygnowac ze zderzaka i samemu poszukac go pozniej uzywanego. Lepiej bym pewnie wyszedl na tym zeby wziac kase i zrobic to u innego blacharza, ale zalezy mi na aucie zastepczym na czas naprawy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Tak, to powinno zostać oszacowane jako szkoda całkowita (do oględzin należy zdjąć zderzak, bo pod nim znajdziesz kolejne uszkodzenia). Ubezpieczyciel w takich sytuacjach wypłaca odszkodowanie w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy wartością auta przed i po szkodzie. Nie spodziewaj się więc cudów, bo auto nie jest wiele warte. Można jednak powalczyć o podniesienie wartości auta przed szkodą. Trzeba jednak udokumentować nakłady poniesione na doposażenie wozu, tuning, lub wymianę całych podzespołów (bieżące naprawy nie są brane pod uwagę). Jeśli więc ubezpieczycielowi przedstawisz umowę kupna silnika, skrzyni, czy kompletnego sportowego zawieszenia, to taki wydatek muszą uwzględnić. Co się tyczy auta zastępczego, to przy szkodzie całkowitej masz prawo do korzystania z niego od zaistnienia zdarzenia, do wypłaty odszkodowania, plus dwa trzy dni na poszukiwanie i zakup innego auta. Auto zastępcze możesz wynająć nawet od osoby prywatnej. Potrzebna tylko umowa najmu z określoną stawką dzienną (nie wyższą niż średnie stawki w wypożyczalniach). Jeśli wartość umowna przekracza 1 tys zł, to uzyskany w ten sposób dochód należy zgłosić w skarbówce.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    alfa 156FL SW
    Postów
    6

    Domyślnie

    Mnie po kolizji ubezpieczyciel wycenil szkodę (AR 156FL) na niecałe 2000 zł (zderzak przód, maska, halogen, lampa). Dałem cesję na warsztat, który miał mi naprawiać auto i oni wyszarpali niecałe 4000 zł. Do tego dostałem od nich samochód zastępczy od momentu podpisania cesji do chwili odebrania sprawnego auta. Także z mojego punktu widzenia polecam przekazać cesję na dobry warsztat, który ma doświadczenie w załatwianiu takich spraw.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Będziesz miał szkodę całkowitą. Powinieneś oddać do warsztatu który likwiduje szkody i załatwia wszystko za Ciebie dogadując się z ubezpieczycielem. Zrobi Ci auto na częściach oryginalnych, wystawi fakturę i ubezpieczyciel musi zapłacić. A ty po 3 tygodniach odbierasz eleganckie autko po przeglądzie zerowym.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał cichy85 Zobacz post
    Mnie po kolizji ubezpieczyciel wycenil szkodę (AR 156FL) na niecałe 2000 zł (zderzak przód, maska, halogen, lampa). Dałem cesję na warsztat, który miał mi naprawiać auto i oni wyszarpali niecałe 4000 zł. Do tego dostałem od nich samochód zastępczy od momentu podpisania cesji do chwili odebrania sprawnego auta. Także z mojego punktu widzenia polecam przekazać cesję na dobry warsztat, który ma doświadczenie w załatwianiu takich spraw.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
    i tak się to robi !

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Oddalem do warsztatu ktory ma z nimi umowe i u nich byly juz ogledziny ze zdjeciami. Mieli przesłac wycene do Ergo Hestii.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Będziesz miał szkodę całkowitą. Powinieneś oddać do warsztatu który likwiduje szkody i załatwia wszystko za Ciebie dogadując się z ubezpieczycielem. Zrobi Ci auto na częściach oryginalnych, wystawi fakturę i ubezpieczyciel musi zapłacić.
    Kolego wszystko fajnie, ale ubezpieczyciel nie zapłaci więcej niż auto było warte przed szkodą. Zatem naprawa z użyciem oryginalnych części odpada, bo sam zakup nowych części, niezbędnych do dokonania naprawy przekroczy wartość tego auta.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie Ocena napraw uszkodzonego tyłu 156 FL

    Przechodziłem przez to osobiście. Warsztat dokonał naprawy na oryginalnych częściach, klapa, zderzak chłodnica i tp. Akurat nie Alfa a Ford, ale to bez znaczenia.
    Mnie nie interesowało to jak, od tego jest zakład likwidujący szkody.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Przechodziłem przez to osobiście. Warsztat dokonał naprawy na oryginalnych częściach, klapa, zderzak chłodnica i tp. Akurat nie Alfa a Ford, ale to bez znaczenia.
    Mnie nie interesowało to jak, od tego jest zakład likwidujący szkody.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No tak, tylko u mnie rzuca to na szkode calkowitą. W poniedzialek ma jeszcze obejrzec auto rzeczoznawca ubezpieczalni, wiec spodziewam sie juz całki. Wnękę koła zapasowego ciezko bedzie znalezc nawet na oryginalnych czesciach, a nawet jesli to pewnie cena bedzie kosmos.

Podobne wątki

  1. [156] objawy uszkodzonego wariatora
    Utworzone przez Arik w dziale 156
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 17:01
  2. Blos - szukam uszkodzonego
    Utworzone przez Lenin71 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 14:02
  3. [156] objawy uszkodzonego katalizatora?
    Utworzone przez bija22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory