Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pompa wysokiego ciśnienia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004
    Postów
    60

    Domyślnie Pompa wysokiego ciśnienia

    Witam
    Alfa 156 fl 1.9 8v
    Mam taki problem iż raz na jakiś czas kąpię mi paliwo pod silnikiem. Nie mogę zdiagnozować skąd, przewody paliwowe koło filtra są ok dlatego myślę że to któryś wężyk od strony pompy lub sama pompa. Dziwi mnie to że dzieje się to okresowo np leje się dosyć mocno pod autem a potem kilka dni nie ma śladu ropy. Dochodzę do wniosku że to raczej będzie pompa. Jeżeli to się potwierdzi to będę próbował wymienić uszczelnienia sam, trochę poczytałem o tym, przejrzałem rysunki pompy i myślę że dam radę bo mam zacięcie do majsterkowania. Przy okazji wyczyszcze regulator ciśnienia i wymienię jego uszczelki. Podpowiedzcie czy podczas montażu pompy kiedy będę zakrecał śrubę na kole pompy to wal może się obracać i trzeba będzie go jakoś kontrowac?
    Myślę również czy nie ściągnąć i wyczyścić kolektor odlotowy kiedy będę miał już pompę CR zdemontowaną, dużo z tym będzie roboty?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał goral9000 Zobacz post
    Witam
    Alfa 156 fl 1.9 8v
    Mam taki problem iż raz na jakiś czas kąpię mi paliwo pod silnikiem. Nie mogę zdiagnozować skąd, przewody paliwowe koło filtra są ok dlatego myślę że to któryś wężyk od strony pompy lub sama pompa. Dziwi mnie to że dzieje się to okresowo np leje się dosyć mocno pod autem a potem kilka dni nie ma śladu ropy. Dochodzę do wniosku że to raczej będzie pompa. Jeżeli to się potwierdzi to będę próbował wymienić uszczelnienia sam, trochę poczytałem o tym, przejrzałem rysunki pompy i myślę że dam radę bo mam zacięcie do majsterkowania. Przy okazji wyczyszcze regulator ciśnienia i wymienię jego uszczelki. Podpowiedzcie czy podczas montażu pompy kiedy będę zakrecał śrubę na kole pompy to wal może się obracać i trzeba będzie go jakoś kontrowac?
    Myślę również czy nie ściągnąć i wyczyścić kolektor odlotowy kiedy będę miał już pompę CR zdemontowaną, dużo z tym będzie roboty?
    Rozumiem,ze bedziesz demontowal pompe bez sciagania paska rozrzadu? Wtedy nie ma przeciez fizycznej mozliwosci obrotu walu,bo kolo pompy masz skrecone z obudową(łapą) czy jak to sie tam nazywa i jest ono nieruchome.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004
    Postów
    60

    Domyślnie

    Tak bez zdejmowania paska, przykręce koło do korpusu. Tam nie ma klina tylko stożek więc teoretycznie może się obracać wał.
    Zapomnialem jeszcze dopisać w pierwszym poście pytania o odme, chciałbym ją wyczyścić przed zimą i czy w tym silniku jest jakiś separator w pokrywie zaworów czy jest tylko rurka z bloku silnika do pokrywy i z pokrywy do dolotu?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Kolego montujesz dwiema śrubami koło pompy do łapy na głowicy. Są na to otwory technologiczne, śruby bodajże M6x40. Odkręcasz koło od wałka pompy. Odkręcasz pompę od łapy (trzy nakrętki), bierzesz jakieś drewienko i z uczuciem wybijasz wałek razem z pompą z koła. Pompa uwolniona. Przy montażu nie ma możliwości obrócenia wałem, bo trzymają Ci te śruby dwie. A nawet jesli, to rozrząd jest spięty paskiem, więc bez znaczenia. Moment dokręcenia to coś około 50Nm.
    Wymiana uszczelnień to 30 minut. Przyda się imadło i naprawdę dobry torx. Ja po zabiegu zmieniłem śruby na imbusy.
    Pytanie drugie: z kolektorem ssącym jest trochę zabawy. Trzeba między innymi odpiąć EGR, przewód płynu chłodzącego i odmę
    I odpowiedź na trzecie: z tyłu silnika jest separator, zaraz obok akumulatora ciśnienia. W pokrywie nie ma nic. Od separatora odchodzą trzy czy cztery węże. Warto wyczyścić
    Ostatnio edytowane przez AdamKarlino ; 30-09-2019 o 02:04

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    I odpowiedź na trzecie: z tyłu silnika jest separator, zaraz obok akumulatora ciśnienia. W pokrywie nie ma nic. Od separatora odchodzą trzy czy cztery węże. Warto wyczyścić
    No właśnie w 1,9 8v nie ma żadnego zewnętrznego separatora. Jest tylko rura z bloku do pokrywy zaworów i druga z pokrywy do dolotu. W pokrywie zaworów jest coś co z zewnątrz wygląda na separator ale nie wiem czy mozna go wykręcić i wyczyścić.

Podobne wątki

  1. Pompa wysokiego ciśnienia
    Utworzone przez Edwin_s w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 08:18
  2. [159] Pompa wysokiego ciśnienia
    Utworzone przez Swiderek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 09:59
  3. Pompa wysokiego ciśnienia JTS
    Utworzone przez dance1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:22
  4. Pompa wysokiego ciśnienia....
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory