Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wysoka temperatura silnika/ mała moc na ciepłym 156 1.6 TS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie Wysoka temperatura silnika/ mała moc na ciepłym 156 1.6 TS

    Witam, Panowie mam dwa problemy, pierwszy to temperatura silnika jak na załączonym foto. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	23.8 KB
ID:	262566
    Wydaje mi się, że jest zbyt wysoka, tylko teraz nie wiem czy jest to spowodowane błędnym odczytem czujnika temperatury czy czymś innym, ponieważ gdy kupiłem ten samochód to wskazówka z temperatury nie działa wcale a sprzedający wspominał coś o czujniku.

    Druga sprawa to taka, że alfa ma jak by mały zryw, przy ruszaniu dodaję gazu nawet do 2tys obr/min i auto muli dopiero przy większym dodaniu gazu jedzie nawet żwawo ale nie ma tego kopa co mieć powinno.
    Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Zrób prosty test na postoju, przy wyłączonej klimatyzacji:
    1. Odłącz kabel od czujnika temperatury i uruchom zimny silnik - wentylator powinien się załączy i pracować cały czas, bo ECU nie "widzi" czujnika.
    2. Podłącz kabel od czujnika, rozgrzej silnik na postoju - wentylator, po osiągnięciu przez silnik temperatury załączenia I biegu, powinien się załączyć i po obniżeniu temperatury wyłączyć - i tak cały czas okresowo.

    Jeśli tak jest, jak wyżej to układ i czujnik jest raczej sprawny, a awarii uległ prawdopodobnie wskaźnik temperatury lub jego podłączenie.
    Jeśli jest inaczej to trzeba się podłączyć do komputera i zobaczyć, co się dzieje oraz sprawdzić rzeczywistą temperaturę.
    Co do mulenia to może być wszystko: kable, świece, złe ustawienie rozrządu, przepływomierz, lewe powietrze, itd., więc trudno tu coś radzić. Dobrze byłoby w takim przypadku zacząć od podłączenia do komputera.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Jeżeli wskaźnik w kabinie jest sprawny, to to mi wygląda na brak 1-ego biegu wentylatora.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Zrób prosty test na postoju, przy wyłączonej klimatyzacji:
    1. Odłącz kabel od czujnika temperatury i uruchom zimny silnik - wentylator powinien się załączy i pracować cały czas, bo ECU nie "widzi" czujnika.
    2. Podłącz kabel od czujnika, rozgrzej silnik na postoju - wentylator, po osiągnięciu przez silnik temperatury załączenia I biegu, powinien się załączyć i po obniżeniu temperatury wyłączyć - i tak cały czas okresowo.

    Jeśli tak jest, jak wyżej to układ i czujnik jest raczej sprawny, a awarii uległ prawdopodobnie wskaźnik temperatury lub jego podłączenie.
    Jeśli jest inaczej to trzeba się podłączyć do komputera i zobaczyć, co się dzieje oraz sprawdzić rzeczywistą temperaturę.
    Co do mulenia to może być wszystko: kable, świece, złe ustawienie rozrządu, przepływomierz, lewe powietrze, itd., więc trudno tu coś radzić. Dobrze byłoby w takim przypadku zacząć od podłączenia do komputera.
    Bardzo dziękuję za wskazówki i konkretną odpowiedź, a co do komputera to jak się podłączyć? jakie złącze, program itp wiesz coś więcej ? Bo np w grupie vag jest to tak banalnie proste, że teraz są nawet interfejsy które łączą się ze smartfonem przy użyciu aplikacji a jak to jest w alfie ?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak pisałeś punkt pierwszy ok działa jak najbardziej punkt 2 Nie. Samochód rozgrzany był po jeździe temperatura na wskaźniku 130 a wentylator stał w miejscu.
    Wskaźnik w samochodzie czy raczej czujnik temperatury ?.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To trochę dziwne, bo przy tak wysokiej temperaturze powinien załączyć się 2-gi bieg wentylatora. Może nie był dość gorący. A skąd wiesz, że było 130 st., jeśli wskaźnik nie działa?
    Na początek zająłbym się uruchomieniem 1-go biegu. Sprawdź przekaźnik 1-go biegu i rezystor wiatraka.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Nie wiem czy temperatura w rzeczywistości wynosiła 130, napisałem tylko ile było na wskaźniku w samochodzie.
    Wrzucę zdjęcia to mi podpowiesz który to przekaźnik bo u mnie jakoś z opisem na pokrywie to się nie zgadza, a gdzie ten rezystor ?.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To poczytaj
    Przekaźnik 1. biegu jest w komorze silnika, przy akumulatorze, pod opisem na pokrywie przekaźników FAN 1. Jeśli masz jakieś pojęcie o elektryce to możesz sprawdzić, czy na przekaźnik dochodzi prąd i spróbować zewrzeć odpowiednie styki na krótko. Jeśli nie masz pojęcia, to nie rób tego bo możesz spalić instalację lub uszkodzić ECU.
    https://www.forum.alfaholicy.org/156...ik+wentylatora
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 14-10-2019 o 09:58

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Masz wolnossący, wysokoobrotowy silnik. Od idzie dopiero od 3 tysięcy obrotów, taką ma charakterystykę. Co do reszty:
    https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-...tyku-obd2.html - kabel
    https://www.multiecuscan.net/ReleaseHistory.aspx - program pod Windows ( wystarczy w wersji demo)

    Ewentualnie, zamiast kabla od viakena, to interfejs ELM327 po WiFi + jakiś tam Torque na Androida: https://allegro.pl/oferta/interfejs-...k80-6956187468
    Za jego pomocą połączysz się też za autem poprzez MultiEcuScan, ale tylko z silnikiem - poduszki/ABS wymagają starszego KKL.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Zenonzlasu Bardzo Ci dziękuję za konkretną odpowiedź oraz linki .

    SG0240 Miałeś rację, silnik nie był należycie gorący dzisiaj auto zagrzało się w korku i wentylator działa bez problemów czyli zepsuty jest wskaźnik wewnątrz.
    Jedną rzecz mamy z głowy, teraz pytanie co najprawdopodobniej jest przyczyną tego, że auto strasznie muli gdy jest rozgrzane ?
    Kable, świece i rozrząd raczej bym wykluczył no bo co ma temperatura do tego ? Gdyby np rozrząd był przestawiony o ząbek to auto zachowywało by się tak samo na zimnym silniku.

Podobne wątki

  1. Wysoka temperatura
    Utworzone przez Zabrze1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-06-2019, 12:41
  2. Wysoka temperatura silnika 2.4JTD
    Utworzone przez RafalskiJ w dziale 156
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 10:07
  3. [156] Wysoka temperatura silnika
    Utworzone przez Mati156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 13:51
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 13:36
  5. [145] Wysoka temperatura silnika i brak reakcji "chłodzenia".
    Utworzone przez Evendi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 20:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory