Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: problem z klaksonem - gdzie znajde plusa na kierownicy?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    159 sw
    Postów
    34

    Domyślnie problem z klaksonem - gdzie znajde plusa na kierownicy?

    Cześć!
    Pojawił mi się problem z wiązką elektryczną i problem dotyczy klaksona - jakims cudem na obu przewodach jest minus.... Niestety naprawa takiej wiazki to raczej drogie i trudne zadanie więc chciałbym zrobić osobny przewód dla plusa - masa juz jest, pytanie gdzie moge podłączyć plusa żeby działał faktycznie wtedy, kiedy zatrąbię. Jest mi ktoś w stanie podsunąć jakiś schemat kierownicy albo miejsce gdzie powinienem znaleść ten przewód? Wiem że prowizorka i nieładnie no ale... macie propozycje jak to rozwiązać? Z góry dziękuje za pomoc. Alfa 156 SW 2002, przejściówka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    A sprawdzałeś przekaźnik? Może to tylko on jest wadliwy. Który to jest to nie wiem, 156ki nie mam od lat, ale wujek google twoim przyjacielem

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    159 sw
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowa666 Zobacz post
    A sprawdzałeś przekaźnik? Może to tylko on jest wadliwy. Który to jest to nie wiem, 156ki nie mam od lat, ale wujek google twoim przyjacielem
    Przekaznik klaksonu? masz na mysli ta plytke na kierownicy zaraz za poduszka? To byl wlasnie jeden z moich typow ale troche niepokoi mnie ze na obu kablach przy klaksonie jest masa - zupelnie jakby gdzies zwarcie sie robilo ale nie znalazlem zadnych otwartych uszkodzen wiazki

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Nie, w puszce z bezpiecznikami są też przekaźniki, jeden z nich odpowiada za klakson. Nie pamiętam który to, może ktoś lepiej obeznany z 156 się wypowie

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Przypomnij mi sie jutro to dam Ci schemat gdzie szukać będziesz problemu.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowa666 Zobacz post
    Nie, w puszce z bezpiecznikami są też przekaźniki, jeden z nich odpowiada za klakson. Nie pamiętam który to, może ktoś lepiej obeznany z 156 się wypowie

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
    Dobra, pogooglowałem trochę i wychodzi na to że w 156 nie ma przekaźnika od klaksonu [emoji33][emoji33] sorry za wprowadzenie w błąd, częstym problemem za to są styki pod airbagiem, mogą wymagać czyszczenia lub podgięcia/przesunięcia. A sprawdzałeś "na krótko" czy klakson działa po podłączeniu pod 12v z akusa?

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    159 sw
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowa666 Zobacz post
    Dobra, pogooglowałem trochę i wychodzi na to że w 156 nie ma przekaźnika od klaksonu [emoji33][emoji33] sorry za wprowadzenie w błąd, częstym problemem za to są styki pod airbagiem, mogą wymagać czyszczenia lub podgięcia/przesunięcia. A sprawdzałeś "na krótko" czy klakson działa po podłączeniu pod 12v z akusa?

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
    Generalnie klaksony nowe, dzialaja - sprawdzone przez podpiecie bezposrednio pod aku, na kierownicy znalazlem plusa, styki dzialaja bez problemu, na koncu wiazki tez nie sa zasniedziale, problemem jest jedynie to, ze po dorodze do klaksona ten plus gdzies sie gubi. Pare tygodni temu odkrylismy, ze zginal gdzies minus, wiec sytuacje naprawilismy podpinajac kabel do karoserii - działało. Dzisiaj po kupieniu nowych chcialem je zamontowac - wszystko podpiete, minus tym razem pewny, podlaczam a tu 4 litery, po sprawdzeniu okazalo sie ze na obu kablach ktore prowadza do klaksona wszedzie jest minus, a niestety to ten plusik jest problemem. Chcialem juz zrobic to prowizorycznie - pociagnac dodatkowy kabel bezposrednio od klaksonu do wnetrza, tylko niestety nie moge znalesc na ktorym kablu bedzie ten plus, oczywiscie jak ma wyc caly czas to zaden problem, gorzej zeby normalnie dzialal po nacisnieciu kierownicy.
    Wie ktos jak nazywa sie ta plastikowa czesc pod poduszka na kierownicy? Podpiete jest do niej cale sterowanie wraz z klaksonem, moze to wina tego elementu, bo dziwne sytuacje mi sie na samej kierownicy pojawialy - multimetr, jedna koncowka do zawiasu (minus) a 2 szukamy 12V czyli plusa - raz byl wlasnie na tych stykach przy srubach poduszki, raz go nie bylo... chetnie bym zaszalal i wymienil ta czesc bo podejrzewam ze elektryk za naprawe w tej wiazce wezmie troche wiecej a i tak to nie gwarantuje ze bedzie dzialac jak trzeba

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Zwijak, taśma kierownicy

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    159 sw
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Zwijak, taśma kierownicy
    Nie nie, mam na myśli ten element który znajduje się w kierownicy pod poduszką - dookoła śruby mocującej kierownice.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał goro1825 Zobacz post
    Nie nie, mam na myśli ten element który znajduje się w kierownicy pod poduszką - dookoła śruby mocującej kierownice.
    Aaa wiem. Taka podkowa. Ale to jest od sterowania radiem.
    https://allegro.pl/oferta/czujnik-ka...-gt-6923135437
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. co to i gdzie znajde wtyczke???
    Utworzone przez daniel375 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 15:38
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 12:18
  3. gdzie znajde kod lakieru ?
    Utworzone przez danielM w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 08:50
  4. Gdzie znajde czujnik położenia wału korbowego.
    Utworzone przez zzuukkoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory