Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Praca na trzech cylindrach - 2.0jts

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie Praca na trzech cylindrach - 2.0jts

    Witam serdecznie. Ostatnio jadąc sobie spokojnie alfa , nagle straciła moc zacząć mrugać check i przestała chodzić na 1 cylinder. Zajechałem tak na najbliższą stację, dalej wezwałem lawetę. Przekładałem cewki miejscami świece też i dalej nie pracuje na pierwszy cylinder. Wyciąglem wtrysk Sprawdziłem na krótko , cewka działa , rozpyla także . Błąd jaki wyskoczył to p0301 czyli wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze. Silnik jest świeżo po remoncie, jakieś 3 tys po. Rozrząd ustawiony na blokady, więc jakieś problemy odnośnie rozrządu czy bloku i tak dalej odkładam na bok.
    Podejrzewam problemy z wiązka od wtrysku, lub problem z akumulatorem. Ale jednak zanim rozpruje wiązkę i znowu wyciągnę kolektor , lub zamówię akumulator to może mi koledzy i koleżanki coś poradzicie?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filip156 Zobacz post
    Witam serdecznie. Ostatnio jadąc sobie spokojnie alfa , nagle straciła moc zacząć mrugać check i przestała chodzić na 1 cylinder. Zajechałem tak na najbliższą stację, dalej wezwałem lawetę. Przekładałem cewki miejscami świece też i dalej nie pracuje na pierwszy cylinder. Wyciąglem wtrysk Sprawdziłem na krótko , cewka działa , rozpyla także . Błąd jaki wyskoczył to p0301 czyli wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze. Silnik jest świeżo po remoncie, jakieś 3 tys po. Rozrząd ustawiony na blokady, więc jakieś problemy odnośnie rozrządu czy bloku i tak dalej odkładam na bok.
    Podejrzewam problemy z wiązka od wtrysku, lub problem z akumulatorem. Ale jednak zanim rozpruje wiązkę i znowu wyciągnę kolektor , lub zamówię akumulator to może mi koledzy i koleżanki coś poradzicie?
    Nie bagatelizuj takich objawów !
    Ja miałem podobnie : raz na jakiś czas zapalał się check i wyskakiwał właśnie błąd zapłonu na 2 cylindrze . Nie pomogła wymiana świec i cewek.
    Jako , że błąd nie wyskakiwał często - machnąłem ręką i jeździłem dalej. Koniec był taki , że będąc w trasie zobaczyłem za sobą chmurę dymu i silnik stanął .
    Po otwarciu maski zobaczyłem cały silnik zarzygany olejem , więc wezwałem pomoc i wróciłem do domu na holu.
    Myślałem , że to uszczelka pod głowicą , ale było gorzej : okazało się , że przez pracę na zbyt ubogiej mieszance ( przytkany wtryskiwacz ) wypalił się tłok i całe ciśnienie spalin poszło do skrzyni korbowej - wyciskając olej przez wszelkie możliwe uszczelki. Oprócz tego , że tłok był wypalony , to jeszcze zapiekły się i popękały na nim pierścienie . Ostre krawędzie porysowały głęboko gładź cylindra .
    Dołu silnika już nawet nie oglądałem . Auto kupił ode mnie jakiś okoliczny mechanik za niecałe 2 tys. Jakie były jego dalsze losy ( auta , nie mechanika ) - nie wiem ...
    A ja kupiłem 159.
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie

    Nie bagatelizuje , dlatego auto postawiłem. Dodam jeszcze tydzień wcześniej myłem silnik myjka ciśnieniowa, ale auto zrobiło w tym czasie 100km bez żadnych problemów , następnie zatankowałem samochód od rezerwy do pełna na stacji MOYA , i dosłownie zrobiłem 20km i wystąpił ten problem. Także zastanawiam się na d jakością paliwa, na 100% nie ropa. Ale to by kulał na wszystkich cylindrach a nie tylko na 1. Wezmę wymienię filtr paliwa , i sprawdzę wiązkę. Dzisiaj już rozebrałem na tyle auto że nie sprawdzę , ale po sprawdzeniu tych rzeczy , sprawdzę jeszcze ciśnienie paliwa , i przełoże wtryskiwacze miejscami. I zobaczymy jaki będzie efekt.
    Zawsze tankuje na Orlenie ale że akurat rezerwa zapaliła mi się w takim miejscu że akurat ta stacja była pod ręką to się pokusiłem.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Kto jeździ dieslem ten rzadko tankuje zwykle paliwo ;d Ja z JTS zrobiłem to samo, ten silnik najgorzej pracował na shellu, gdzie wyciągając świece był po prostu spiekany gnój... Odkąd tankuje millersa z circle, albo bp to świece mam z delikatnym biało-szarym nalotem, bez żadnego gruzu i innego żużlu... Zacząłem się tym interesować jak pomimo remontu silnika tak po 5000km zaczeły się cyrki, że nierówno pracował, jak wciskałem mu gazu na dolnych partiach to potrafił szarpnąć itd. Świec nie potrafiłem doczyścić, tak zalepione były 15 000km po zmianie stacji już nie doświadczyłem żadnego gruzu na nich, ani anomalii w pracy silnika - nawet nie telepie na postoju jak to w JTS bywa

Podobne wątki

  1. [Giulietta] praca silnika na nie wszystkich cylindrach przy zimnym starcie
    Utworzone przez method w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:58
  2. [159] 1,75 TBi po trzech latach eksploatacji
    Utworzone przez Tomek automatyk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 11:38
  3. [155] chodzi na trzech garach
    Utworzone przez sikor155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 17:56
  4. Praca na 3 cylindrach 1.8 T.S.
    Utworzone przez Banan10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 22:51
  5. Trzech bawarczyków rozgromionych
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 21:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory