Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dziwne stuki 2,4 JTD 20V Alfa 156

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie Dziwne stuki 2,4 JTD 20V Alfa 156

    Witam, moja Bella znów zaczęła stroić fochy W ostatnich kilku dniach pojawiały się dziwne stuki z okolic rozrządu po odpaleniu auta po nocy. Dziwne bo nie pojawiały się od razu po odpaleniu tylko tak 2-5sekund po uruchomieniu silnika i nie były "regularne". Wystarczyło dodać troszkę gazu i nie stukało, czasem przy dojeździe do skrzyżowania przez pierwsze 2km coś czasem jeszcze stuknęło ale tak jak wcześniej po dodaniu gazu przestawało i ustawało już na cały dzień. Tak wiem, powinienem już jechać do mechanika... Brak czasu Ostatnio na ciepłym silniku zaczęło się dziać to samo. Stukanie jest na pierwszym filmie:



    Stwierdziłem, że rozbiorę obudowę rozrządu, ściągnę koło i będę nasłuchiwał i co? Nic nie stuka Natomiast przy okazji nagrałem pracę rozrządu jak i koła pasowego może Wy coś zobaczycie, usłyszycie?
    Odpalałem, gasiłem auto, włączałem klimę - nic... Do dnia następnego kiedy chciałem jechać, zaczęło stukać odpuściłem, pojechałem drugim autem ale moja ciekawość była zbyt duża więc poszedłem do Belli zobaczyć z ciekawości, odpalam i... nie stuka.. Więc myślę że super za chwilę mam kolejny wyjazd ja do jazdy, po odpaleniu stuki.
    Pytałem już na grupie na FB załączając pierwszy filmik więc coś już powiedzmy mam naświetlone natomiast postanowiłem zapytać też tutaj, może ktoś coś podpowie? Poniżej filmiki z pracy koła pasowego jak i rozrządu.

    https://youtu.be/FZDNHBm2878

    https://youtu.be/MGQgvw8yfZg

    Nie mogę zamieścić w formie miniaturki wyskakuje błąd więc wrzucam same linki

    P.S Wiem, że może śmiesznie brzmi to co piszę ale mam wrażenie, że bella chce żebym nią jeździł tylko wtedy kiedy Ona ma na to ochotę

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzysztofik
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Łódz
    Auto
    147,156
    Postów
    11

    Domyślnie

    guma koła głównego koła pasowego sprawdzona?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jutro postaram się zrzucić pasek i zdjąć koło pasowe. Na FB pisali jeszcze o napinaczu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    U mnie dokładnie takie stuki dawało koło pasowe, ale tak jak zauważyłeś- może być to również napinacz. U mnie koło pasowe podczas obserwacji od prawej strony samochodu miało wyraźnie bicie promieniowe góra-dół.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam, niemiłe informacje :/ O ile koło pasowe nie jest najgorsze, trochę guma miękka ale jest w całości nie roztrzaskane, luzów nie ma o tyle tak:

    1) Rolka alternatora szumi i ma jakieś tam niewielkie luzy
    2) Rolka od sprężarki klimatyzacji szumi i ma duże luzy
    3) Napinacz sam w sobie jest w porządku ale rolka nie jest w najlepszym stanie
    4) Rozrząd do wymiany na wczoraj O ile pasek jest bardzo ładny o tyle chyba napinacz ma luzy na boki :/

    Pytanie do Was, jak wyciągnąć alternator w 2,4 20v? Od góry będzie bardzo ciężko moim zdaniem a od dołu ja nie widzę innej opcji niż wyciągnąć półoś... Macie jakieś sposoby?

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne stuki
    Utworzone przez pushq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 19:43
  2. Dziwne stuki w silniku alfa 156 2.0 TS
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 10:12
  3. Alfa 147 Dziwne stuki
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 17:19
  4. [146] Dziwne stuki
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-12-2008, 12:44
  5. dziwne stuki u ukladzie kierowniczym; alfa 156
    Utworzone przez Lukas469 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2007, 09:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory