Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dziwny odgłos w okolicy popielniczkii i czujnka temperatury wew.klimatyzacji.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 156 16V 2.0 TWIN SPARK 1998r
    Postów
    41

    Domyślnie Dziwny odgłos w okolicy popielniczkii i czujnka temperatury wew.klimatyzacji.

    Po przekręceniu kluczyka słychać dźwięk jakby jakiegoś silniczka myślałem ze to może radio więc wymieniłem ale nadal to samo.Ja wsadzę tam rękę i poruszam tam to dźwięk jest albo głośniejszy albo cichszy.Co tam może się znajdować?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz79 Zobacz post
    Po przekręceniu kluczyka słychać dźwięk jakby jakiegoś silniczka myślałem ze to może radio więc wymieniłem ale nadal to samo.Ja wsadzę tam rękę i poruszam tam to dźwięk jest albo głośniejszy albo cichszy.Co tam może się znajdować?
    Czujnik temperatury.Pomaga wyczyszczenie "wentylatorka".
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 156 16V 2.0 TWIN SPARK 1998r
    Postów
    41

    Domyślnie

    Jak się do niego dostać?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR156 1.8 '98 144KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Guzik prawda, jeżeli panewki w silniczku są już po latach wyrobione to nadal będzie tyrkotać bo są luzy i rzuca wiatraczkiem na boki, najbardziej słychać to zimą przy minusowych stopniach, w lato zero hałasu. Smarowanie panewek w silniczku nie pomoże bo zwolnią obroty silniczka i po czasie znowu warczy. Panewki muszą być suche, najlepiej dobrać i kupić taki silniczek i wymienić lub z jakiejś zabawki posiadającej taki silniczek.
    Alfę mam od jej urodzenia w fabryce do dzisiaj i już 2 razy wymieniałem bo czyszczenie nie pomagało, zimą się odzywało i tak.

    Aby dostać się do tego miejsca, należy wyjąć radio, wyjąć pokrętła nawiewu temp. itd. wyjąc popielniczkę, zdjąć osłonę od wajchy biegów. Małym imbusem odkręcasz śruby nad radiem, odkręcasz duże śruby śrubokrętem krzyżakiem pod radiem, nad popielniczką, pod osłoną wajchy skrzyni biegów, delikatnie od dołu podnosisz cały panel i wyciągasz, pamiętaj, że na górze masz zaczepy nad wskaźnikami, nie połam. Przy zdejmowani odpinaj awaryjne itd. Dasz radę, nie jest to trudne.
    Ostatnio edytowane przez ThomasPL ; 27-01-2020 o 13:20

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ThomasPL Zobacz post
    Guzik prawda, jeżeli panewki w silniczku są już po latach wyrobione to nadal będzie tyrkotać bo są luzy i rzuca wiatraczkiem na boki, najbardziej słychać to zimą przy minusowych stopniach, w lato zero hałasu. Smarowanie panewek w silniczku nie pomoże bo zwolnią obroty silniczka i po czasie znowu warczy. Panewki muszą być suche, najlepiej dobrać i kupić taki silniczek i wymienić lub z jakiejś zabawki posiadającej taki silniczek.
    Alfę mam od jej urodzenia w fabryce do dzisiaj i już 2 razy wymieniałem bo czyszczenie nie pomagało, zimą się odzywało i tak.

    Aby dostać się do tego miejsca, należy wyjąć radio, wyjąć pokrętła nawiewu temp. itd. wyjąc popielniczkę, zdjąć osłonę od wajchy biegów. Małym imbusem odkręcasz śruby nad radiem, odkręcasz duże śruby śrubokrętem krzyżakiem pod radiem, nad popielniczką, pod osłoną wajchy skrzyni biegów, delikatnie od dołu podnosisz cały panel i wyciągasz, pamiętaj, że na górze masz zaczepy nad wskaźnikami, nie połam. Przy zdejmowani odpinaj awaryjne itd. Dasz radę, nie jest to trudne.
    "Guzik prawda" pomaga to nie znaczy że jest to przywraca nowość.Pomaga jak nawciągało kurzu gdy ktoś używa dużo i mocno Placka.
    Więc nie guzikuj "ekspercie".
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. dziwny odgłos?
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 23:12
  2. Dziwny odgłos z okolicy rozrządu pompy CR JTD 1.9 150 km
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 22:38
  3. Dziwny odgłos silnika
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 19:38
  4. [156] Dziwny odgłos z wydechu
    Utworzone przez Mati156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 17:28
  5. dziwny odgłos
    Utworzone przez stanlejo w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory