Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Dziwny Problem z Alfa 156 1.9 jtd 16V 140 Km 2003r sportwagon proszę o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 156 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    12

    Domyślnie Dziwny Problem z Alfa 156 1.9 jtd 16V 140 Km 2003r sportwagon proszę o pomoc

    Witam
    Mam problem z autem i proszę szanownych użytkowników forum o sugestie i pomoc , może ktos juz miał identyczny problem , auto odpala ale nie reaguje na pedał gazu , obroty stoją w miejscu a wręcz po dodaniu gazu na biegu maleją silnik się dusi i gaśnie . Znalazłem dziwny "sposób" doraźny na tą usterkę tzn Na biegu jałowym duszę pedał gazu na maxa w podłodze (obroty ani drgną ) przez około 20-30 sec , po tym czasie nagle wchodzi na obroty normalnie i usterka zasadniczo ustepuje i auto zachowuje sie normalnie , normalnie jezdzi zwija asfalt za sobą jak to zwykle alfa . Czasami jednak po przejechaniu kilku Km znowu przez chwile nie reaguje na gaz nagle podczas jazdy np na 2 biegu . problem zasadniczo występuje po nocy na zimnym silniku . Przy pierwszym takim objawie podjechałem do mechanika na kompa i na kompie zero błedów ( podobno) więc pomyślałem chwilowy kaprys .

    dodam tylko że 2-3 miesiące temu pierwszy raz wystąpiła ta usterka , ale w ciagu tych 3 miesięcy może max ze trzy razy to się zdarzyło . w tej chwili praktycznie co dzień mam z tym problem . Więc sytuacja się pogarsza.Niezależnie od tego problemu w ostatnim czasie wymienione swiece żarowe , olej i jedna podkładka pod wtryskiem ( wydmuchana)

    Nie za bardzo wiem od czego tu zacząc diagnoze ?

    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Podłącz pod kompa i zobacz, czy po naciśnięciu gazu komp rejestruje zwiększenie wartości z potencjometru przyspieszenia. Może być właśnie potencjometr walnięty

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 156 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    AdamKarlino - dzięki za odpowiedz .....................Niestety kompa w tej chwili nie mam musiałbym kupić jakiś interface , na popularnym serwisie aukcyjnym jest takie coś : INTERFEJS MultiECUScan FIAT,ALFA-ROMEO,LANCIA-OBD2

    Czy to wystarczy , sprawdza się ? działa ? , warto w to inwestować czy lepiej coś innego ?, nie mam doświadczenia w tych kwestiach , proszę doradzić abym bezsensu nie wywalał siana w błoto . Jak już coś kupie to podłączam od razu kompa gdy usterka znów wystąpi. Dziś rano odpaliłem autko i nie ma problemu reaguje na gaz obroty rosną . Za godzinę czy też dwie już może być inaczej .

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Ja mam zwykły kabel KKL niebieski za ca. 40zł i świetnie to działa

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 156 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam Właśnie czekam na kabel aż przyjdzie pocztą , będę się odzywał jak już podłącze autko pod kompa . Póki co wczoraj zrobione 60 km . Alfa odpaliła pochodziła sobie 5 min zanim ruszyłem , jade jade , zrobiłem z 10 km , wjeżdżam na rondo redukuje na 2 bieg i na środku ronda brak reakcji na gaz ,obroty z 800 więc pedał wcisnąłem w podłoge po około 10 sekundach załapał i wszedł na obroty normalnie odjechałem . 15 km dalej to samo chciałem wyprzedzać redukcja na 3 , wciskam gaz zero reakcji , z wyprzedzania zrezygnowałem załapał gaz po kilku sekundach . Będe miał kabel to się odezwę .

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar aarti7
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Miechów Małopolska
    Auto
    159 1.9jtdm 136km
    Postów
    108

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze klapę gaszaca, może jest zamknięta ciągle i auto się dusi, może być też potencjometr gazu, podłącz kompa i wszystko się wyjaśni.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 156 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam kabel juz jest , multiecuscan 4,5 wersja free ( niestety) -póki co jest . Ale podłączam lapka i pojawia się komunikat "Invalid ISO code", klikam przycisk ignorujący to "Y" i przeglądam wybrane parametry - ale program pokazuje mi głupoty prędkość auta 2,5 km jak zasuwam 60 . o co chodzi nie wiem , jakie parametry mam zaznaczyć odnośnie mojej usterki narazie nie wiem, bo zaznaczyć mogę jedynie 4 . Może ktos posiada info o jakims linku do pełnej wersji ?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 156 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Z programem już sobie poradziłem , łączy się wczytuje to co ma wczytać , zaznaczone opcje gas pedal position, gas pedal positopn signal (track1 i track2) gas signal status . i dane się wczytuja i pojawiają przy nacisnięciu pedała , więc póki co na te chwile potencjometr działa (chyba że co innego mam zaznaczyć) . podłacze kompa podczas wystepowania objawów i wtedy zobaczymy . Zadnych innych bładów nie ma z ecu , nie zostały żadne błedy zapisane . Jak cos bede wiedział wiecej to wtedy sie odezwe .

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 156 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    komp podłączony podczas usterki , gaz wciskany obroty nie rosną (rosną minimalnie - po wrzuceniu biegu próbuje ruszyć silnik się dławi i gaśnie) , na kompie błędów zero , parametr gas pedal position zaznaczony i tu zasadniczo reakcja na pedał gazu jest w programie, prawie za każdym razem tzn Czasami raz na 5-6 wciśnięć pedału program nie rejestruje wychylenia lub rejestruje z dużym opóźnieniem (ciężko to zobrazować) następnym razem nagram filmik i wrzucę . Ale może ktos ma jakies pomysły. Nie jestem pewny czy jest to ta przyczyna , zamierzam wyczyscic styki na kostce i zobaczymy . Ponadto dziś słyszę ,że wydmuchana została kolejna podkładka pod wtryskiem , Czy to może byc przyczyną czasowego spadku mocy i braku reakcji silnika na pedał gazu ? Na dniach podkładkę wymienię .

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 156 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam podkładka wymieniona , dwa dni nie było problemu dziś znowu brak reakcji na gaz . zabieram sie za demontaż pedału gazu z potencjometrem , i tu moje pytanie , czy można go potraktować izopropanolem do wyczyszczenia styków (mam buteke ) Czy koniecznie musi być jakiś kontakt spray , ale wydaje mi się ze w kontakt spray jest właśnie izopropanol ??? składu oczywiście nigdzie na necie nie ma.

Podobne wątki

  1. [159] dziwny narastający dźwięk, proszę o pomoc
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 14:58
  2. [159] Dziwny dzwięk, proszę o pomoc
    Utworzone przez Peszkin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 10:46
  3. proszę o pomoc alfa 156 sportwagon
    Utworzone przez mumin173 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 11:33
  4. AR 156 2,4JTD lub 1.9 sportwagon- Proszę o pomoc
    Utworzone przez rafal85 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 14:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory