Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Ciśnienie pompy CR a problem z odpalaniem

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomano Zobacz post
    Robi się gorąco. Tak zapytam te podkładki nie dawały żadnych oznak zużycia?

    Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
    Jedyne co to w okolicach wtryskiwaczy czuć było zapach spalin.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał goral9000 Zobacz post
    Spokojnie przyjacielu wykształcenie mam z pewnością wyższe od Ciebie. Złotego interesu różnie nie zrobiłeś bo używki pompy kosztują 130 zł.
    Jestem spokojny

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Tak na szybko pytanie, zaprowadzam samochód na wymianę pompy i dwumasu, a przy okazji demontażu skrzyni zmieniłbym rozrusznik na ten od 2,4. Ma większą moc 2kW i ponoć auto ma lżej przy odpalaniu.
    Macie jakieś nr takiego rozrusznika, ponoć pasuje bez problemu do 1.9jtd 8v z 2,4jtd

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Odpowiem sobie sam.
    Rozrusznik zakupiony, moc 2kw z silnika 2.4.

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Tded
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Rytel
    Auto
    156 JTD 1.9 16V M-Jet
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk998 Zobacz post
    Jak się podepniesz wrzuć zdjęcie ale nie wykresu tylko dane parametrów i zobacz ciśnienie paliwa po zapłonie z pompy wstępnej (tej w zbiorniku) u mnie było 5,4bar. Wyczytałem gdzieś że w normie jest od 3 do 6 bar.
    Niestety, chyba w moim sterowniku nie ma takiej opcji, jedynie co to mogę sprawdzić przekaźnik pompy niskiego ciśnienia, nic więcej nie widzę,

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    OK spoko. Dla mnie temat już nieaktualny.

    Tak jak obiecałem, dzielę się wiedzą dla potomnych, co w moim przypadku pomogło.

    Samochód już odpala super.

    Mega różnica dzięki zastosowaniu rozrusznika 2.0kW z silnika 2.4jtd (idąc śladami forumowiczów z wątku https://www.forum.alfaholicy.org/159...9%C5%BCko+pali), od strony bodajże 40 zaczyna się temat rozrusznika. Rozrusznik kręci szybo, odpala leciutko jak benzyna.

    UWAGA: rozrusznik ten jest większy od rozrusznika od 1.9jtd tzn. dłuższy, ale pasuje bez problemu do mojego silnika tj. 1.9jtd 8v !!! Ponoć są problemy jeżeli przekładamy go do silnika 1.9jtd 16V (prawdopodobnie nie mieści się z długości, przeszkadza jakaś chłodniczka).

    Po drodze wymieniłem świece żarowe na oryginał, podkładki miedziane pod wtryskami, uszczelki zaworu regulatora ciśnienia (uszczelka gumowa i uszczelka teflonowa, teflonowa uszczelka jest w 100% wymienialna, posiada nacięcie), akumulator i pompę CR na regenerowaną (w moim przypadku pompa nie miała wpływu na problem z odpalaniem, po badaniu na stole probierczym ciśnienia trzymała wzorowo, natomiast pojawiły się opiłki na sitku od zaworu regulatora ciśnienia, dlatego zakupiłem regenerowaną pompę, moją zostawiając w serwisie na wymianę). Zakup używanej pompy CR nie wchodził w grę, albo robimy coś dobrze albo wcale, używana pompa to wielki znak zapytania, nie wiadomo w jakiej jest kondycji. Ale każdy robi jak uważa, pompa regenerowana 800zł, dwa lata gwarancji, fajnie to robią w Stalowa Wola serwis Bosch, maja stronę i filmy na youtube. Zakład profesjonalny. To nie reklama

    Problem z długim kręceniem, odpalaniem zniknął (przyczyną tego problemu u mnie były uszczelki miedziane pod wtryskami, którymi uciekało ciśnienie i samochód długo kręcił i może troszkę rozrusznik)
    Na uszczelki trafiłem przypadkiem kiedy zauważyłem zapocenia wychodzące spod dwóch wtryskiwaczy oraz zapach spalin w ich okolicach. Wtryskiwacze po wyjęciu były całe mokre w ropie.

    Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc, szkoda tylko że na tylu forumowiczów większość czeka tylko na finał co było przyczyną nie udzielając się swoją wiedzą, doświadczeniem, podpowiedzią, sugestią itp.
    Sam nie lubię zostawiać wątku bez odpowiedzi, wcześniejszy mój wpis z cytuję ,,problem rozwiązałem, pozdrawiam" był po prostu aluzją,delikatną złośliwością , chciałem pobudzić forumowiczów do działania i sprawdzić czy wogóle Ktoś wątek śledzi.

    Dzisiaj posiadam wiedzę co u mnie było problemem i się nią dzielę. Po tygodniu i paru dniach walki w warsztacie, eksperymentów, prób itp (większość w godzinach późnych nocnych) problem zlikwidowany kosztem 23zł (koszt miedzianych podkładek pod wtryski).

    Wstawiam zdjęcie rozrusznika od 2.4jtd który pasował do mojego 1.9jtd 8V. Po lewej mój stary 1.7kW, a po prawej ten regenerowany od 2.4jtd 2.0kW.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200219_115307.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	53.3 KB
ID:	266367

    Numer regenerowanego rozrusznika, który u mnie pasował do mojego silnika 1.9jtd 8v
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200219_115151.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	44.3 KB
ID:	266368
    nr Bosch 1005821858

    dziękuję i pozdrawiam, życzę bezawaryjnej jazdy.
    Ostatnio edytowane przez mk998 ; 22-02-2020 o 11:24 Powód: zdjęcie, uzupełnienie tekstu, poprawa błędów

Podobne wątki

  1. [147] Problem z odpalaniem.
    Utworzone przez Kefffcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 07:31
  2. problem z odpalaniem
    Utworzone przez DARO w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 20:36
  3. JTD 16V - problem z odpalaniem
    Utworzone przez dzana w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 19:33
  4. Niskie ciśnienie pompy paliwa
    Utworzone przez alfiatko13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 09:18
  5. Problem z odpalaniem 1.9 JTD
    Utworzone przez Vesp3r w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory