Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Ciśnienie pompy CR a problem z odpalaniem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie Ciśnienie pompy CR a problem z odpalaniem

    Witam
    posiadam silnik 1.9JTD 8V 100KM samochód z 2002r.
    od dłuższego czasu borykam się z problemem odpalenia silnika w mroźne dni. Przeczytałem wątki na forum. Postąpiłem według nich ale nadal nic nie pomogło.
    Opiszę problem. Jak jest ciepło tzn. powyżej 0°C samochód odpala po trzech obrotach zamachem czyli w miarę spoko. Jak tylko jest temperatura poniżej 0°C np. -5°C problem z odpaleniem. Silnik kręci, łapie, gaśnie. Po trzech, czterech próbach odpala. Jak już odpali, mogę odrazu zgasić i ponownie odpala bez problemu.
    Co wymieniłem i sprawdziłem:
    - nowy akumulator,
    - przekaźnik świec 100% sprawny,
    - nowe świece,
    - nowy filtr paliwa,
    - sprawny podgrzewacz paliwa,
    - sprawny czujnik temperatury zewnętrznej,
    - szczelne przewody paliwowe, zero zapoceń,
    błędów brak.

    Myślę że zostaje sama pompa do sprawdzenia. Teraz moje pytanie do Was. Jeśli macie możliwość sprawdzenia poprzez MES lub FES jakie macie ciśnienie na pompie oczekiwane i jakie daje pompa.

    U mnie w dzień taki jak dziś (temperatura około 6°C) przy rozruchu komputer wskazuje oczekiwane ciśnienie 300bar, przy rozruchu pompa startuje z 70bar i po trzech kręceniach dopiero nabija 300bar.

    Myślę właśnie że tu może być problem, że pompa przy mrozach i dłuższym postoju nie trzyma ciśnienia i potem dłużej schodzi z nabiciem. Nie sprawdzałem też na mrozach jakie ciśnienie oczekiwane żąda komputer od pompy? czy to może być inna wartość niż ta dzisiejsza przy dodatniej temperaturze?
    Jeśli macie możliwość proszę o sprawdzenie.
    Chyba że macie jakiś inny pomysł co to może być.
    Pozdrawiam. Myślę że na forum jest jakiś Pompiarz

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    A sprawdziłeś może pompę wstępną elektryczna w zbiorniku. Spróbuj jeszcze takiej rzeczy, ponizej 0 stopni spróbuj przekręcić 3/4 razy samym kluczykiem bez odpalania za 4/5 razem spróbuj odpalić. Jak odpali to wiadomo że z ciśnieniem wstępnym jest problem

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Pompa wstępna pokazuje na Mes 5,4bar

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Tylko nie wiem czy tyle ma być? Tzn. 5.4bar. Dlatego jestem ciekaw jak jest u Was, jeśli moglibyście sprawdzić.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Gdy miałem 1.9 JTD 105 KM tez był problem z odpalaniem na mrozie, tylko u mnie Alfa chciała do rozruchu 500 barów, których nie dostawała (dostawała ok. 370, co jej nie zadowalało), w końcu po bardzo długim kręceniu rozrusznikiem (ponad 30 sekund) ciśnienie się uzbierało i z bólem odpalała. I mogłem ją zgasić sekundę później i uruchomić znów bez najmniejszego problemu po sekundzie kręcenia - ale wtedy już wystarczało jej 300 barów. Konsultowałem temat z gośćmi od diesli, twierdzili, że przy trzystu barach od razu powinna była zapalać, a nie czekać na 500. Czemu tak było - nie wiem, Alfa w końcu za kare poszła na złom i tyle .

    Tu mam wykres z kręcenia na mrozie, nie pamiętam, jaka konkretnie była wtedy temperatura, chyba w okolicach -10C.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gupia_alfa.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	266062

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Właśnie mam to samo. Jak już odpali to po chwili mogę zgasić i odpalić bez problemu.
    Myślę że to problem z pompą. Przypuszczam że dziś jak woła 300bar przy 6 stopni C, to przy mrozach woła pewnie z 500 i pompa zanim nabije takie ciśnienie to trzeba kręcić i kręcić. Dlatego fajnie gdyby Ktoś sprawdził u siebie w temperaturach dodatnich.
    Kolego dzięki za odpowiedź.
    Może Ktoś z innych forumowiczów podepnie komp i powie jak u Niego.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    Ja mogę sprawdzić ale dopiero jutro bo aktualnie jestem na małym wyjeździe. Z tego co piszesz to może być jeszcze winny regolator ciśnienia na pompie wtryskowej

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Dziękuję. Będę wdzięczny. Regulator podmienię.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Na jednej ze stron internetowych (e-autonaprawa.pl) w temacie o common rail jest taki zapis, cytat :W sprawnie działającym układzie wysterowanie zaworu DRV na biegu jałowym powinno mieścić się w zakresie 18–25%. Umożliwia to utrzymanie na biegu jałowym ciśnienia ok. 300 barów"
    U mnie Mes pokazuje przy 300bar otwarcie regulatora ciśnienia 14.5%, czyli może być winny regulator?
    Czekam na jakieś info od Was jak dacie radę podpiąć swoje auta.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Wyjąłem regulator, a tam taki widok.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fb70ff1d38c47333med.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	51.7 KB
ID:	266079

    - - - Updated - - -

    Zamówiłem nowe uszczelki, wyczyściłem zawór, były opiłki aluminium na siatce trzonka zaworu, jutro poskładam i zobaczę co Mes pokaże. Myślę że sam zawór jest dobry, bo błędów nie było. Podejrzewam że powodem pracy na 14% przy 300bar mogło być zapchanie opiłkami sitka trzonka (iglicy).

    - - - Updated - - -

    [IMG][/IMG]

    - - - Updated - - -

    Mimo wszystko i tak czekam na info od Was co ja ustalę to się z Wami podzielę, może dla potomnych będzie.
    Ostatnio edytowane przez mk998 ; 12-02-2020 o 11:27

Podobne wątki

  1. [147] Problem z odpalaniem.
    Utworzone przez Kefffcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 07:31
  2. problem z odpalaniem
    Utworzone przez DARO w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 20:36
  3. JTD 16V - problem z odpalaniem
    Utworzone przez dzana w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 19:33
  4. Niskie ciśnienie pompy paliwa
    Utworzone przez alfiatko13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 09:18
  5. Problem z odpalaniem 1.9 JTD
    Utworzone przez Vesp3r w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory