Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Proszę o pomoc, nie odpala wyświetla błąd P1680 nie da się skasować...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mefix
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    6

    Domyślnie Proszę o pomoc, nie odpala wyświetla błąd P1680 nie da się skasować...

    Witam
    od dwoch dni mecze sie z moja Alfa juz rozkladam rece...

    - rano pojechalem do pracy normalnie z pracy po ok 300 metrach szarplo wyswietlilila sie kontrolka skrzyni biegow auto chodzilo tylko na wolnych slabych obrotach nie reagowalo na pedal gazu. zgasilem je i po kilku prubach zapali normalnie wchodzac na obroty wiec pojechalem dalej po ok 4 km to samo nastepnie dojechalem do domu na drugi dzien rano odpalil normalnie zgasilem go nastepnego dnia rano JUZ NIE ODPALIL

    - Podlaczylem multiecuscan wyzuca przerozne bledy kasuje je ale jeden pozostaje caly czas P1680 nie da sie go skasowac.
    - Po przegreceniu stacyjki zaplon pojawia sie migajaca kontrolka skrzyni po chwili gasnie i pojawia sie kontrolka checkengine.
    -Przepustnica czysta, dwie wtyczki z tylu silnika duze czyste,

    moje spostrzezenie, kiedys tez tak mialem 2 razy ale bez bledu p1680 i poruszalem przekaznikami przy aku i odpalil ale teraz nic to nie daje wyciagalem je czyscilem i nic...

    czy ktos moze podpowiedziec co tu robic? mysle o zamianie przepustnicy ale czy naprawde to ona ??
    Prosze o Pomoc.

    moze sprawdzic Czujnik położenia padału gazu?? tylko gdzie on jest w 2.0 jts ?
    Ostatnio edytowane przez mefix ; 02-03-2020 o 08:02

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przy podszybiu, pod maską masz kostki, które są związane z pedałem gazu. Spróbuj je odpiąć i przeczyścić.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mefix
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Przy podszybiu, pod maską masz kostki, które są związane z pedałem gazu. Spróbuj je odpiąć i przeczyścić.
    2 duze wtyczki pod przepustnica z tylu silnika to te? bo takie rozpinalem i czyscilem i nic.
    pozatym dziwi mnie swiecaca pulsacyjnie kontrolka skrzyni biegow a po kilku sekundach gasnaca a pojawiajacy sie checkengine

    - - - Updated - - -

    pozatym swieci sie tez błąd VDC SYSTEM FAILURE

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Więc tutaj wychodzi na problem z prądem. Możesz mieć też brak masy na którymś przewodzie. Łączyłeś się tylko z ECU? Poza tym musisz podać też oprócz kodu błędu jego opis. Sam numer błędu nie zawsze pomaga. One mają często różne interpretacje. Czyli może być np brak sygnału, zbyt niski sygnał, zbyt wysoki lub inne anomalia. Ale u Ciebie szukał bym przyczyny w połączeniach kabli itp.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mefix
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    6

    Domyślnie

    brak sygnalu do ecu

    - - - Updated - - -

    mam zamiar prysnac kontakt spreyem ale gdzie sie znajduja masy od komputera? lub inne odpowiadajace za przerwe w przeplywie informacji do ecu??

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Wyczyść minusową klemę akumulatora, wyjmij go i pod nim masz dwie masy: jedna do skrzyni biegów, druga, bardziej po prawej stronie, do budy. Znajdziesz je idąc po przewodzie klemy minusowej. Wykręć je, wyczyść papierem przewody i miejsca ich mocowania,psiknij kontaktem, skręć, posmaruj wazeliną techniczną.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mefix
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    Wyczyść minusową klemę akumulatora, wyjmij go i pod nim masz dwie masy: jedna do skrzyni biegów, druga, bardziej po prawej stronie, do budy. Znajdziesz je idąc po przewodzie klemy minusowej. Wykręć je, wyczyść papierem przewody i miejsca ich mocowania,psiknij kontaktem, skręć, posmaruj wazeliną techniczną.
    przeczyscilem jedna mase pod przekaznikami pod akumulatorem nastepnie przekazniki poprzekladalem i znikly wszystkie bledy na multiecuskanie,
    na chwile zalapal silnik ale calkowicie nie odpalil i nadal swieci sie check engine ale tylko ten na zegarach i nadal nie odpala oco mu chodzi??? jak zczytac ten blad ?
    mam kabel kkl i multiecuscan skanuje skrzynie i silnik bledow brak a check swieci sie nadal...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Nie miałem nigdy sytuacji, że wyrzucało mi CE, a jednocześnie komputer niczego nie pokazywał.
    Akumulator masz sprawny? Jesteś w stanie zmierzyć spadek napięcia podczas próby uruchomienia samochodu?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mefix
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    Nie miałem nigdy sytuacji, że wyrzucało mi CE, a jednocześnie komputer niczego nie pokazywał.
    Akumulator masz sprawny? Jesteś w stanie zmierzyć spadek napięcia podczas próby uruchomienia samochodu?
    wlasnie go laduje bo byl slaby

    ale ja mysle ze to cos z przekaznikami bo kiedys 2 razy bylo tak ze niechcial odpalic poprzekladalem je i odpalal ale jak to mozliwe skoro kazdy z nich odpowiada za cos waznego typu wtryski pompa paliwa a odpalil a teraz tez poprzekladalem a sa takie same i nagle brak bledow w multi. a swieci sie CE na zegarach i nie odpala.
    moze to wina przekaznika? jak je spiac na krotko??

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mefix
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mefix Zobacz post
    wlasnie go laduje bo byl slaby

    ale ja mysle ze to cos z przekaznikami bo kiedys 2 razy bylo tak ze niechcial odpalic poprzekladalem je i odpalal ale jak to mozliwe skoro kazdy z nich odpowiada za cos waznego typu wtryski pompa paliwa a odpalil a teraz tez poprzekladalem a sa takie same i nagle brak bledow w multi. A swieci sie ce na zegarach i nie odpala.
    Moze to wina przekaznika? Jak je spiac na krotko??


    okazało się: 2 przekażniki przy aku. Niesprawne po wymianie wszystko ok.

Podobne wątki

  1. Wyświetla błąd otwartej klapy bagażnika
    Utworzone przez Stifer w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 22:16
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 09:24
  3. Kontrolka poduszek - błąd niedający się skasować
    Utworzone przez norbas w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2016, 15:49
  4. [145] Proszę o pomoc- auto nie odpala
    Utworzone przez Mateusz145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2016, 09:21
  5. [146] Proszę o pomoc!!! Alfa Romeo 146 1.8 TS Kręci,ale nie odpala...
    Utworzone przez damjano89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory