Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kluczyk, obudowa, przekładka

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie Kluczyk, obudowa, przekładka

    Brat ma 156 i do niej dwa klucze: jeden normalny, scyzorykowy, z pilotem a drugi to sam grot, mówi, że to klucz serwisowy.
    Kupił auto niedawno ale nie przejął się tym, że ten jeden normalny klucz jest w mocno zniszczonej obudowie, z urwanym uchem do breloka. No i już zgubił klucz ale szczęśliwie znalazł.
    Chyba trzeba wymienić obudowę klucza, kupić na alegro nie problem, za 20 zł plus dostawa jest spora oferta. Ale czy da się do tej nowej obudowy po prostu przełożyć wszystkie flaki ze starego klucza a także stary grot? No bo chodzi o uniknięcie kosztów przeprogramowania itd. Nigdy tego nie robiłem a dla niego to w ogóle pierwsze własne auto.
    Czy tak się da? kupuję nową obudowę, z grotem (takie są za 19.95 zł), otwieram obudowę, ze starej przekładam flaki do nowej, wymieniam też grot na stary? To chyba za proste byłoby?
    I drugie pytanie: ten klucz serwisowy też latwo zgubić, bo to goły sam grot jest. Chyba nie ma jak kupić trwałej "rączki"do niego, myślałem o jakiejś masie plastycznej, ulepić "rączkę" wcisnąć tam tył grota, zaschnie i jest. Macie Panowie jakiś pomysł? Bo, ze zgubi takie klucze, jak ma, to jestem pewien.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    po to są te chińskie obudowy by przełożyć wszystko i cieszyć sie nowym kluczem...

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Da się wszystko przełożyć, ale ja kiedyś chciałem przełożyć wnętrzności z oryginalnej obudowy od Alfy 147 do nowego zamiennika i nie chciały wejść, wewnątrz obudowa był źle wykończona/wyprofilowana. Trzeba liczyć się z tym, że nie będzie idealnie pasować.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Dzięki, to zamówimy chyba.... Rozumiem, że cały grot też da się wpiąć w nową obudowę? Bo jeszcze, jakby się nie dało, rozważam wydłubanie z nowej obudowy tego ucha na brelok, i wsadzenie jej do starej.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Da się grot przełożyć. Uważaj przy rozbieraniu, bo sprężynka, która obraca grot jest napięta i wszystko może wyskoczyć.

Podobne wątki

  1. Obudowa na kluczyk
    Utworzone przez kellyq w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 11:18
  2. [Giulietta] Kluczyk - obudowa
    Utworzone przez Aasteriks w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 21:46
  3. Obudowa na kluczyk do 147
    Utworzone przez Jekus93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 23:12
  4. [155] Obudowa rozrządu, obudowa filtra powietrza RÓŻNICE
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 19:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory