Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Dziwny problem - potrzebna wasza pomoc.

  1. #1
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    26

    Domyślnie Dziwny problem - potrzebna wasza pomoc.

    Dzień Dobry.
    Temat będzie dotyczył wersji 156 1.9jtd 103kw.

    Problem, który mniewa moje auto jest taki:
    Gdy odpalę auto, traci moc, przy wciśniętym pedale na max próbuje złapać obroty, przy eger z pod spodu jak juz zaczyna łapać moc i wchodzić na obroty zaczyna wydobywać sie dym, on zaraz znika po tym jak auto złapie obroty.
    Drugą rzeczą jest to ze jak nie będzie mógł sobie poradzić wystarczy ze wyciągnę wtyczkę od czujnika doładowania i zaczyna normalnie auto pracować. ( Można jeździć, lecz nie ma tego doładowania ).

    W innym temacie kiedys poruszalem problem motor control system failure, wykorzystałem wskazówki, wyczyściłem egr, czyjnik doladowania i tloczek a dokładniej zawor cisnienia turbiny, błąd uległ po 5 dniach zaczął znowu wyskakiwać ten check z motor control system. Wyczyściłem jeszcze raz egr, caly ten zawór pomogło na 3 dni i zaczął sie ten problem co opisałem u gory, a gdy wyciaglem wtyczkę od czujnika doładowania, problem znikał.
    Po wyczyszceniu czujnika problem zginął i check na okolo 40km.
    Stwierdzilem ze czujnik doładowania jest zepsutu, lub ten tloczek overbost -zawor ciśnienia, znalazłem uzywane sprawne czesci od kumpla silnik na chodzie, lecz zepsuta skrzynia, i sprzedaje ja na częśći, kupiłem te dwie rzeczy podmilem, bylo ok 20km.

    Problem jest taki. Odpalę czasem jest w porządku pojade, po 30km robią sie kłopoty na drodze, traci moc, gaśnie na biegu, nie moge go przegazowac, czasem sie uda i pojedzie, czasem jestem zmuszony wyciągnąć wtyczkę od czujnika doładowania i jedzie jakby niby nic.
    Przypomnę tez ze gdy przy odpalaniu zacznie chodzić silnik tak ze ledwo jakby łapał powietrze, przy wciskaniu pedału próbuje złapać moc z pod egr z pod spodu wylatuje dym, ciezki do zlokalizowania, bo jak uda mu sie złapać moc automatycznie dym ginie, plastik od egr caly nie topi sie kable ok, czyszczony 3 razy, wymieniony na inny od innego auta tez wyczyszczony problem ten sam, tak samo podmieniony i wyczyszczony czujnik doładowania oraz overboster.
    Ostatnio edytowane przez Seba191995 ; 21-06-2020 o 15:20

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    Z tego co opisujesz to są na szybko 2 możliwości, zacinająca się zmienną geometria turbiny bądź nie zgadza się ilość powietrza do ilości paliwa i dlatego przykapca więc może być błąd w przeplywce, ewentualnie któryś z kabli nie łączy. Powiedz skąd jesteś

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    26

    Domyślnie

    Czyli co turbina do regeneracji?
    Czy bardziej nowa przeplywka
    A dodam ze w dni pochmurne kiedy pada to juz wgl daje to wszystko o sb znać.

    - - - Updated - - -

    Okolice Września - Slupca Wielkopolskie

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    Powiem tak że jak bym widział auto i mógł się kawałek przejechać i spojrzec na turbo i resztę to bym dokładnie powiedzieć co dokładnie jest.

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Jesteś w stanie zrobić logi z MES'a?
    Nawet doładowanie zadane i rzeczywiste powinno dużo powiedzieć - to taki first shot.
    arni1020 ma rację, że to wygląda na zacinającą się zmienną geometrię, ewentualnie duuuuuużą nieszczelność w dolocie. Raczej obstawiam to pierwsze.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Masz dym w okolicach EGR = nie domyka się. Zaślep EGR czymkolwiek (przy kolektorze np puszką po piwie) i sprawdź.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Masz dym w okolicach EGR = nie domyka się. Zaślep EGR czymkolwiek (przy kolektorze np puszką po piwie) i sprawdź.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    W ktorym dokladnie miejscu? Tutaj jak nakładasz przewód gumowy na wlot do kolektora co lączy sie z intelcolerem? Tam w srodku jest taka blaszka od gory mozna kontrolować linka zamykanie sie tego?
    Teraz tak jak to pomoże i bdz chodzil normalnie po odpaleniu to co wtedy?

    Dodam ze jak podłącze wtyczkę do czujnika doładowania i go odpalę i uda mi sie ruszyć i przepalić ma swoja moc i pojedzie nawet z 170/180 jak bym sie wbil na autostradę, czyli normalnie dziala przyspieszanie ale wtedy co chwile pika motor control system failure jak powalone.
    (Oczywiście to jest przykład nie zyłuje tak alfy, przewaznie autostrada 120-140, czasem 150-160 przy wyprzedzaniu ale w krótkim odcinku.

    A jeszcze jedno, gdy odłącze wtyczke od czujnika doładowania silnik ma glos taki na ogół w porządku, gdy podłącze cos jakby dzwoniło ale delikatnie, hałas to tłumi, cos na zasadzie zmiany dzwieku jak bym np odlaczyl jeden wtrysk, ale w delikatniejszej wersji.

    - - - Updated - - -

    Chodzi ci o podłączenie do kompa i odczytanie błędu?

    Jezeli były by to łopatki to komp to pokaże, i jak je ustawic? Czy porostu chodzi o regeneracje turbiny, lub wymiane na nowa?
    Ostatnio edytowane przez Seba191995 ; 21-06-2020 o 19:56

  8. #8
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba191995 Zobacz post
    W ktorym dokladnie miejscu? Tutaj jak nakładasz przewód gumowy na wlot do kolektora co lączy sie z intelcolerem? Tam w srodku jest taka blaszka od gory mozna kontrolować linka zamykanie sie tego?
    Teraz tak jak to pomoże i bdz chodzil normalnie po odpaleniu to co wtedy?

    Dodam ze jak podłącze wtyczkę do czujnika doładowania i go odpalę i uda mi sie ruszyć i przepalić ma swoja moc i pojedzie nawet z 170/180 jak bym sie wbil na autostradę, czyli normalnie dziala przyspieszanie ale wtedy co chwile pika motor control system failure jak powalone.
    (Oczywiście to jest przykład nie zyłuje tak alfy, przewaznie autostrada 120-140, czasem 150-160 przy wyprzedzaniu ale w krótkim odcinku.

    A jeszcze jedno, gdy odłącze wtyczke od czujnika doładowania silnik ma glos taki na ogół w porządku, gdy podłącze cos jakby dzwoniło ale delikatnie, hałas to tłumi, cos na zasadzie zmiany dzwieku jak bym np odlaczyl jeden wtrysk, ale w delikatniejszej wersji.

    - - - Updated - - -

    Chodzi ci o podłączenie do kompa i odczytanie błędu?

    Jezeli były by to łopatki to komp to pokaże, i jak je ustawic? Czy porostu chodzi o regeneracje turbiny, lub wymiane na nowa?
    Również dzisiaj zauważyłem, ze bardzo dlugo miga ta kontrolka po przekluczeniu stacyjki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200622_115224657.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	40.2 KB
ID:	270659

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Kolego, trochę usystematyzowania...
    To miejsce, gdzie wchodzi przewód z intercoolera do kolektora to nie EGR, tylko klapa gasząca. Nie dotykaj tego.
    Egr jest zaraz za klapą gaszącą od strony grodzi. Jeśli tam masz dym, to jest problem. Odkręć to, sprawdź. Usuń nieszczelność. Potem zaślep blaszką (jakąkolwiek, nawet na próbę) EGR. Obojętnie, czy wlot, czy wylot.

    Kolejna sprawa: komputerem nie ustawisz żadnych łopatek w turbosprężarce. Początkowo zlokalizuj cięgno łopatek. Znajdziesz je na końcu aktuatora (gruszki). Spróbuj trochę rozruszać to ręką.
    Ja bym jednak zajął się ogarnięciem sprawy EGR.

    Kolejna sprawa: zdrowy 1.9JTD 16V nie pójdzie 170/180, tylko licznikowe 220.

    Co do kontrolki: uszkodzenie związane z przerwaniem obwodu grzania świec żarowych. Może być przepalona świeca/świece żarowe, może być uszkodzona wiązka, może być uszkodzony przekaźnik. Może jeszcze być uszkodzony podgrzewacz paliwa, znajduje się on w podstawce filtra paliwa.

  10. #10
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    26

    Domyślnie

    Jak bym jej dal pełen gaz do dechy to i poszła by 220, silnik jest zdrowiutki. Co do dymu to on leci z pod spodu i nie jestem pewien czy z egr, ale okolic wtyczki egr, ale tylko wtedy kiedy zaczyna sie dusić, i zaczyna z nim wojnę by dal rade przedmuchać wejsc na obroty. Jutro zajrzę do tej turbiny? A macie jeszcze jakies pomysły?.
    Co do konrtolki to ona bardzo dlugo miga okolo minuty rano jak auto jest zimne, ale dużo szybciej świece zdarza sie pogrzać, i teraz nwm czy to dobrze czy tez nie, potem przy kolejnych zapłonch silnika raz dwa znika, temat jest taki ze rano jak odpalę i to miganie wystepuje to zaraz zgaśnie, wczesniej tak nie bylo.
    Ostatnio edytowane przez Seba191995 ; 24-06-2020 o 20:14

Podobne wątki

  1. [145] Problem z silnikiem potrzebna pomoc
    Utworzone przez Czapla w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 09:54
  2. Marchewa-Problem-pilnie potrzebna pomoc.
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 16:33
  3. Potrzebna wasza pomoc, poduszka silnika
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 18:34
  4. Problem ze Selespeedem, potrzebna pomoc !!
    Utworzone przez outlaw100 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 20:15
  5. Problem ze zmieniarka ! Pilna pomoc potrzebna.
    Utworzone przez przemolkas w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory