Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 1.9JTD po zrobieniu przelotu, traci moc i pojawia się "Cziken"

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie 1.9JTD po zrobieniu przelotu, traci moc i pojawia się "Cziken"

    Witajcie.
    Kilka dni temu zakończyłem prace związane ze zrobieniem pełnego przelotu, od kolektora wydechowego, aż po tłumik końcowy. Prace przebiegły pomyślnie, aczkolwiek tak mi się tylko zdawało... Dosłownie na drugi dzień, okazało się że przepływomierz powietrza odstawia jakieś maniany, typu temperatura powietrza dolotowego -34 stopnie, wartość mierzona powietrza trzy krotnie większa niż zadana itd. Ale nie to jest problemem najważniejszym. Otóż z niewiadomych mi przyczyn nagle auto zaczęło się dławić, kopci na biało a smród jest nie do zniesienia. Płyn chłodniczy w normie, oleju nie bierze, brudów czy też białego nalotu nie ma na korku wlewu oleju. Wygląda to tak, jakby dostawała za mało paliwa. Odpowietrzałem układ według instrukcji znalezionej na forum, kluczyk do stacyjki, do pozycji MAR, kilka razy aż przestanie słychać pompkę niskiego ciśnienia w baku. Pomaga aczkolwiek tylko na dosłownie 10 minut, auto odpali bez żadnego bólu, ale w trakcie jazdy, bywa że nagle traci moc... 3ci bieg, 45 na godzinę, a pedał w podłodze... wtedy zapala się check engine z wiadomością motor controll system fault. Potrzymam tak pedał w podłodze, po kilkunastu sekundach nagle słychać "pierdnięcie" po czym cziken gaśnie, a silnik zyskuje z powrotem pełną moc. Nie wiem już co z tym zrobić... Znajomy mechanik powiedział że wszystko sprowadza się do przepływki która obniża dawkę paliwa ze względu na zbyt wysokie wartości mierzone powietrza... Pojechałem na szrot, wyciągnąłem 6 przepływek z różnych modeli o tym samym silniku. Nawet numery przepływek się zgadzały. Niestety z każdą kolejną było jeszcze gorzej, z dwoma silnik nawet nie dygnął bo zaraz po tym jak odpalił, dławił się i gasł... Temat gdzieś już był wałkowany aczkolwiek żadne rozwiązanie, w moim przypadku nie odnosi skutku. Zwłaszcza, że większość pisała o dymieniu na "niebiesko" a w moim przypadku jak wspomniałem, dym jest biały albo szarawy.
    Nie próbowałem jedynie czyścić kolektora wydechowego i EGRu tak jak to ktoś napisał w 2013 roku na forum, reszta że tak to ujmę, nie zadziałała. Z góry dziękuję za porady!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    A może po zrobieniu luźnego wydechu auto po prostu Ci przeładowuje.
    Objawy się idealnie zgadzają.
    Zrób logi boosta.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Nie pomyślałem o tym w sumie. Jutro podepnę się do OBD i sprawdzę wszystko co się da. Dorzucę również logi, z tym że jedyne co mam to Delphi.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Delphi wystarczy. Odczytaj błędy i wrzuć tu razem z freez frames.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Temat do zamknięcia. Dobrałem się dziś do Alfy przed pracą. Przyczyna znaleziona. Turbina do kosza :/ w gruszce lata syf, geometria zapiekła się niczym spaw a wirnik lata na wszystkie strony niczym flaga na wietrze. Żeby było ciekawiej, z IC zleciało ponad 300ml oleju z syfem a sam kolektor wydechowy ma prawie zerowy prześwit. Szykuje się grubszy remont patrząc na stan pozostałych komponentów. Dzięki za rady i tak

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    8V czy 16V?
    Bo jak chcesz zmieniać TC i masz 8v to mogę Ci dać kilka info które zebrałam na temat montażu TC z 16v

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    8V czy 16V?
    Bo jak chcesz zmieniać TC i masz 8v to mogę Ci dać kilka info które zebrałam na temat montażu TC z 16v
    8V 85KW 115Km rocznik 2003, model pół lift tak zwany. Buda standard wyposażenie liftowe. Najgorsze jest to, że wszystkie dostępne części, to tylko z wersji 140km, a chwilowo koszt zabiegów naprawczych przekracza cenę zakupu auta... powoli rozważam opcję 159 2007r 2.4 w wersji 5 cylindrów. Szkoda mi 156 bo włożyłem w nią sporo czasu i pracy... samo audio zajęło mi z wygłuszeniem prawie 2 tygodnie, nie wspominając o 3 miesiącach prac renowacyjnych wnętrza

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Bardzo możliwe, że pomoże wymiana turbosprężarki (<1000zł), czyszczenie kolektora wydechowego, co ogarniesz samemu i gruntowne czyszczenie odmy, a najlepiej dołożenie osobnego odstojnika, bo fabryczna pewnie już nie działa.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dardenoith Zobacz post
    8V 85KW 115Km rocznik 2003
    500-700zl kupujesz TC z wersji 16V (najlepiej znaleźć wersje z najwiekszym dostepnym trimem) Odrobina przeróbek kolektora wydechowego i częsci gorącej TC i tyyyyle radości z wiekszego TC

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    Bardzo możliwe, że pomoże wymiana turbosprężarki (<1000zł), czyszczenie kolektora wydechowego, co ogarniesz samemu i gruntowne czyszczenie odmy, a najlepiej dołożenie osobnego odstojnika, bo fabryczna pewnie już nie działa.
    O dziwo odma po wyczysczeniu działa. Zawór zwrotny trzyma. Problemem zaś jest EGR który wygląda tragicznie, jest oblepiony niczym ul plastrami miodu. Cały układ wymaga czyszczenia dlatego że poza tymi objawami cofało mi też spaliny, olej jest przepracowany i czuć smród spalenizny typowej dla spalanej ropy z olejem. IC wygląda jak po wizycie u dentysty, caly zaklejony itd. Wymirniam wsztstkie węże na silikony zbrojone, nowe kolanka, większy IC, gruntowne czyszczenie i płukanie silnika, wymiana oleju na 15W40 a dopiero po tym montaż turbiny. Jutro kurier dostarczy regenerowaną w Boshu. Certyfikaty + gwarancja i dwa darmowe przeglądy za niecały 1000 to dobra cena, zwłaszcza że turbina poskładana na OE z Garreta i Meleta

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 20:05
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 12:04
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory