Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: ELM 327 Brak komunikacji z ECU

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie ELM 327 Brak komunikacji z ECU

    Witam, wiem że tematów odnośnie tego ustrojstwa jest wiele tu na forum jak i w całym internecie jednak w żadnym z tych tematów nie ma konkretnego rozwiązania problemu.
    Więc do rzeczy, zakupiłem ostatnio ELM 327 dokładnie to coś takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ELM327.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	53.8 KB
ID:	271889 oczywiście nie chce połączyć się z ECU, używałem chyba z 7 różnych aplikacji i żadna z nich nie działa, pierwsza twierdziła, że ELM jest nie oryginalny, druga nie może połączyć się z ECU a trzecia to już w ogóle połączenia bluetooth nie widzi.

    Moje pytanie brzmi czy da się coś z tym zrobić ? Czy jest to czysta ruletka, że jednemu to w miarę działa a drugiemu nie, czytałem coś o wylutowaniu jakiegoś rezystora między pinami niby wtedy jest to "kompatybilne" z Fiatem coś ktoś o tym może mi powiedzieć ?.
    Z góry dzięki za zainteresowanie tematem.

    Samochód Alfa Romeo 156 rok 2000.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    U mnie tak samo, jeden kiedyś działał "niebieski" ale padł po jakimś czasie, później kupiłem jeszcze 2 szt za grosze i żadna nie chciała się połączyć z 156, ale 159 działało, więc jest to ruletka.

    Zdecydowałem że kupię Kiano 14.2 za 200 zł i MES + kabelek Viaken i teraz wszystko działa i za każdym razem w 2 alfach.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    Ja używam tego z linku,parę groszy a działa zawsze,nigdy nie miałem z nim problemu. https://allegro.pl/oferta/interfejs-...bd2-7025248766

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Skoro działa Ci najtańszy z alledrogo to ciekaw jestem pod jakim programem co nim odczytujesz i co możesz zrobić ? (W wersji bezpłatnej oczywiście).
    P.S Jaki rok Alfy ?.

    Alfa156bb Nie będę wydawał aż 200zł po to aby skasować błąd poduszki i odczytać podstawowe parametry bo na tym głównie mi zależy i z tą myślą zakupiłem ELMA.
    Myślałem o kablu https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-...tyku-obd2.html Co o tym myślicie ? Będzie się łączyć ?.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Właśnie taki kabel Viakena mam, ale do niego właśnie trzeba laptopa/netbooka dlatego pisałem tak w poprzednim poście

    Jeśli działają tanie ELM to jak najbardziej można próbować, może akurat zadziała, a jak nie to zwrot (z tego co widzę to opinie z aukcji różne jednym działa drugim nie, więc trochę loteria)
    Ostatnio edytowane przez Alfa156bb ; 12-08-2020 o 13:25

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Dziękuje za taką loterię (nigdy nie przepadałem za grą w totolotka ) wole zwrócić im ten Chiński totolotek odzyskać pieniądze i kupić coś pewnego, jak to będzie...
    zobaczmy dlatego nie zamykam tematu.
    Napiszę jak sprawa się zakończyła aby chociaż ten post odnośnie Chińskiego ELM'a był pomocny dla kogoś w przyszłości.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    AR 156 SW
    Postów
    67

    Domyślnie

    Przeczytaj w instrukcji, od którego roku produkcji obługuje ECU te twoje ELM.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W Alfie 156 z tego rocznika komunikacja odbywa się po szynie KKL, zatem nie połączysz się za pomocą ELMa. Potrzebujesz niebieski kabel od Viakena z przełącznikiem + wersję demo programu MultiEcuScan.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    156 1.6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Aaa no i teraz wszystko jasne dlaczego nie działa, więc jednak nie jest to ruletka tylko czysto techniczna przyczyna.
    Dzięki za odpowiedź.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    W Alfie 156 z tego rocznika komunikacja odbywa się po szynie KKL, zatem nie połączysz się za pomocą ELMa. Potrzebujesz niebieski kabel od Viakena z przełącznikiem + wersję demo programu MultiEcuScan.
    ELM 327 powinien obslugiwac linie K (7 pin w gniezdzie obd) - wiec bez problemu powinien łączyć się z silnikiem. Faktem jest, ze nie każdy ELM ( nawet z odpowiednia przejściówka) połączy się np z ABSem czy poduszkami.
    Generalnie chińskie klony ELMa są problematyczne. Mi się udało się żadnego z Bluetoothowych klonów elma zmusić do komunikacji po protokole CAN - mimo iż rozebrałam ich kilka, sprawdziłam czy terminator szyny CAN jest ok... Za to „ kablowe” wersje ELM prawie zawsze działają z CANem - najwyższej trzeba poprawić rezystory odpowiadające za terminację szyny.

Podobne wątki

  1. [159] Check Engine brak mocy 2.0JTDM , błąd komunikacji ECU
    Utworzone przez active87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 18:33
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2019, 18:14
  3. Problem z ABS brak komunikacji
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 21:04
  4. Nowe ECU. Problem w komunikacji z ABS-em
    Utworzone przez ganisz w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 21:13
  5. Czujnik położenia wału, brak komunikacji z ecu
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 00:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory