Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Mapy do 1.9 jtd 105km

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike18x96 Zobacz post
    I co ja mam z tym zrobić xd
    No jak co ? Zmodyfikować, bo masz wszystko podane jak na tacy.
    Będziesz wiedział co masz w sterowniku, a nie liczył na to, że ktoś ci jakieś "G" podeśle.

    P.S. Zapomniałem, że pod adresem 0x7F7FE jest jeszcze mapa doładowania o rozmiarze 10x16
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czyli najlepiej byłoby jeszcze na hamownie jechać?
    No dobra zrobie to sam ale jeżeli masz jakiś poradnik czego kiedy i gdzie dodać ująć byłbym wdzięczny


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez mike18x96 ; 15-01-2021 o 21:25

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    12

    Domyślnie

    *

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez mike18x96 ; 15-01-2021 o 21:26

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike18x96 Zobacz post
    Czyli najlepiej byłoby jeszcze na chamownie jechać?
    No dobra zrobie to sam ale jeżeli masz jakiś poradnik czego kiedy i gdzie dodać ująć byłbym wdzięczny
    Tak hamownia by się przydała aby stwierdzić czy zajmować się modyfikacją czy naprawą A przynajmniej warto by było wykonać logi (doładowanie, ciśnienie paliwa, dawka paliwa, powietrze). Po tym można się zorientować jaki jest stan samochodu. Jak będzie wszystko sprawne, to uzyskasz jakieś +30KM i 50-60Nm.
    Znajdę chwilę czasu i co nie co ci naświetlę odnośnie modyfikacji.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    12

    Domyślnie

    Napisz kiedy możesz to się zgadamy jakoś . Dostosuje się


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    W uproszczony sposób

    1. Ustalamy co chcemy uzyskać. W tym przypadku bez dymu powinno wyjść jakieś +60Nm. Więc zabieramy się za główny limiter 19x1. Jego zawartość to dawka paliwa w mm3.
    Chcemy +60Nm na silniku. Korygując tą wartość o momenty tarcia silnika, po obliczeniach na podstawie tablicy kalibracji sterownika wychodzi nam, że musimy spalić dodatkowo ~20 mm3. O tyle podnosimy ten limiter. Wyjdzie w max około 75mm3

    2.Pedał gazu - Ostatnią kolumnę (100% wciśnięcia) ustawiamy w całości na nową dawkę 75mm3

    3.Limiter dawki paliwa względem temperatury cieczy. Pierwszą kolumnę ustawiamy na 75mm3.

    4.Limiter lambda (AFR). Na osi X mamy mierzoną dawkę powietrza. Oś Y obroty. A tabela zawiera dopuszczalną dawkę paliwa. Przyjmując AFR na granicy dymu, w ostatniej kolumnie wstawiamy nową wartość dawki paliwa 75mm3 i obliczamy wartość osi X. Z obliczeń wychodzi ~1200 mg/s

    5. Ponieważ punkt statu wtrysku mamy wyskalowany dla dawki maksymalnej 70mm3, to musimy wyznaczyć nowe wartości w kolumnie dla nowej dawki.
    Zmieniamy ostatnią wartość w osi X na 75mm3 i za pomocą interpolacji liniowej, na podstawie dwóch poprzedzających kolumn wyliczamy zawartość kolumny dla nowej dawki.

    6. Czas wtrysku też jest wyskalowany tylko do 70mm3, więc musimy ustalić nowe wartości dla 75mm3. Robimy to dokładnie tak jak w przypadku punktu 5 za pomocą interpolacji.

    7. Doładowanie - pojemność 1910, temperatura w dolocie max 60C czyli gęstość powietrza wyniesie 1.060 kg/m3, AFR na granicy dymu 16.2, Dawka zadana paliwa 75mm3, to po obliczeniach do całkowitego jej spalenia wyjdzie nam ~2150 mbar. Fabrycznie jest 2080 mbar. Na napie doładowania, na osi X ustalamy nową dawkę paliwa 75mm3 i dla niej ustawiamy w kolumnie nową wartość doładowania.

    8. Limiter ciśnienia doładowania względem ciśnienia atmosferycznego. Na osi Y znajdują się wartości ciśnienia atmosferycznego. Od wartości 930 hPa do 1080 hPa w całym zakresie obrotowym podnosimy wartość o tyle o ile podniesione zostało doładowanie

    9. Limiter doładowania względem temperatury powietrza podnosimy o taka samą wartość w zakresie od 1100 hPa do 2002 hPa dla temperatur od 0 do 80C

    Ciśnienia paliwa dla tych wartości nie trzeba korygować. Jakby była turbina ze zmienną geometrią, to doszłaby jeszcze kwestia korekcji na overboost.
    Mamy soft obrobiony teoretycznie. Trzeba wgrać i zrobić logi, pomiary i ewentualnie korygować itd.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Hej

    Swojego softa robiłam praktycznie dokładnie w taki sposób.
    Tylko w mapie pedału gazy ustawiłam ok 80mm3
    Limiter momentu w max punkcie na ok 78mm3, dość mocno płaski do ok 4000rpm.
    Ogranicznik dawki w funkcji przepływu dobierałam na podstawie logów i testów na drodze.
    Wiec max dawke jaka udało mi sie zalogować to było okolo 77mm3 (oczwyscie w zależności od warunków temp i ciśnienia.
    Powiedz mi czy dobra prkatyką jest trzymanie zależności:
    Dawka rządana (pedał gazu) wieksza niż ogranicznik momentu oraz gdy to już mamy ustawione, to albo przeliczenie dawki w "ograniczniku dymienia" albo logowanie i metoda prob i błędów. Generalnie smoke limiter w zależności od warunków, trzymał dawkę bardzo blisko limiter momentu.
    Ja jeszcze dodatkowo w moim sofcie rozszerzyłam osie i przeliczyłam sobie kąt wtrysku dla dawki do 80mm3,
    Podeślę Ci na maila wieczorem mój soft i poproszę o jakąś ocenę mojej pracy

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    7. Doładowanie - pojemność 1910, temperatura w dolocie max 60C czyli gęstość powietrza wyniesie 1.060 kg/m3, AFR na granicy dymu 16.2, Dawka zadana paliwa 75mm3, to po obliczeniach do całkowitego jej spalenia wyjdzie nam ~2150 mbar. Fabrycznie jest 2080 mbar. Na napie doładowania, na osi X ustalamy nową dawkę paliwa 75mm3 i dla niej ustawiamy w kolumnie nową wartość doładowania.
    Z obliczeń wyszło mi podobnie, ale dopiero przy doładowaniu ~1,25 mogłam bez dymu spalać 75mm3.

    Ciśnienie wtrysku podniosłam na 1400bar, w sumie to żadna różnica do seryjnych 1350bar (oczywiście max ciśnienia). Po prostu chciałam sprawdzić czy znalazłam wszystkie mapy i czy poprawnie to zrobiłam. Bo zmieniłam i mapę zadanego cisnienia i wartość Duty Cycle na zawór sterujący ciśnieniem. W sumei zadziałało rewelacyjnie. 1400bar melduje sie na listwie zgodni z zadanym ciśnienim bez żadnej zwłoki albo "overshoot'a".

    Efekt mojego moda był taki:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UO1119.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	60.5 KB
ID:	275331  
    Ostatnio edytowane przez Karolina147 ; 15-01-2021 o 10:17

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post

    Dawka rządana (pedał gazu) wieksza niż ogranicznik momentu oraz gdy to już mamy ustawione, to albo przeliczenie dawki w "ograniczniku dymienia" albo logowanie i metoda prob i błędów. Generalnie smoke limiter w zależności od warunków, trzymał dawkę bardzo blisko limiter momentu.
    Nieznacznie powyżej nie jest problemem. W edc15 i tak obetnie go główny limiter lub smoke. W edc16 pedał gazu jest w Nm i tam jest on + momenty tarcia, więc jest więcej.

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post

    Ja jeszcze dodatkowo w moim sofcie rozszerzyłam osie i przeliczyłam sobie kąt wtrysku dla dawki do 80mm3,
    To nie ma większego znaczenia, bo nawet jak obliczysz do 100mm3, to ECU i tak weźmie dane dla właściwej dawki. Byle nie było za mało, bo wtedy jest przyjmowana ostatnia najwyższa wartość. Więc masz dawkę 75mm3, a kąt czy czas jest dla 70mm3.


    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    Z obliczeń wyszło mi podobnie, ale dopiero przy doładowaniu ~1,25 mogłam bez dymu spalać 75mm3.
    To co policzyłem jest nawet dla 78mm3. Zależy jak przyjmiesz AFR. Na ogół granica to 16.2. Ale jak przeliczysz wartości w tym sterowniku, to wychodzi, że fabrycznie jest momentami znacznie poniżej 16, a nawet w okolicach 14. Lekko większe doładowanie to nie problem do momentu jak trzymasz się w okolicach wyspy wydajności turbiny. W tym przypadku można sobie pozwolić

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    1400bar melduje sie na listwie zgodni z zadanym ciśnienim bez żadnej zwłoki albo "overshoot'a".
    Tu nie ma konieczności kombinowania. Sprawny układ trzyma takie ustawienia. Dla uzyskania tych wartości też nie konieczne jest zwiększanie ciśnienia. Faktyczna dawka jest większa niż ta policzona i trzeba zwiększyć doładowanie. U ciebie dawka oscyluje w granicach 81mm3. Ten ECU zgłupieje jeśli chodzi o tablicę AFR.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Mapy dla Stelvio z USA
    Utworzone przez tomaszwi w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-01-2020, 12:26
  2. Zmiana Mapy w 156 1.9 105KM na mocniejszą
    Utworzone przez 1mmaattii w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 16:35
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 00:09
  4. Alfa 166 mapy
    Utworzone przez salatin w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory