Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 1.8TS (LPG) nie zapala

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar felek14
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Kobiór, Poland
    Auto
    156 1.8TS sport wagon 2004
    Postów
    61

    Domyślnie 1.8TS (LPG) nie zapala

    Cześć. Jak w tytule, czasami nie zapala. Jest to nie zależne czy ciepły czy zimny silnik. Akurat teraz byłem w sklepie i za chiny nie chciała zapalić, kręciłem awaryjnie na lpg ale też nie zapaliła. Akumulator w końcu padł. Znajomy podjechał z linką, podholował mnie z 50 metrów i próba na 3 biegu i od razu zapaliła. Gdzie szukać przyczyny?
    Pozdrawiam i do Siego Roku.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Rozrusznik kręci normalnie? Jeśli tak to może czujnik wału korbowego swiruje i nie podaje sygnału przez co silnik nie odpali. Najlepiej jakbyś podczas kręcenia gdy auto nie chce odpalić podpiął ja pod kompa, zaczął kręcić rozrusznikiem i obserwował czy komputer pokazuje odczyt z czujnika wału

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał felek14 Zobacz post
    Cześć. Jak w tytule, czasami nie zapala. Jest to nie zależne czy ciepły czy zimny silnik. Akurat teraz byłem w sklepie i za chiny nie chciała zapalić, kręciłem awaryjnie na lpg ale też nie zapaliła. Akumulator w końcu padł. Znajomy podjechał z linką, podholował mnie z 50 metrów i próba na 3 biegu i od razu zapaliła. Gdzie szukać przyczyny?
    Pozdrawiam i do Siego Roku.
    Na LPG się nie znam.Ale zapala się chyba na benzynie. Zakładam że code gaśnie. Więc może to być czujnik położenia wału (jak nie chce zapalić sprawdz czy jest iskra) Równie dobrze może być uszkodzony przekaźnik pompy paliwa.Co nie jest ewenementem bo przekaźniki są małogabarytowe i wilgoć po latach potrafi nadeżreć co nieco .
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar felek14
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Kobiór, Poland
    Auto
    156 1.8TS sport wagon 2004
    Postów
    61

    Domyślnie

    Dziękuję za sugestię. O tym faktycznie czujniku wału nie pomyślałem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Na LPG się nie znam.Ale zapala się chyba na benzynie. Zakładam że code gaśnie. Więc może to być czujnik położenia wału (jak nie chce zapalić sprawdz czy jest iskra) Równie dobrze może być uszkodzony przekaźnik pompy paliwa.Co nie jest ewenementem bo przekaźniki są małogabarytowe i wilgoć po latach potrafi nadeżreć co nieco .
    Przekaźnik przemieniłem, brak efektu.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Na LPG się nie znam.Ale zapala się chyba na benzynie. Zakładam że code gaśnie. Więc może to być czujnik położenia wału (jak nie chce zapalić sprawdz czy jest iskra) Równie dobrze może być uszkodzony przekaźnik pompy paliwa.Co nie jest ewenementem bo przekaźniki są małogabarytowe i wilgoć po latach potrafi nadeżreć co nieco .

    W instalacji gazowej masz możliwości tak zwanego awaryjnego odpalenia na gazie. Musisz to specjalnie włączyć i wtedy auto nie odpala na benzynie tylko na gazie odrazu. Jest to po to właśnie jakby ci w trasie padła pompa paliwa albo brakłoby ci benzyny. Także jeśli awaryjnie na gazie też nie odpala to na bank jest problem z iskra.
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 02-01-2021 o 20:18

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Czujnik położenia wału korbowego może robić robotę lub sama wiązka elektryczna silnika. Możesz przepatrzeć wiązkę w miejscach gdzie gaziarze sie wpinali z LPG pod PB.
    Sprawdź koniecznie gniazdo sterownika silnika, tego na kolektorze ssącym przy przepustnicy. Na zgaszonym zdejmij kostkę izobacz czy piny nie są pozaginane itd. Jak możesz to przedmucha porządnie sprężarką gniazdo wiązki
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał czesany Zobacz post
    Czujnik położenia wału korbowego może robić robotę lub sama wiązka elektryczna silnika. Możesz przepatrzeć wiązkę w miejscach gdzie gaziarze sie wpinali z LPG pod PB.
    Sprawdź koniecznie gniazdo sterownika silnika, tego na kolektorze ssącym przy przepustnicy. Na zgaszonym zdejmij kostkę izobacz czy piny nie są pozaginane itd. Jak możesz to przedmucha porządnie sprężarką gniazdo wiązki
    Przed wypięciem wtyczek z ECU koniecznie odłącz akumulator.

Podobne wątki

  1. jtd nie zapala
    Utworzone przez kmiecik78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 18:07
  2. [155] 155 2.0TS nie zapala
    Utworzone przez Chudy0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 21:15
  3. nie zapala...
    Utworzone przez tomekleczycki w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 23:52
  4. [166] nie zapala
    Utworzone przez sproket w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 23:08
  5. [145] Nie zapala!
    Utworzone przez oran w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory