Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Śrubka domknięcia przepustnicy - ciąg dalszy walki z falującymi obrotami

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie Śrubka domknięcia przepustnicy - ciąg dalszy walki z falującymi obrotami

    Cześć Alfaholicy

    Dalej mierzę się z problemem falujących obrotów przy hamowaniu np przed światłami, tylko w tych momentach zafaluje aż do minimalnych obrotów na obrotomierzu (tego zamalowanego pola między 0 a ok 700 obr/min) a później w górę do około tysiąca obrotów, po zatrzymaniu i przytrzymaniu hamulca obroty się uspokajają.

    Postanowiłem na nowo zająć się problemem i mam pytanie jaka jest odległość od wewnętrznego łba śruby (od regulacji minimalnej pozycji przepustnicy) do tego plastiku z sprężyną (zabezpieczonego żółtym klejem) u mnie chyba jest ruszona?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	70.1 KB
ID:	276288

    Następnym krokiem myślę że będzie reset parametrów krokowca i przepustnicy w FES (posiadam działającą wersje) i zostawienie do rozgrzania silnika i przejażdżka i sprawdzenie czy jest poprawa.

    Jeśli te kroki nie pomogą, to wezmę się za ponowne sprawdzanie szczelności dolotu, uszczelnienie przepustnicy na łączeniu z kolektorem, sprawdzenie/wymianę uszczelki pokrywy zaworów, sprawdzenie wężyków odmy.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Ok dzisiaj wymontowałem osłonę pokrywy zaworów i odkręciłem rurkę idącą do kolektora ssącego (ok 23 cm), patrze a tam przy obejmie przerwana prawie na całej długości i trzyma się tylko na kilku mm, uciąłem uszkodzoną rurkę, przeczyściłem w środku (było pełno glutów czarnych i oleju), sprawdziłem szczelność i zamontowałem z powrotem, efekt obroty spadają w sekundę do jałowych przy hamowaniu i są stałe jak skała, dzisiaj wieczorem lub jutro dalsza część testów i sprawdzenie na komputerze.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Dodatkowo po czasie znalazłem psykanie z przewodu idącego za przepustnicę (taki plastikowy podobny do paliwowych w pompie paliwa) jest to chyba odpowietrzanie baku, przy hamowaniu paliwo w baku się przesuwa i tworzy się ciśnienie z tym przewodzie stąd falowanie podczas hamowania przed światłami, więc jeśli ktoś ma taki problem to do sprawdzenia ten przewód w pierwszej kolejności (to samo dzisiaj miałem w corsie d 1.2 przy błędzie zbyt ubogiej mieszanki, tylko tam jest zawór odpowietrzania par paliwa)

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    Dodatkowo po czasie znalazłem psykanie z przewodu idącego za przepustnicę (taki plastikowy podobny do paliwowych w pompie paliwa) jest to chyba odpowietrzanie baku, przy hamowaniu paliwo w baku się przesuwa i tworzy się ciśnienie z tym przewodzie stąd falowanie podczas hamowania przed światłami, więc jeśli ktoś ma taki problem to do sprawdzenia ten przewód w pierwszej kolejności (to samo dzisiaj miałem w corsie d 1.2 przy błędzie zbyt ubogiej mieszanki, tylko tam jest zawór odpowietrzania par paliwa)
    No i jeszcze raz dla sprostowania moja wypowiedź z poprzedniego tematu:

    To, o czym piszesz, nie ma nic wspólnego z "przesuwaniem się paliwa w baku" oraz odpowietrzeniem zbiornika paliwa.
    Przewód, o którym piszesz to przewód odprowadzenia par paliwa, który jest podłączony do kolektora ssącego w gardzieli dolotowej za przepustnicą. Jeśli na tym przewodzie będzie nieszczelność to silnik będzie zasysał lewe powietrze i dlatego będą kłopoty z obrotami. Alfa też ma zawór par paliwa, tylko nie wszyscy wiedzą, gdzie się znajduje, bo z góry jest niewidoczny. Znajduje się on pod kolektorem ssącym. To jest zawór elektromagnetyczny, sterowany przez ECU. Otwarcie tego zaworu następuje w warunkach zadanych w oprogramowaniu i wtedy pary paliwa są spalane przez silnik. Pary paliwa są gromadzone w filtrze/zbiorniku, który znajduje się w prawym przednim nadkolu.
    Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem temat.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    Dodatkowo po czasie znalazłem psykanie z przewodu idącego za przepustnicę (taki plastikowy podobny do paliwowych w pompie paliwa) jest to chyba odpowietrzanie baku, przy hamowaniu paliwo w baku się przesuwa i tworzy się ciśnienie z tym przewodzie stąd falowanie podczas hamowania przed światłami, więc jeśli ktoś ma taki problem to do sprawdzenia ten przewód w pierwszej kolejności (to samo dzisiaj miałem w corsie d 1.2 przy błędzie zbyt ubogiej mieszanki, tylko tam jest zawór odpowietrzania par paliwa)
    Co za brednie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Co za brednie.
    Rozwiń swoją jakże rzeczową wypowiedź, 2 auta naprawione przeze mnie osobiście, mechanicy rozkładali ręce i chcieli wymieniać pół samochodu, nieszczelność przy łączeniu rurki odpowietrzania par paliwa z przepustnicą uważasz za "brednie"? w takim razie gratuluje (przedostawało się lewe powietrze do przepustnicy i następnie do kolektora, oszukując przepływomierz)

    W corsie jest specjalny zawór mechaniczno/elektryczny i zaciął się w pozycji otwartej i przepuszczał.

    Od 5 lat mam ten problem z obrotami tzn miałem

    Największą brednią są ludzie którzy pozjadali wszystkie rozumy na forach internetowych i się panoszą.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    No i jeszcze raz dla sprostowania moja wypowiedź z poprzedniego tematu:

    To, o czym piszesz, nie ma nic wspólnego z "przesuwaniem się paliwa w baku" oraz odpowietrzeniem zbiornika paliwa.
    Przewód, o którym piszesz to przewód odprowadzenia par paliwa, który jest podłączony do kolektora ssącego w gardzieli dolotowej za przepustnicą. Jeśli na tym przewodzie będzie nieszczelność to silnik będzie zasysał lewe powietrze i dlatego będą kłopoty z obrotami. Alfa też ma zawór par paliwa, tylko nie wszyscy wiedzą, gdzie się znajduje, bo z góry jest niewidoczny. Znajduje się on pod kolektorem ssącym. To jest zawór elektromagnetyczny, sterowany przez ECU. Otwarcie tego zaworu następuje w warunkach zadanych w oprogramowaniu i wtedy pary paliwa są spalane przez silnik. Pary paliwa są gromadzone w filtrze/zbiorniku, który znajduje się w prawym przednim nadkolu.
    Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem temat.
    Odpowiadałem na szybko o jaki przewód chodzi żeby pomóc innym, tylko tyle, wiem dokładnie o co chodzi (w końcu sam do tego doszedłem), niestety u mnie działo się to tylko podczas hamowania czyli upuszczania oparów do kolektora, gdzie przy okazji przedostawało się też lewe powietrze, więc jak najbardziej ma to związek z systemem odpowietrzania baku, bo jest to jego część, przewód jak i łączenie z przepustnicą to część układu systemu odpowietrzania zbiornika paliwa, działo się to tylko przy okazji odpowietrzania baku, działo się to tylko i wyłącznie przy hamowaniu do 0, w żadnym innym przypadku, jak to wytłumaczysz? wg Twojej teorii powinno się to dziać cały czas.

    Chciał człowiek pomóc innym, wylała się fala hejtu

    - - - Updated - - -

    Usunąłem obraźliwą część. Radzę myśleć co się pisze.

    - - - Updated - - -

    Do usunięcia, temat rozwiązany i proszę o zamknięcie, nie pomagam już więcej na tym forum.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 15-08-2021 o 11:46

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    Rozwiń swoją jakże rzeczową wypowiedź, 2 auta naprawione przeze mnie osobiście, mechanicy rozkładali ręce i chcieli wymieniać pół samochodu, nieszczelność przy łączeniu rurki odpowietrzania par paliwa z przepustnicą uważasz za "brednie"? w takim razie gratuluje (przedostawało się lewe powietrze do przepustnicy i następnie do kolektora, oszukując przepływomierz)

    W corsie jest specjalny zawór mechaniczno/elektryczny i zaciął się w pozycji otwartej i przepuszczał.

    Od 5 lat mam ten problem z obrotami tzn miałem

    Największą brednią są ludzie którzy pozjadali wszystkie rozumy na forach internetowych i się panoszą.

    - - - Updated - - -



    Odpowiadałem na szybko o jaki przewód chodzi żeby pomóc innym, tylko tyle, wiem dokładnie o co chodzi (w końcu sam do tego doszedłem), niestety u mnie działo się to tylko podczas hamowania czyli upuszczania oparów do kolektora, gdzie przy okazji przedostawało się też lewe powietrze, więc jak najbardziej ma to związek z systemem odpowietrzania baku, bo jest to jego część, przewód jak i łączenie z przepustnicą to część układu systemu odpowietrzania zbiornika paliwa, działo się to tylko przy okazji odpowietrzania baku, działo się to tylko i wyłącznie przy hamowaniu do 0, w żadnym innym przypadku, jak to wytłumaczysz? wg Twojej teorii powinno się to dziać cały czas.

    Chciał człowiek pomóc innym, wylała się fala hejtu

    - - - Updated - - -

    Usunąłem obraźliwą część. Radzę myśleć co się pisze.

    - - - Updated - - -

    Do usunięcia, temat rozwiązany i proszę o zamknięcie, nie pomagam już więcej na tym forum.
    Amen.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Śrubka domknięcia przepustnicy - ciąg dalszy walki z falującymi obrotami
    Utworzone przez Alfa156bb w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2021, 11:38
  2. V6 z przepływką i sondą walki ciąg dalszy
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 15:23
  3. Problem z falującymi obrotami po porannym odpaleniu
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2016, 21:10
  4. walki z termostatem ciąg dalszy ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 19:41
  5. [156] Nareszcie wygrałem z falującymi obrotami
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2008, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory