Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Pas przedni jak ściągnąć

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszysiu Zobacz post
    Z ta rurka to mozesz miec problem.. jednak troche wazy.. na dol bez kanalu tez da rade.. ale do tego najlepiej miec najazdy.. pozniej podkladasz cos pod silnik i podnosisz przod samochodu i powinno dac rade.. ale na betonie nie wiem czy pojdzie tyle do gory zeby wyjac caly silnik.. daj znac jak zrobisz..
    Cały ze skrzynią dołem bez problemu wychodzi. Najazdy nie konieczne.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    156 2.0 TS 156 V6
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Do wyjęcia dołem nie potrzeba podnośnika ani kanału.
    Czyli co odkręcić wszystko, podstawić najlepiej paleciaka pod silnik, buda do góry i gotowe ? Ogólnie już zamotałem wyciągarkę do 300kg ale jak dołem ma pójść lepiej to nie bede sie szarpał górą
    Ostatnio edytowane przez Alfons1992 ; 28-02-2021 o 08:54

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfons1992 Zobacz post
    Czyli co odkręcić wszystko, podstawić najlepiej paleciaka pod silnik, buda do góry i gotowe ? Ogólnie już zamotałem wyciągarkę do 300kg ale jak dołem ma pójść lepiej to nie bede sie szarpał górą
    Kiedyś opisałem jak to robiłem. Jeśli chcesz wyjmować ze skrzynią to proszę jak umiałem tak opisałemDo wyjęcia nie potrzeba kanału.Poza kluczami potrzebny jest wielokrążek(no i miejsce gdzie można go w miare wysoko zawiesić)albo dzwig warsztatowy do silników,linki lub pasy do podwieszenia silnika oraz dwie solidne podstawki(kobyłki,koźiołki różnie to nazywają).Prace zaczynasz od spuszczenia płynu z chłodnicy i demontażu wszystkiego z góry:dolotu,przewodów paliwowych,elektrycznych,akumulatora wraz z podstawą,hydrauliki sprzegła,linki biegów,przewód pompy wspomagania.Jesli masz klime odkręcasz spręzarke nie rozłączając przewodów i ją podwieszasz by nie przeszkadzała.popuszczasz koła,zakladasz linke jedną pod skrzynia,drugą z łape silnika.podczepiasz do wielokrążka i unosisz przód auta ok metr.Podkładasz podstawki w miejsca przeznaczone do podnoszenia auta(za przednimi kołami)Luzujesz linki troszke i zabawy c.d Odkręcasz koła,rozłączasz półosie przy skrzyni ,łącznik stabilizatora,wachacze odkręcasz od przedniej trawerzy(belki).Demontujesz katalizator wraz z dwórurką(nie zapomnij rozłączyc sondy)Tunel który jest nad katalizatorem odkręcasz zostawiając go na popuszczonej tylnej śrubie.Odkręcasz śruby mocujące tylną poduszke nastepnie belke do nadwozia oraz trzymajace l listwe.Odkręcasz pozostałe dwie sruby z poduszek po lewj i prawej.Opuszczasz troche silnik i wyjmujesz belke.Teraz masz dojscie by rozłączyc przewód od listwy(na opaske).Dobrze jest odciągnąc na boki wachacze.Teraz zostało opuszczenie silnika Very Happ
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    156 2.0 TS 156 V6
    Postów
    13

    Domyślnie

    Nie będe zakładał nowego tematu ale sprawa jest taka że musze wymienić wzmocnienie pasa przedniego ( to co da się odkrecic) poprzedni własciciel wciągał go na lawete za te pas bo nie miał tego bolca holowniczego i teraz maska nie chce dobrze spasować a prostowanie nie wyjdzie idealnie jak nowe. I teraz pytanie czy wystarczy tylko przełożyc tą tabliczke znamieniową i wszystko bedzie cacy? przy kontrolach nikt sie nie doczepi ze element jest z innego auta ?

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfons1992 Zobacz post
    Nie będe zakładał nowego tematu ale sprawa jest taka że musze wymienić wzmocnienie pasa przedniego ( to co da się odkrecic) poprzedni własciciel wciągał go na lawete za te pas bo nie miał tego bolca holowniczego i teraz maska nie chce dobrze spasować a prostowanie nie wyjdzie idealnie jak nowe. I teraz pytanie czy wystarczy tylko przełożyc tą tabliczke znamieniową i wszystko bedzie cacy? przy kontrolach nikt sie nie doczepi ze element jest z innego auta ?
    A skąd będzie wiedział że z innego auta? Poza tym wszystko co przykręcone to element wymienny.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. jak ściągnąć spoiler ?
    Utworzone przez yeye w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 20:32
  2. Jak ściągnąć nakładki na progi?
    Utworzone przez tomek921 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 16:48
  3. jak ściągnąć podlokietniki?
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 06:44
  4. [33] Jak ściągnąć przeguby?
    Utworzone przez qmAQ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-04-2008, 06:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory