Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wibracje 2,4 JTD 20V 175 km

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie Wibracje 2,4 JTD 20V 175 km

    Witam wiem że temat samych wibracji był wałkowany nie raz, o ile w 1,9 nie jest to aż tak uciążliwe o tyle walka w 2,4 z wibracjami przy przyspieszaniu to niczym walka z wiatrakami i już kończą mi się pomysły i fundusze. Nowa dwumasa, nowe dwie półosie ( zamienniki bo oryginały już nie do kupienia) nowa poduszka silnika ( również zamiennik), nowe opony (Dębica) koła wyważone i geometria zrobiona I dalej wibruje najbardziej jest odczuwalne przy wolnym rozpędzaniu na drugim biegu, gdy puszczam pedał gazu również telepie, dopiero po wysprzegleniu wibracje ustają. Dodam tylko że prawa półoś wymieniana była dwa razy bo wcześniejsza była ,,trafiona". Na geometri podpowiedzieli tylko że pomału muszę się za dolnymi wahaczami rozglądać ale czy wahacze jakimś cudem mogą wprawiać te 2,4 20v w wibracje przy przyspieszaniu ?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,5 V6 24V 98'
    Postów
    21

    Domyślnie

    Ogólnie mam ten sam problem, wibracje następują przy delikatnym przyspieszaniu w okolicach 2 tyś obrotów i szczerze mówiąc też mam igła zawiechę, półosie w zamienniku, no dwumasy nie ruszałem, ale wątpię, że to akurat jej kwestia, a bardziej zamiennikowych półosi-tańsze zamienniki potrafią się rozjebać po paruset kilometrach, zwłaszcza w 2,4 gdzie niuta troche jest.I ja po ukręceniu lewej półosi założyłem zamiennik z braku laku i te wibracje się zaczęły właśnie wtedy.Luz sie robi na przegubach wewnętrznych, tzw krzyżakach i tak sie dzieje.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Ja wyjechałem z warsztatu po wymianie półosi i już czułem drgania, a da radę wyczuć ten luz na założonej półośce , bo podejrzewam że będę jechal na kolejną wymianę półosi ale wolałbym samemu też na to rzucić okiem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    U mnie było czuć luz na wewnętrznych ręką. Jedną ręką łapiesz półoś, drugą kielich i kręcisz przeciwbieżnie. U mnie w zamienniku od razu po montażu leciutki luz jest, ale drgań przy przyspieszaniu się pozbyłem właśnie wymieniając półosie. Wziąłem chyba BRV.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Nie pocieszę Was. W moim polifcie 156 20V wymieniłem półosie na nowe SKF i drgania też były zaraz po wymianie. A po 50 tkm wymieniłem przeguby zewnętrzne na Metelli. Prawy SKF zaczął strzelać przy skrętach a lewy wymieniłem profilaktycznie. Po wymianie przegubów zewnętrznych dalej są delikatne drgania przy przyspieszaniu z niskich prędkości.
    Powoli kupuję tezę, że ten typ tak ma.
    Pozdr.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    U mnie czary mary , żonglowalem nowymi półosiami (zamiennikami)i nie było zbytnio poprawy, po wymianie poduszek silnika nowe półosie dalej telepały, natomiast po założeniu starych oryginalnych drgania niemal ustąpiły całkowicie mimo wyczuwalnego fizycznego luzu na półosiach. Jedyny mój wniosek taki że faktycznie do 2,4 20V tylko i wyłącznie oryginalne półosie( nie wiedzieć czemu) , na razie daje sobie spokój bo po wymianie poduszek jest wyczuwalne tylko delikatne mrowienie ,a szkoda mi nerwów i czasu na kolejne wizyty w warsztacie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek723 Zobacz post
    ... natomiast po założeniu starych oryginalnych drgania niemal ustąpiły całkowicie mimo wyczuwalnego fizycznego luzu na półosiach. Jedyny mój wniosek taki że faktycznie do 2,4 20V tylko i wyłącznie oryginalne półosie...
    Dobrze wiedzieć. Zachowałem stare oryginalne półosie więc jak mi polecą przeguby na zamiennikach SKF to założę nowe przeguby ale na stare półosie.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Borson
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 2.4 20v sw ti
    Postów
    20

    Domyślnie

    W mojej 156 2.4 20v ten problem był odkąd ją kupiłem (wówczas założone były półosie SKF). Uznałem, że może poprzedni właściciel nie oszczędzał jej na skrzyżowaniach i ostrym startowaniu od 1szego biegu, więc założyłem nowy komplet półosi SKF. Przy mojej ostrożniejszej jeździe (nie ruszałem ostro na 1-2 biegu/skręconych kołach) wytrzymały niecały rok. Na pewno w większym stopniu przyczyniło się do tego zawieszenie -60mm, niemniej niecały rok dla półosi to dużo za krótko. Przeanalizowałem chyba wszystkie tematy nt. półosi w 2.4 20v i uznałem, że oryginały również się nie sprawdzą. Mój post zabrzmi pewnie jako reklama, ale polecam kupić używane oryginalne półosie i oddać do regeneracji i wzmocnienia do firmy Motomax z Torunia. Cała impreza kosztowała mnie tyle co zakup kompletu zamienników, a jeżdżę już ponad 2 lata i drgań jak nie było tak nie ma (mimo mocno obniżonego zawieszenia). Nie żałuję ani złotówki bo auto zmieniło się nie do poznania.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    2x 156 + 147
    Postów
    3

    Domyślnie

    Sprawdźcie luz na mechanizmie różnicowym, albo czy nie posypał się całkowicie. Też mam problem wibracji, tylko że w 1.9. wymieniłem już wszystko, a dalej telepie, tylko że przy ruszaniu. Jak zrzucę skrzynie to też ją sprawdzę.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, myślę że w przyszłości skorzystam właśnie z regeneracji, ale co do firmy to się jeszcze nie rozglądałem.

Podobne wątki

  1. [159] Wibracje
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 21:59
  2. [156] JTD - wibracje
    Utworzone przez mateo88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 08:56
  3. AR 166 2,4 JTD - wibracje
    Utworzone przez Swistak w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 14:30
  4. [Giulietta] Wibracje!!!!
    Utworzone przez abdave w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 20:28
  5. Wibracje z przodu
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory