Witam serdecznie wszystkich zacznę od tego że byłem przeciwnikiem kupna Alfy jakiej kolwiek ALE zakupiłem Alfe 156 2003r 2.0 jts i kłonie się przed wami wszystkimi bo zakochałem się w mojej Belli już po pierwszej jeździe i chce nią jeździć jak najdłużej się da naprawdę.
Wracając do tematu po 2 miesiącach jazdy zaczęły się problemy mianowicie Alfa po odpaleniu niekiedy ma skoki obrotu jeżeli chodzi o jazdę to na drugim biegu po dodaniu gazu ( szybszego wciśnięcia pedału do podłogi ) samochód chodzi przez chwile tak jak by chodził na 3 gary w tym czasie pojawia się CHECK ENGINE piszczy 5 razy świeci 5 razy i gaśnie i samochód znów chodzi normalnie. Z rury wydechowej śmierdzi benzyną. Kod błędu to P0300 oraz P0304
Po przeczytaniu na forum zacząłem działać: 2x butelka oczyszczania wtrysku STOP ( nie działa)
-wtryski wyczyszczone uszczelki zmienione leja poprawnie
-sondy sprawdzone (działają)
-świece wymienione orginał Bosch
-przepustnica czysta
-przewody do cewki sprawdzone są OK
-cewki no i tu jest pytanie według błędu cylinder 4 czyli jak się stoi przed autem pierwszy prawy przemieniłem cewki 1na4 a 4na1 błąd dalej 4cylindra więc wedle mojego rozumowania cewka dobra.
-silniczek krokowy wyczyszczony
-o stukowym czujniku zapomniałem ale nie wiem czy to ma znaczenie
-przepływomierz wymieniony na nowy i sprawdzany na starym ta sama praca silnika

Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc bardzo chce jezdzić tym autem ale nie stać mnie na postawienie go na servis 4 miesiące temu mój 2 letni syn zachorował na Białaczkę Ostrą linfoblastyczną straciłem prace jest nam bardzo cieżko finansowo nie moge pracować bo mam w domu jeszcze roczną córeczkę pod opieką a żona przebywa z synem w szpitalu w katowicach. Nie mówię tu o litości z waszej strony ale stoje pod ściana moja Bella musi dziennie jezdzić do wrocławia zabrza i katowic. bardzo was proszę o POMOC

- - - Updated - - -

Zapomniałem dodać że płyn chłodniczy raczej nie ubywa nie zauważyłem wiec uszczelka pod głowica raczej dobra.
jedynie czego jeszcze nie jestem pewien to czujnik faz rozrządu ale czy pokazywało by te błędy przy czujniku. ?????

- - - Updated - - -

i jeszcze jedno co ciekawe przy wyciągnięciu wtrysków założyłem zle listwe wtryskową i dokreciłem co spowodowało uszkodzenie wszystkich górnych uszczelek gumowych i objaw był taki że lał po 3 wtryskach smierdziało benzyna pod klapą niemiłosiernie ale samochód chodził bez żadnych problemów i nawet znikneły objawy. Po uszczelnieniu na wtryskiwaczy na nowe uszczelki samochód nie leje ale znów wróciły objawy te co wcześniej.

Ciekawostka uszczelki moga byc te co do klimatyzacji te zielone nie trzeba kupować zestawu naprawczego nie pęcznieją na skutek bęzyny ani nie kurczą się koszt takich 4 uszczelek 3.70gr