Witam Alfistów,
Czy ktoś mógłby mi podać długość śruby 16238031 mocującej łapę silnika do lewej przedniej poduszki?
Alfa 156 1.9 16V

Nr. 6 na rysunku w ePER'ze (ta najdłuższa):
ALFA ROMEO \ 156 \ X1 156 M.Y.2002 BZ/DS (2001-2005) \ 100 SILNIK I ZAWIESZENIA \ 10002/03 ZAWIESZENIA ZESPOŁU NAPĘDOWEGO M25 ,M26 ,M27 ,M28 ,M29 ,M30 ,M31 ,M33
(nie mogę wklejać linków, to podaję ścieżkę dostępu)

Wymieniłem poduszkę i chyba przykręciłem ze smarem miedzianym. Do tego nie dałem sprężynki zabezpieczającej (teraz dopiero widzę w eLearn/ePER że powinna być).
Spowodowało to wypadnięcie śruby po 3 latach :D Na szczęście na małej prędkości, co skutkowało narastającym do silnego stukaniem i podskakiwaniem układu przy odpuszczaniu gazu (jak przy padniętym przegubie półosi ale na koniec mocne skoki). Podczas przyśpieszania było OK.
Okazało się, że ta śruba wypadła, więc silnik opadł, co spowodowało oparcie się kielicha wewnętrznego przegubu o sanki przy śrubie mocowania wahacza. Zrzuciło osłonę i nieco stoczyło brzeg kielicha. Nic się w sumie nie stało, dorzuciłem smaru, założyłem osłonę i półoś spoko.

Natomiast zgubiłem tę śrubę, więc wkręciłem utwardzoną M10/1,25 z Nycza (sklep ze śrubami) o długości 120 mm. Dałem czerwony klej, więc się trzyma, ale nie mogę znaleźć oryginalnej długości śruby. W sklepach dłuższej nie mieli. Jeśli powinna być dłuższa może to zniszczyć gwint podczas pracy.

Pomoże ktoś?
Pozdrawiam