Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Spryskiwacz reflektorów

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał paw2x Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi koledzy. Pozostaje mi uporać sięz problemem cieknącego spryskiwacza. Wygląda na to, że trzeba będzie wymienić ;/
    Czy ktoś z posiadaczy 156 przed FL może się wypowiedzieć na ten temat? Tzn. czy u niego nic nie cieknie "samo z siebie"?

    Może masz końcówki dyszy pozapychane, spróbuj cienką igłą przeczyścić te końcówki. Mi też trochę ciekło zamiast pryskać ciśnieniem na szybę, pobawiłem się trochę igiełką i wyregulowałem spryskiwacz aby nie lał na dach i teraz działa dobrze.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Chyba się nie zrozumieliśmy U mnie problem jest taki, że płyn kapie ze spryskiwacza reflektora bez przerwy. Nawet gdy samochód jest zgaszony itd.
    Wygląda na to, że w spryskiwaczy powinno być coś, co zapobiegnie temu zjawisku ale u mnie jest uszkodzone. W jednym, bo z drugim nie ma problemu. Przez nocy wykapało przeszło 5 litrów ;/

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem jeśli nie pryskasz to płyn jest tylkow zbiorniku i tam możesz mieć dziurę ja mam ori z xenkami ori i nic mi nie cieknie pryska z opóźnieniem na szczęście jak pryskasz na szyby, znowu z tą maską to przesada no ile tam poleci koledzy bez jaj.Abstrachując od tematu chciałem sobie mgłowe założyć spryski na szyby co o nich sądzicie? czy wystarczą same spryski czy też pompka musi być specjalna bo nie powiem seryjne są lekko z dupy

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Manieq
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    SS
    Auto
    166 2.4 Collezione
    Postów
    61

    Domyślnie

    kurczę a ja się zastanawiałem jak działają moje spryskiwacze świateł hahahaha teraz wiem dlaczego zwykle w markecie kupuje płyn do "smoka" hahahaha

    thx za info tak btw.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem jeśli nie pryskasz to płyn jest tylkow zbiorniku i tam możesz mieć dziurę ja mam ori z xenkami ori i nic mi nie cieknie pryska z opóźnieniem na szczęście jak pryskasz na szyby, znowu z tą maską to przesada no ile tam poleci koledzy bez jaj.Abstrachując od tematu chciałem sobie mgłowe założyć spryski na szyby co o nich sądzicie? czy wystarczą same spryski czy też pompka musi być specjalna bo nie powiem seryjne są lekko z dupy
    Jak nie pryskam to płyn przecież jest także w wężach. Jak samochód stoi/jedzie to z prawego spryskiwacza cały czas lekko cieknie płyn. Skoro tylko z jednego, to obstawiam, że w nim samym leży przyczyna takiego stanu rzeczy. Pozostaje mi na razie odłączyć zasilanie od pompki, zaślepić wąż i tyle...

  6. #16
    kfz
    Gość

    Domyślnie

    Podjedz do mechanika i Ci to ogarnie.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bryniex
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin <-> Ludwinów
    Auto
    156 1,9 JTD 16v 140KM 2003 nero metalico
    Postów
    27

    Domyślnie

    może masz jakąś pompkę zje... i przepuszcza a lewy jest zapchany i dlatego cieknie tylko z prawego
    a z tym laniem na maskę to masz po prostu nie wyregulowany strumień - mi nie leje, ani nic nie wycieka...

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    A zamontowanie zaworu zwrotnego nie pomogłoby?

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    miałem taki problem w Clio. Spryski do wymiany. W spryskiwaczu ( w clio) na łączeniu węża z trzepieniem spryskiwacza czyła taka biała tulejka ( zapadka ) dzięki której płyn nie uciekał. ( brakowało mi tego w lewym a w prawym było ) i tylko lewy ciekł. Jest jeszcze opcja że na oryginalnych przewodach była jakas membrana dzięki której dopiero po uruchowmieniu pompki a co za tym idze przy wiekszym ciśnieniu płyn przechodził przez membrane a tak sama siła grawitacji nie dawała rady.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaWhiz
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Q4
    Postów
    107

    Domyślnie

    Z prawej strony jest zbiornik płynu, więc sprawdź, czy na pewno cieknie z samego spryskiwacza. Jeśli tak jest i pompka nie trzyma, to za zderzakiem jest rozdzielacz na prawy i lewy reflektor (nr 14 na obrazku poniżej), dostęp od spodu auta po zdjęciu osłony lub spokojnie po zdjęciu zderzaka. Ten rozdzielacz ma w sobie zawory zwrotne. Obejrzyj, wymontuj, przedmuchaj. Niestety, taka zabawka nowa kosztuje jeśli dobrze pamiętam, około 300 zł, ale może Cię uratować używka.

    Nazwa:  wipers.jpg
Wyświetleń: 1354
Rozmiar:  54.2 KB

    Możliwe również, że odczepił Ci się wąż od dyszy spryskiwacza. Ich mocowanie nie trzyma zbyt mocno i może w tym miejscu cieknąć. Mówię o styku bezpośrednio pod dyszą spryskiwacza, w jego pionowej osi, zaraz pod powierzchnią zderzaka, na której jest przymocowany (nr 12 na obrazku). Wąż ma plastikowy "klips" (oczko, które obejmuje wąż i końcówkę dyszy), który poprzez naciśnięcie zamyka się na dyszy.

    Przy okazji, mam jeszcze nowe nakrętki do dysz spryskiwaczy, gdyby ktoś potrzebował.
    Ostatnio edytowane przez AlfaWhiz ; 22-12-2011 o 11:23

Podobne wątki

  1. Nie wraca spryskiwacz reflektorów - 156 FL
    Utworzone przez whitefunk w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 08:36
  2. spryskiwacz reflektorów
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 22:41
  3. Jak rozebrać spryskiwacz reflektorów
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory