Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Kontrolka "pomarańczowa spiralka"

  1. #21
    freezerOn
    Gość

    Domyślnie

    A komputer wykaże jakiś błąd jak się podepnie ? Bo kiedyś skasowane były błędy i ostatnio czysto było, żadnych błędów.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    33

    Domyślnie

    Ta kontrolka nie tylko sygnalizuje spalone świece. Ja wymieniłem wszystkie i było to samo . Okazało się że była przepalona ta mała zaróweczka od podświetlenia zapalniczki i to było przyczyną mrugania kontrolki świec. Byłem w szoku ale ta kontrolka również oznajmia o jakieś awarii podświetlenia np. spalonej postojówki. Ja miałem to w AR166 2.4jtd

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    33

    Domyślnie

    sorrki myliłem się , kontrolka dalej miga ,przyczyną jednak nie była ta zaróweczka. Swiece nowe, zarówki oki a kontrolka jak migała tak miga ,już nie mam pojęcia co to może być, moze ten przekażnik od swiec jest walnięty.

  4. #24
    freezerOn
    Gość

    Domyślnie

    U mnie mruga a z odpalaniem i na mrozach i w lecie nie mam problemu o ile akumulator jest doładowany, od przekręcenia kluczyka 2 lub 3 sekundy i odpala. Nie wiem czy rzucać się na wymianę świec bo jeśli to nic nie da a do wymiany jest 5 sztuk jak już to wydatek jakby nie było jakiś jest, a jak bedzie odpalał tak samo ? Tymbardziej że te świece służą tylko odpaleniu silnika. A najlepsze to to że nie mruga kontrolka np gdy jest już rozgrzany silnik tj. gdzieś jechałem, stał np 30 minut nie zdążył ostygnąć, odpalam i nie miga nic. U Ciebie też tak jest ? pozdr

  5. #25
    abbazabba
    Gość

    Domyślnie

    Mam to samo od kilku tygodni. Przy zimnym silniku pomruga kilka sekund po odpaleniu.
    Sama Bella pali dość ładnie,przy czym zawsze zostawiam kluczyk kilka sekund w pozycji ready.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    jazda ze spaloną swieca skutkuje tym że nagar który się na niej osadza uniemozliwia późniejsze jej odpalenie. Teraz temperatury są ok +10c ale jak bedzie -10C to bez świec żaden z was nie odpali.....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #27
    TomKus
    Gość

    Domyślnie

    Miałem takie same objawy, po nitce do kłębka:sprawdziłeś świece-OK,obwód od centralki sterowania (odepnij przewód od świec z centralki i sprawdź tak jak świece ma iskrzeć na pinach), pożycz od kumpla sterownik do świec zamień i sprawdź, sprawdź bezpiecznik 70A-znajduje się pod plastikową pokrywą przy akumulatorze. Ja miałem bezpiecznik walnięty i jest OK.Nie może kontrolka mrugać przez 30 sek. ona także wskazuje inne błędy elektr.TAK JUŻ MA ALFA

  8. #28
    rolerr1
    Gość

    Domyślnie

    by sprawdzic świece trzeba najpierw sciągnąc kapturki z nich, a to graniczy z cudem...moja ręka tam nie sięgnie, nie zmiesci sie, wiec niewiem jak to mozna sprawdzic samemu...chyba faktycznie oddam do mechanika. w swojej AR 145 zmieniłem sobie kiedys sam bez zadnych problemów a w tej tego chyba nie rusze....
    ile mechanik moze wziąsc za wymiane świec?

    AR 1.9JTD

  9. #29
    TomKus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolerr1 Zobacz post
    by sprawdzic świece trzeba najpierw sciągnąc kapturki z nich, a to graniczy z cudem...moja ręka tam nie sięgnie, nie zmiesci sie, wiec niewiem jak to mozna sprawdzic samemu...chyba faktycznie oddam do mechanika. w swojej AR 145 zmieniłem sobie kiedys sam bez zadnych problemów a w tej tego chyba nie rusze....
    ile mechanik moze wziąsc za wymiane świec?

    AR 1.9JTD
    Nie pisałem żebyś ściągał kapturki ze świeczek, tylko odpiął kostkę od centralki z przewodami do świec, w kostce są piny,podłącz przewód do,,+" aku i drugim końcem dotknij do PINA powinien iskrzyć, wtedy masz dobrą świeczkę i instlkę do niej.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    33

    Domyślnie

    Ja już sobie z tym poradziłem. Swiece były oki. Centralka tez jest oki. Okazało się że prą do centralki nie dochodzi. Okazało sie ze był walnięty bezpiecznik.

Podobne wątki

  1. [159] Pomarańczowa kontrolka silnika i " have engine checked " -
    Utworzone przez bubel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 19:23
  2. mrugająca kontrolka swiec "spiralka"
    Utworzone przez Erni1985 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 10:51
  3. [146] Kontrolka "kluczyk code" i "marchewka".
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 17:08
  4. Kontrolka "spiralka"
    Utworzone przez werter81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 16:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory