Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Pękające węże układu turbodoładowania

  1. #1
    Ołówek1977
    Gość

    Domyślnie Pękające węże układu turbodoładowania

    Witam serdecznie wszystkich. Zanim się zarejestrowałem śledziłem tematy w celu rozwiązania swojego problemu i nasuwa mi się myśl o "przeładowaniu".
    Chciałem jednak zweryfikować swoją diagnozę z doświadczonymi tutaj ludźmi na forum .
    AR 2,4 JTD przy przyśpieszaniu rozrywa wzdłuż wąż gumowy-kolektor ssący-intercooler .Zakleiłem taśmą uszkodzone miejsce to wywaliło dziurę w innym miejscu . Żarzy się przysłowiowa marchewka na desce , nie świeci , zapala się jasno dopiero jak się rozbujam do ponad 3 tys obrotów . Podczas wyprzedzania potrafi odciąć paliwo na ułamek sekundy i za chwilkę zaskakuje znowu lub odcina całkiem . Wszystko wraca do normy po zdjęciu nogi z pedału przyspieszenia. Generalnie 140 KM / h to maks . Auto jest dynamiczne na mieście bo tam mam krótkie odcinki do pokonania , dosłownie wgniata w fotel.
    Za miastem na długiej trasie nie daje rady . Od czego zacząć .

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    podejrzewam że problem leży w turbosprężarce a dokładnie w sterowaniu zmienną geometrią łopatek turbiny-zapieczone kierownice lub w elektrozaworze VGT /po otrzymaniu informacji z ECU elektrozawór powinien zamknąć dopływ podciśnienia do sztangi, która następnie powinna powrócić w miejsce spoczynku-chowa łopatki sterujące w turbo/ co do rozerwanego węża "gumowy-kolektor ssący-intercooler" możesz go założyć np: z lekkiego aluminium

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Rozumiem że wywala ci dziurę w starym wężu? - po prostu go wymień tam panuje cisnienie rzędu 2,3 bara i żadne klejenie tasmą nic nie daje
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Ołówek1977
    Gość

    Domyślnie

    Maciek ja wiem że klejenie nic nie daje , zrobiłem to w formie testu czy rozerwie go w innym miejscu . Mam nowy wąz z serwisu i boję się że go zniszczę . Bardzo mi sie podoba te auto i chcę go naprawić żeby rozpędzał sie jak należy . Krótko napiszę że kupiłem go zaniedbanego za nieduże pieniążki. Ale dziekuję za rady , sa pomocne jak najbardziej i fachowe . Sprawdze turbinę i wymienie wąż . Druga sprawa to denerwujaca brzydka i głośna praca na głośnym silniku , słychać chyba łańcuch pompy olejowej , paskudnie . Zimny , zegareczek, ciepły , szkoda słów , wstyd na mieście . Dodam że silnik jest po regeneracji głowicy , poprzedni właściciel zapłacił za usługe 4500 więc chyba pośmigam jak dociągne mankamenty .

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    W mojej AR też ostatnio pękła ta sama rura tzn pomiędzy intercoolerem a kolektorem ssącym, auto zaczęło wyraźnie gorzej jechać i dymić na czarno myślałem że to koniec turbiny bo ma już ponad 200 tyś. Po szczegółowym sprawdzeniu okazało się że z dołu węża jest pęknięcie długości około 4 cm, nie miałem nowej rury więc je zakleiłem taśmą zbrojoną - pomogło na 20 min jazdy i zaczęło przeraźliwie gwizdać. Kupiłem nową oryginalną rurę za 69 zł założyłem i mam spokój. Uważam że powodem usterki był czas - auto ma 10 lat i rura pewnie tyle samo. Teraz szukam dolnej pomiędzy turbina a intercoolerem, jak znajdę za rozsądne pieniążki to kupię i zmienię zanim ta oryginalna pęknie.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuckthevw Zobacz post
    Maciek ja wiem że klejenie nic nie daje , zrobiłem to w formie testu czy rozerwie go w innym miejscu ....
    Ten test wykazła tylko tyle że masz sparciałą wypracowaną rurę która wymaga wymiany.
    Bedboys obawiam się że będziesz musiał kupić nową która jest dostępna tylko w serwisie i kosztuje ok 300zł
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Bedboys obawiam się że będziesz musiał kupić nową która jest dostępna tylko w serwisie i kosztuje ok 300zł
    Górna którą kupiłem za 69 zł + przesyłka ( nowa oryginalna z naklejkami i worku fabrycznym ) też kosztuje w serwisie ponad 300 zł ale się udało. Teraz poluję na okazję dolnej rury.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    górna to raptem 170zł
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    marcolukas
    Gość

    Domyślnie

    pochwal sie gdzie kupiłeś bo mi tez by sie przydała

  10. #10
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcolukas Zobacz post
    pochwal sie gdzie kupiłeś bo mi tez by sie przydała
    Allegro - poszukaj tanifiat, ma jeszcze kilka sztuk a gość naprawdę wart polecenia.

Podobne wątki

  1. [159] Pękające głowice 2,4
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 23:21
  2. Pękające przewody hamulcowe
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 18:51
  3. [146] pękające przewody paliwa
    Utworzone przez niania82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 09:34
  4. [156] Obwymairowanie turbodoładowania
    Utworzone przez SEm w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2008, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory