Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Po odpaleniu auta rzuca silnikiem, po czym gaśnie (maksymalnie pochodzi 10 sekund)

  1. #1
    matni
    Gość

    Exclamation Po odpaleniu auta rzuca silnikiem, po czym gaśnie (maksymalnie pochodzi 10 sekund)

    Witam bardzo serdecznie.

    Mam ogromny problem z moją AR 156 Sportwagon, 1.9jtd (85kW/115KM) z 2002roku. Problem jest tego typu, że czasami (w tym tygodniu już 3 razy) po odpaleniu silnika strasznie nim rzuca, trzęsie i po chwili gaśnie (jakby miał za małą dawkę paliwa). Dziwną rzeczą jest to, że np. przedwczoraj po zostawieniu jej na noc... na drugi dzień zapaliła normalnie i normalnie jeździła. Dzisiaj z kolei pojechałem do znajomego i oczywiście problem znowu się pojawił... Próbowaliśmy różnymi sposobami odpalić... na pych itd. Dopiero znajomy wpadł na pomysł, aby zdjąć tą grubą gumową rurę od filtra powietrza i prysnąć jakimś środkiem (nie pamiętam nazwy ale coś pokroju WD40 - mówił, że jakikolwiek preparat w sprayu dałby ten sam efekt) na kolektor ssący, w momencie kiedy ja odpalałem silnik. Ku mojemu zaskoczeniu samochód zapalił.
    Pierwszy raz taki psikus przydarzył mi się jakiś miesiąc temu i od tego czasu zauważyłem, że muszę kręcić Alfę do 3500 obrotów przy zmianie biegów - w innym wypadku jest "zamulona" i potrafi rzucić czarnym dymkiem... (uprzedzając pytania- przepływomierz wymieniany na oryginalny Boscha i zaślepiony EGR). No ale w tym tygodniu problem już zbyt mocno się nasilił i boję się gdziekolwiek wyjechać samochodem...
    Czy miał ktoś coś podobnego? Jak sądzicie co to może być...? Pewniakiem jest, że w nadchodzącym tygodniu pojadę na komputer z prawdziwego zdarzenia, żeby mechanik sprawdził ciśnienie paliwa itp.
    Pozdrawiam
    Mateusz

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Nie radze palic na pych tego motoru, to nie stary diesel.... Tak samo psikanie czegoś do odpalania silnika.

    Tutaj zaraz trzebabyło sprawdzic pompe wys. cisnienia, ewentualnie filtr paliwa w jakim jest stanie (najlepiej wymienic przed zimą).

  3. #3
    matni
    Gość

    Domyślnie

    Wszystkie filtry wymieniłem około 1,5 miesiąca temu... A da się jakoś sprawdzić tą pompę wysokiego ciśnienia domowymi metodami?

Podobne wątki

  1. Ksenon mruga przez 5 sekund i gaśnie
    Utworzone przez sebek501 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 06:45
  2. [159] Rzuca silnikiem przy odpalaniu 159 1,9jtdm
    Utworzone przez floor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 15:23
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 22:23
  4. [159] Odpala, 10 sekund i gaśnie.
    Utworzone przez kocurr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 10:03
  5. [145] 1,4 bx chwilę pochodzi i gaśnie
    Utworzone przez Jesion w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 18:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory